Trcanje

Hvala:) Da pitam jos nesto... Da li se trcanjem zateze untrasnja strana butina?
Trcanje utice i na noge i na stomak i na ledjne misice....Ako bas hoces da zategnes unutrasni deo butina koji je najmanje aktivan u svim sportovima-sem plivanja....radi posebne vezbe za to...Roleranje je takodje dobro za unutrasnji deo butina....cucnjevi isto..ali da ne budu klasicni cucnjevi nego rasiri noge ruke sklopi u dlan ili ih stavi na struk i spustaj se dole(ledja drzi pravo) tako da ti kolena idu napolje-polako se spustaj.To ti je isto dobro.
:heart:
 
a u kom roku? šalim se malo.

Počela sam polako sa trčanjem i baš je teško. Ne znam šta mi je veći problem kolena što klecaju il što nemam dovoljno vazduha

E i ja bih volela unapred da znam rok ali svesna sam da je to individualno:aha: Juce sam krenula opet i da ne bih preforsirala koleno trcala sam 10 minuta, danas 12... Sledece nedelje cu 15 pa cu povecavati svake nedelje za 2-3 minuta. Nadam se da cu za mesec dana skinuti 4 kg.
Meni je problem sto, posto ne mogu da udisem na nos, moram na usta i onda pocne grlo da me pece. Ali za lepotu se mora trpeti:klap:

Da li znate neke vezbice za istezanje i zagrevanje?
 
u kom smislu redukovati ishranu?
ja jedem sve,ukljuchujuci i slatkishe....

Pa jedem i ja,ali treniram dosta ozbiljno za rekreativca.

Pokusaj da dnevno popijes casu dve soka za ceo dan,ako imas naviku da pijes puno soka,vode sto vise.

Cips,keks i ostalo pokusaj da smanjis na duplo koliko si do sada unosila,ja ne savetujem da ih se skroz odreknes jer je to onda cisto mucenje,mislim za mene bi bilo,kazem,pokusaj da smanjis.Ma samo se trudi da treniras sto vise i bices super,a i ko jos mari za dva tri kg viska,zar ne?:bye:
 
ja imam manjak kg!
na 175 imam 49 kg :D

inace cips i sl nikad nisam volela,od tih grickalica jedem samo kikiriki,i to jaako jakooo retko...ne pijem ni alkohol ni gacirane sokove,niti bilo kakve sokove jer me teraju na povracanje...ja samo jedem puno cokolade ;)
 
a p da izbacim i to i mogu se ubit a?:eek:

ja volim cokoladu i bash me briga :cool:

Ja sam recimo od slatkisa prestao da jedem gotovo sve osim kvalitetne tamne cokolade. Pojedem otprilike jednu nedeljno, mozda jednu na dve nedelje. Dakle pokoje zrnce tu i tamo.
Uglavnom sam vocem zamenio slatkise, ali i grickalice. Jedna interesantna stvar koju sam primetio je da mi nikada ne pada secer. Sada kad cujem da ljudi kazu pao mi secer, to mi zvuci cudno. Moguce je da gresim, ali moguce je i da je vestacki secer stimulant koji izaziva blagu zavisnost.
 
Poslednja izmena:
Bravo Mickey Fine na postu. I evo odgovoricu ti na pitanje koje te muci. Ali pre toga opet da te pohvalim jer si zamenio slatkise sa vocem. Ta odluka ti je produzila kvalitet zivota (i sam zivot) cak na 50% nekim slucajem. Kvalitetno tamna cokolada moze biti dobra i ima neke sastojke koji su OK, ali u sustini to je vestacka hrana i nije za nase telo, nase telo potice iz prirode i stoga trebaju mu prirodne hrane, ali mnogo bolja je od obicne cokolade.

