Trcanje

Pozdrav


Ovde u Bečeju se trči uz Tisu.Ima zaštitni zemljani bedem tj nasip koji se ovde zove dolma.Taj

nasip je lepo obeležen na svakih 100m sa betonskim stubićem i ti belezi predstavljaju udaljenost

od ušća Tise u Dunav. Tako recimo kreneš od kamena 74.0 i trčiš uzvodno prema Bačkom

Petrovom Selu 4 ili 5 km i vratiš se nazad.Naravno da postoji i loša strana ove staze a to je,da

je tokom jeseni kaljuga po kojoj se neide zbog...Kada su jaki vetrovi isto je propast...Naravno i

leti nema nigde hladovine. Još na nekim mestima i kada se osuši blatnjavi sloj bude neravan,pa

se trči sa oprezom i jako je velika opasnost da se zeznu donji zglobovi.Povremeno tanjirača te

delove sredi.Eto ja baš posra stazu , ali je u suštini dobra i kada može po njoj baš može,a može

sigurno 250 dana godišnje.Postoji i bicikl deo od oko pola metra i tuda i ti rekreativci voze ali je

njihova sezona oko 200 dana po godini.Taj deo je zapravo i ponajbolji jer je i najravniji jer je to i

tzv. INFARKT STRASE po kojoj se šetaju penzioneri i pecaroši i ...

Prednosti ove staze su višestruke: 1.nema saobraćaja ( sem poneki put neki motosiklista )

2.možeš meriti prolazna vremena ( što ja obavezno i radim ) 3.biraš mekoću podloge 4.možeš se

ispljuvavati i duvati nos,srati i pišati kad poželiš ( uglavnom nema nigde nikoga ) 5.skloniti se i

raditi trning kakav hoćeš bez da te neko gnjavi i posmatra ( sem zečeva i srneće divljači ).

Pravo da ti kažem kada odmakneš podalje od Bečeja tim nasipom možeš se i isprcavati do

mile volje bez da razmišljaš o tome da će se neko skoro pojaviti.

Još da ti kažem da ovde nema nikakvih parkova i trim staza pogodnih za rekreaciju.Kada se ne

može po nasipu onda se ide po kolovozu ( naravno u susret voziima ) i Svako sebi bira putanju

Ja sam sebi našao jednu standardnu rutu oko grada od 9,4 km i trčeći njome imam gomilu

nekih orjentira i prolaznih tačaka po kojima se informišem o trenutnoj brzini ( od početka ) a evo

trčim već 4-5 god beležim sve te vrednosti u mesečne listove. Za kraj najinteresantniji podatak je

taj da ovde ima svega 5-6 ljudi koji se bave trčanjem atletski klub ne postoji i sve je mrtvo što se

tiče aerobnih aktivnosti.Evo i bazen je zatvoren.

Toliko za sada u žurbi grešim strašno gramatički, ali eto...

Pozdrav
 
Mac-ak, znaci da ne ocekujem nista od Beceja kada budem prolazio :) Pod brojem 2 si me nasmejao. Dobro, na neku stranu Becej je dosta mali (u poredjenju sa nekim drugim gradovima) ali mi je drago sto imas volju i ne dozvoljavas da takve stvari uticu na tvoj trening. Samo napred druze!
 
A jel ti praktikujes brzu setnju?Meni je to malo bezveze,nekako mi je vise za ljude u godinama...
Da ja inace brzo setam....ali ne brzo kao sto to rade srcani bolesnici vec brzi hod-jao kada zuris negde....predjes dosta kiklometara i zaaaaista ima efekta.
Sad kad je lepo vreme,treba otici do Fruske Gore ko je iz Ns pa se setati tamo po prirodi.Uzivas nemas ni osecaj da vezbas-to je sustina.
 
Da ja inace brzo setam....ali ne brzo kao sto to rade srcani bolesnici vec brzi hod-jao kada zuris negde....predjes dosta kiklometara i zaaaaista ima efekta.
Sad kad je lepo vreme,treba otici do Fruske Gore ko je iz Ns pa se setati tamo po prirodi.Uzivas nemas ni osecaj da vezbas-to je sustina.

Imamo i mi vrsacki breg,to mu dodje isto :super:
 
Pozdrav svima....

