Stiglo pravosudno resenje

majstoricav

Zainteresovan član
Poruka
171
Zdravo drugari. Imam pitanje, ne znam da li je za ovde...ali ima veze sa novcem.
Pre 4 god majku je udario auto, zavrsen krivicni postupak...ali osiguravajuca kuca je u stecaju...elem, stiglo je resenje od stecejnog upravnika u kome pise dace biti obestecenau III krugu u iznosu od xxx CSD. Na naplatu ce tek stici za 2god. Imam sledeca pitanja:

1. od kada pocinje da tece zatezna kamata?
2. Sta je to CSD?
3. Kako i da li se uracunava inflacija?

Peja
 
Poslednja izmena:
Aj skeniraj ili fotkaj ako budeš mogao, da vidimo kako glasi... je l' to rešenje kojim je utvrđeno potraživanje, ili nacrt za glavnu deobu... pa da razmotrimo za tu kamatu...

Generalno, u zateznu kamatu je inače uračunata inflacija, jer se stopa računa na osnovu stope rasta cena na malo i fiksne stope od 0,5% mesečno, primenom takozvane konforne metode (u praksi kamatu danas računaju programi napravljeni u tu svrhu).

Treba da znaš i da postoje isplatni redovi, a tvoja majka je u poslednjem. Prvo se namiruju poverioci višeg isplatnog reda, a onda poverioci nižeg isplatnog reda i to srazmerno visini svog potraživanja. To znači da se poverioci uglavnom ne namire u celosti jer imovina dužnika po unovčenju nije dovoljna za potpuno namirenje svih poverilaca...

Ne znam ni šta je csd; rsd se koristi za oznaku domaće valute...
 
Pa ne bih kacio ovde zvanicna dokumenta, makar ni editovana

Majka ce biti podmirena u III krugu (za oko 2 god), a nacuo sam da je drzava u obavezi da namiri dugovanja bez obzira na stecajnu masu.

Hvala svima!

Peja
 
Poslednja izmena:

Back
Top