Glavni razlog zasto ljudima padne secer je VESTACKI RAFINISAN SECER. Dakle, on prouzrokuje naglo podizanje secera i opadanja. Da li znas da jedna kasikica rafinisanog secera podize krvotok oko 4 sata? Isti taj secer je nadjen u "energetskim" picima, kao i cokoladi. Problem u tome je sto napadanjem krvotoka on dolazi u kontakt sa svim unutrasnjim organima (utice lose na insulin). Najvise volim da cujem kada nekom "padne" secer i on odmah uzme neku cokoladicu. To je najgluplja stvar koju covek moze uraditi jer je "beli secer" u sustini razlog zasto mu opada secer.

Secer jeste zavisnost. Ljudi vole secer (mislim.. ja obozavam secer) i mi smo "secerna" bica i volimo sve secere (fruktoza, laktoza, glukoza.. najgorem slucaju saharoza). I veliki proizvodjaci secera znaju za ovo, za ljudsku zavisnost.

E sad, mnogi nakon ovog posta pomisle da je beli secer (saharoza) losa stvar, sto naravno i JESTE. Medjutim sta je sa ostalim secerima kao fruktoza (secer iz voca), laktoza (secer od mleka) i glukoza.

Mnogi ljudi ce reci "ne valja previse fruktoze.." ili "Laktoza moze biti ubistvo za stomak". Istina je sledeca.

Seceri kao sto su fruktoza, laktoza, glukoza su PRIRODNI seceri i lako se vare. Neki ljudi imaju problema da uzvare laktozu, ali u sustini svi ovi seceri se lako vare i dolaze sa enzimima i vitaminima koji su nadjeni u prirodi. Saharoza (rafinisan secer) nema uopste vitamine, on je rafinisan do smrti. Da skratim pricu: jelom belog secera postajes debeo i bolestan, jer secer kvari zube abnormalnom brzinom, takodje i kosti. Zasto kosti? Kosti i zubi su skladista vitamina i minerala (kalcijuma najvaznijeg naravno) i organizam kada ne dobije odgovarajuc nivo nutricija on ih crpi iz kostiju. Jelom secera, on je forsiran da radi to.
 
Secer i slatko stvara zavisnost....Sto vise jedes organizam ti to i vise trazi......

Potpuno tacno. Pre dve tri godine sam resila da batalim slatko potpuno. Polako sam presla na gorku cokoladu da bih na kraju i nju izbacila. Oko mesec dana nista od slatkisa nisam okusila i ni jednom mi nije pao secer. Kad sam posle tog perioda uzela prvi slatkis-Mars (fore radi da vidim reakciju), prvo sto sam pomisila bilo je:"bljak, ovo je preslatko:eek:" i uopste mi nije prijao, iako sam ga ranije normalno jela. Sve je stvar navike:)
 
Potpuno tacno. Pre dve tri godine sam resila da batalim slatko potpuno. Polako sam presla na gorku cokoladu da bih na kraju i nju izbacila. Oko mesec dana nista od slatkisa nisam okusila i ni jednom mi nije pao secer. Kad sam posle tog perioda uzela prvi slatkis-Mars (fore radi da vidim reakciju), prvo sto sam pomisila bilo je:"bljak, ovo je preslatko:eek:" i uopste mi nije prijao, iako sam ga ranije normalno jela. Sve je stvar navike:)
Naravno:)
 
Potpuno tacno. Pre dve tri godine sam resila da batalim slatko potpuno. Polako sam presla na gorku cokoladu da bih na kraju i nju izbacila. Oko mesec dana nista od slatkisa nisam okusila i ni jednom mi nije pao secer. Kad sam posle tog perioda uzela prvi slatkis-Mars (fore radi da vidim reakciju), prvo sto sam pomisila bilo je:"bljak, ovo je preslatko:eek:" i uopste mi nije prijao, iako sam ga ranije normalno jela. Sve je stvar navike:)

Kakva ti je to gorka cokolada?Nisam znao da to postoji?ko to pravi?Daj i ja malo da je izbacim,i jos kad bi izbacio i americko sranje onu Coca Colu :super:
 

Back
Top