Ja sam pocela da trcim kad sam operisala ruku,jer nisam mogla da spavam.Inace nisam neki sportski tip,ali mi se svidelo i onda sam nastavila da trcim.
Trcim svaki dan,prosecno po sata do sat vremena (sve zavisi koliko vremena imam)
Nego,palo mi na pamet da probam da trcim polumaraton.
I tu sam kompletni tudum,ne znam nista o tome.
Koliko mi je potrebno vremena da se spremim za polumaraton i da li moram redukovati ishranu posto ja slabo jedem meso(odnosno ne jedem ga nikako)

Inace,najvise sto mogu da istrcim je nekih 15km,sto je malo za polumaraton,zar ne?
 
Pozdrav svima....

Ja sam pocela da trcim kad sam operisala ruku,jer nisam mogla da spavam.Inace nisam neki sportski tip,ali mi se svidelo i onda sam nastavila da trcim.
Trcim svaki dan,prosecno po sata do sat vremena (sve zavisi koliko vremena imam)
Nego,palo mi na pamet da probam da trcim polumaraton.
I tu sam kompletni tudum,ne znam nista o tome.
Koliko mi je potrebno vremena da se spremim za polumaraton i da li moram redukovati ishranu posto ja slabo jedem meso(odnosno ne jedem ga nikako)

Inace,najvise sto mogu da istrcim je nekih 15km,sto je malo za polumaraton,zar ne?

Evo ja cu pokusati malo da ti pomognem posto se bavim ovom disciplinom cisto rekreativno.

Najveci problem je sto polumaraton moras da istrcis ispod 2h i 30min,to je limit kojeg se pridrzava i novosadski i beogradski maraton.Za zenu je to dosta jak tempo,narocito za rekreativca.Ako vec trcis 15km,21km je samo nekih pola sata duzeg trcanja.

Ima mnogo toga za pisanje,pitaj sta ti jos nije jasno.

E da sto se tice hrane,jedi sta ti prija samo gledaj da nemas puno viska kg...
 
Kakve crne folije?
Treba koza da dise.....znojenjem pored i izbacivanjem tecnosti iz organizma-potpomaze uklanjanju celulita kjod zena......toksine svakako izbacujes...to je jako bitno.Ne treba ti nikakva folija i tzv.gluposti sto neki tamo preporucuju....Potrebana ti je samo jak zelja i disciplina-rezultat je vec tu.Nije ni bitno da li ides u teretanu ili kuci vezbas....zaista.Ti si taj / ta koji / koja oblikujes svoje telo.
 
Pa meni je veci problem manjak kilograma,jer imam uzasan metabolizam.

Vidis ja nisam znala da je ograniceno,mislila sam samo da treba da se istrci.:confused:

Koliko bi otprilike trebala km da trcim nedeljno?
Ili ako imas neki program kilometraze da mi kazes p da se prema njemu racunam :D
 
Vidis ja nisam znala da je ograniceno,mislila sam samo da treba da se istrci.:confused:

Koliko bi otprilike trebala km da trcim nedeljno?

Pozdrav

Mislim da je vremenski limit ukinut na Bgd maratonu?

Ja sam ga trčao za sat i trideset dva min.( PM ) a stizali su još sat i više.Da je ovo tačno lako

se možeš uveriti na sajtu bgdmaratona.

Za pripreme ti je dovoljno 3 treninga nedeljno po 10 km. a pred polumaraton jedanput nedeljno daj

se u dužinu tj. odrađuj oko 15-19 km ili još više koliko možeš.

Ja sam isto "novi" ali se trudim da iduće godine spustim vreme na oko 1:24 ( PM )

Ako se odlučiš baviti trčanjem ( što ti ja najtoplije preporučujem ) javi se od nove godine na private

pa ću ti pomoći oko plana treninga.Za sada samo pazi na tehniku koraka i kako hvataš vazduh i

vidi da ti je podloga mekana.Nemoj štedeti na patikama te uzmi prave atletičarske za trening

dužine.
 
Pa meni je veci problem manjak kilograma,jer imam uzasan metabolizam.

