Kupovina DVD playera?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kupovina DVD playera?

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kupovina DVD playera?

Cao,

Ne mogu da se odlucim koji player da kupim do 50-60€??? Svidja mi se Xwave 5000 i 6000 (Kako su se pokazali)? Bitno mi je da podrzava razne formate titlova, da prikazuje đščćž, podesavanje velicine fonta, USB. Sto se tice izlaza vazno mi je da mogu da povezem na stereo pojacalo ili risiver (zavisi sta budem kupio). Svaki savet bi mi dobrodosao

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Podrazumevano Re: Kupovina DVD playera?

OK, evo par saveta...

Xwave nisam lično isprobavao, ali čuo sam da je dobar, da podržava naša slova, nekoliko formata titlova (naravno i dva najvažnija, SRT i SUB), e sad nisam siguran da li font može da se podešava...

Marka plejera koju ti ne bih preporučio je NEO... titlovi su slabo čitljivi, ne podržava naša slova, a teško se bori sa DivX formatom...

U Jugodati imaš dobre plejere, moji matorci trenutno koriste njihov... on prepoznaje naša slova, podržava sve najbitnije formate, jedino što font titla ne može da se podesi, što i nije tako loše s obzirom da je čitljiv u većini slučajeva. Ipak, nije preporučljiv za npr. crtane filmove u 4:3 formatu jer su oni šareni i, kako zauzimaju ceo ekran, titl će biti slabo čitljiv... Ali s filmovima u formatu 16:9 ne bi trebalo da bude problema, jer će bela slova titla jasno da se vide na "crnoj traci" u dnu ekrana (ovo sve pod pretpostavkom da je tvoj TV 4:3)

Saveti kod kupovine plejera:
    - odaberi neki koji može da podrži sve najvažnije DivX formate. DVD-jeve će naravno sve da čita, ali ako nema dobru podršku za DivX može jednostavno da "odbije" da čita neke filmove pošto mu je format (ili kodek) nerazumljiv...
    - raspitaj se da li može da prepozna titl čak i ako fajl sa titlom nema isto ime kao film. Nailazićeš sigurno na neke filmove gde AVI fajl ima recimo ime "film", a titl se zove "titl". U tom slučaju neki plejeri neće moći da čitaju titl pošto se imena ne slažu.
    - takođe, neki plejeri će da čitaju titl samo ako je fajl sa titlom u istom folderu sa filmom. Ako budeš mogao, uzmi plejer koji može i ovo da nadomesti.
    - da li želiš i da ti plejer čita MP3 muziku i JPG slike? Proveri i to kad budeš birao model, mada mislim da svi novi modeli mogu da čitaju ove formate... kao i da ne bi trebalo da koštaju preko 50-60€
    - naravno, proveri i da li ima USB i konektor za pojačalo, ono što i sam želiš.

Eto tako, pa srećno s kupovinom
    Niko ne može tako da mi upropasti život kao što ja mogu sam sebi.

Početnik
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pre svega da ti se zahvalim na odgovoru...

Kako izgleda taj konektor za pojačalo...?
    Hteo bih da mi cita mp3 i audio diskove jer ga posle nekog vremena zelim spojiti sa pojacalom i zvucnicima (koje nameravam da kupim

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    482

Ovako izgledaju ti konektori...

Pa ništa, znači kad budeš kupovao plejer pitaj da li ima taj konektor (a trebalo bi da ima) i, naravno, da li podržava MP3

Sigurno i sam znaš da plejer mora da bude dovoljno jak sa audio strane da bi mogao da podrži pojačalo, tj. zvučnike... Uostalom, prodavac u radnji će ti već izaći u susret i preporučiti šta je najbolje...
    Niko ne može tako da mi upropasti život kao što ja mogu sam sebi.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Ja sam uzeo Xwave, model 5000 i za sada sam super zadovoljan.
    Ovde ima kompletan opis, pa vidi da li odgovara:
    http://dvd-region-codes.com/blog/2007/11/03/xwave-5000-eksluzivno/

Slične teme

1. problem oko DivX playera
    Autor tab503 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.02.2008., 12:51
  2. bug MV2 playera
    Autor M4j4 u forumu Softver
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.08.2006., 04:04
  3. pitanje oko mp3 playera