Linux i web develop

Trenutno imam instaliran mandriva linux 2009, a ranije sam imao open suse 11.0 i nijedna od te dve distribucije nema na sebi apache, php, mysql i ssl. Pretrazivao sam internet i nisam uspeo da pronadjem nijednu distribuciju koja ima sve to. Cak sta vise, ni na jednoj web prezentaciji neke distribucije uopste nema spisak programa koji dolazi sa njom.
 
Hehee...troll :)

Suse i Mandriva definitivno imaju sve sto je potebno za LAMP. Cak, nikada nisam video distribuciju koja nema to ;)

Sto se tice softvra, ugavnom, opet, sve distribucije drze na webu spisak paketa u nekakvoj formi. To ti je manje-vise nepotebno kad imas instalirani sistem, jer ces sve pretrzivati iz package managera. Evo ti primera kako izgledaju web lokacije za pretrazivanje programa
http://packages.debian.org
http://gentoo-portage.com/AdvSearch

Inace, ako te zanima sta od softvera ima na kom distrou skokni na
www.distrowatch.org

Tu za sve iole poznatije distribucije imas spisak vaznijih paketa u njima.
 
Trenutno imam instaliran mandriva linux 2009, a ranije sam imao open suse 11.0 i nijedna od te dve distribucije nema na sebi apache, php, mysql i ssl. Pretrazivao sam internet i nisam uspeo da pronadjem nijednu distribuciju koja ima sve to. Cak sta vise, ni na jednoj web prezentaciji neke distribucije uopste nema spisak programa koji dolazi sa njom.

А јеси покушао да инсталираш те пакете.... Не може ти нико помоћи ако сам себи не помогнеш.... А што се тиче убунту-а апт-гет инстал имена поменутих пакета и посао готов... Де се мало информиши пре него што дунеш...
 
А јеси покушао да инсталираш те пакете.... Не може ти нико помоћи ако сам себи не помогнеш.... А што се тиче убунту-а апт-гет инстал имена поменутих пакета и посао готов... Де се мало информиши пре него што дунеш...

...ili aptitude
 
Инсталирај хамп на дистрибуцији коју тренутно користиш.
За секјуре сокет лејер иди на ца церт и креирај себи један сертификат за хттпс енкрипцију, или уколико си тренутно за вин сервером 03, или неким новијим, инсталирај секјуре менаџер и креирај свој ссл па га пребаци на тренутну дистрибуцију.
 
Poslednja izmena:

Back
Top