Vidis ja nisam znala da je ograniceno,mislila sam samo da treba da se istrci.:confused:

Koliko bi otprilike trebala km da trcim nedeljno?
Ili ako imas neki program kilometraze da mi kazes p da se prema njemu racunam :D

Izvini na dezinformaciji,ja sam prosle godine isao na veliki BG maraton,i bio je limit na 20km da se ide oko 2h...al ajde da ne davim.Inace sad sam video da mozes da trcis i 3.5h sto je vec malo i previse,ali za prvi put je sve super samo da istrcis.Inace BG maraton pada u aprilu,gotovo uvek 3 nedelje i tada vec sunce uveliko pece i to moze da stvori dobar problem trkacima,tako da bi bilo dobro da mesec dana pre tog maratona izadjes napolje da treniras,da ti se organizam navikne na spoljni vazduh.Pretpostavljam da zimi ides na neku traku...

Slazem se sa mac-ak da nedeljno ides 3x po 10-13km.
 
Volim trcanje,proslo leto sam trcao po 10-15km-a oko stadiona,znaci po 2-3sata sam neprestano trcao,pa sam preko zime bio prestao (mislim ko ce da trci po onakvom vremenu) i opala mi je kondicija samo tako,sad jedva pretrcim 3 km-a i crknem,trebace mi dosta vremena dok povratim staru formu,ali zaista Nista lepse od tracanja majke mi. Steta sto trcim sam,zaista bi mi prijalo drustvo i lepo je znati da ima ljudi koji vole ovakav vid Rekreacije,obicno ljudi vise se opredeljuju za teretane,koriste razna hemijska sredstva,elektronske bicikle itd,itd....
 
Hvala Dragana:)

Jos me nesto interesuje... Da li zaista kolena (koja bas i nisu u formi) mogu da unistim trcanjem po betonu?

Mislim da to niko ovde ne moze pouzdano da ti kaze. Moraces jednostavno da osluskujes sta ti organizam govori. Neki bi ti rekli da konsultujes lekara. Ne znam, pitanje je koliko te muce kolena. Iako svaki lekar mnogo vise zna o tome kako organizam funkcionise mnogi od njih imaju vrlo ograniceno znanje o sportu i o tome kako on utice na telo.
Po mom misljenju, trcanje nije toliko stresno za zglobove i cak ce ti pomoci da se resis mnogih tegoba. Inace koji god sprot da odaberes, jednom mora doci do zamora materijala, ali o tome jos dugo ne moras da brines. Godine ce nametnuti mozda neke drugacije sportske aktivnosti, a mozda i nece. Juce sam pricao sa pedesetsestogodisnjim poznanikom koji i dalje tri puta nedeljno igra odbojku.
Sad moram da se osvrnem na ono sto je mač-ak pricao, a bitno je za tebe. Nemoj da stedis na patikama. Kada kazem da ne stedis, ne mislim da moras da kupis najskuplje, nego da ih redovno menjas kad osetis da se djon istrosio i stinjio. Dobre patike su ti mnogo vaznije od podloge na kojoj trcis. Sto se podloge tice, izbegavaj da trcis po grbavom. To je lose iz mnogo razloga, da ne razglabam sad.
 
Poslednja izmena:
[QUOTE. Dobre patike su ti mnogo vaznije od podloge na kojoj trcis. Sto se podloge tice, izbegavaj da trcis po grbavom. To je lose iz mnogo razloga, da ne razglabam sad.[/QUOTE]

Bravo

Nego pre što se krene u trčanje valja malo trčkarati pa stati pa još koji put tako pre no što se

počne trčati.To mu dođe kao neko zagrevanje za trčanje.Još nije zgoreg trošiti Ca-Mg tablete

a za zglobove je valjan tzv.glukozamin sulfat.Najjeftiniji je Bjeljinski LIFE LINE koji proizvodi

BLAGOLEKS. doze su iste samo gledajte cene da što jeftinije prođete po miligramu aktivne

materije.
 
Hvala Dragana:)

Jos me nesto interesuje... Da li zaista kolena (koja bas i nisu u formi) mogu da unistim trcanjem po betonu?
Trci po travi ili po pesku:)
Teze je-ponarocito na pesku,ali neces imati problema sa kolenima niti zglobovima.Pij dosta tecnosti ili koristi glukozamin-to moj brat koristi.Znaci ako ti prija trcanje-trci...samo nemoj nista previse,kao ja aerobik-jump,jump....pa sam ostetila zglobove....
PoZz:)
Trcanje,plivanje toplo prepoprucujem.
Znaci vezbajte na svezem vazduhu....bolje nego u teretani,sem ako niste ovisnici o spravama
 
Poslednja izmena:

Back
Top