Dijetalni recepti

Cezar salata

2 serviranja

500gr pileceg filea
Ispeci u rerni. Ohladiti i iseci.

2 kk maslinovog ulja
1 kk rendanog biljnog sira (ili parmezana)
1 kk majoneza (izostavila mada ne oduzima od ukusa)
1 kk soka limuna
1 sk senfa
1 cen belog luka, sitno seckanog ili izmrvljenog
so, biber

Sve sjediniti u manjoj posudi (teglici) i izmuckaci da se dobije sjedinjena masa.

Proprziti bez ulja 2 lista slanine, ili pecenice i iseci na male kvadratice ~ 1cm. Ovaj sastojak sam izostavila.

2 kriske razanog hleba (premazati maslinovim uljem) i ispeci u rerni i iseci na kv. ~ 1cm.

Pola kineskog kupusa, ili zelenu salatu, oprati i listove iseci na velicine zalogaja.

Izmesati peceni file, hleb, salatu i preliv.

 
Saro, to je ova dijeta što držimo Burence i ja! :lol: Garant je dobra! Skine se 8-9kg za tih 15 dana, posle smeš da je ponoviš kad prođu 3 nedelje. I raspored je zapravo bitniji od količine.

I moja koleginica je držala ovu dijetu, nije joj bio problem i smršala je 15 kg u dva puta. Ali zato meni nije išlo, mnogo mi je jednolično. Probala sam i sa dodavanjem kojekakvih začina, biljčica i sl. al sam se osećala kao na robiji. Pre nekih godina sam držala onu Atkinsonovu dijetu, sa njom sam skidala oko 2 kg nedeljno, ali sa njom treba biti pažljiv, jer velika količina proteina može opteretiti bubrege. Prošle nedelje sam je počela, ali juče samo što se nisam srušila od manjka šećera u krvi. Tako da sam odustala. Pa sam rešila da pokušam sa onom dijetom koja zabranjuje kombinovanje proteina i ugljenih hidrata. Pre podne se jede voće, do 12h. Od 12h do 20h možete jesti 3 obroka, ali ne kombinovati proteine i ugljene hidrate. Čak kažu da nije bitna ni količina, mada je to meni malo sumnjivo:think: Moja kuma je držala ovu dijetu, kilogrami idu malo sporije, ali se ni ne vraćaju.
 
Isidora, moze dosta toga da se sprema na pari ili kuvano samo u vodi, ali licno vise volim pareno bilo sta osim piletine i ribe. Sad sam potrazila, mislila sam da se dobije par recepata uz uputstvo aparata za parenje ali nema, potrazila sam pa evo par recepata.
Inace samo kombinuj sastojke, na pari pirinac, krompir, riba, grasak, boranija, spargla, kukuruz, karfiol, brokoli, prokelj, sargarepa, kuvano meso, testenina, jaja. Za razlicite ukuse dodaj sok limuna, sveze zacine, kari, sveze pecurke (mada procitala sam negde da je potrebno 5 sati da se svare, a mnogo manje ako su proprzene) djumbir, senf, tucana paprika, crni i beli luk, soja sos, sir i svezih salata, ima bas puno kombinacija.

200gr nudle ili spagete
4 filea ribe
1 solja boranije
1 solja crvene paprike isecene na trake
1 kk sveze ljute paprike, isecene
soja ili sos od ostriga, mada ga nigde ne nalazim
Korijander
mladi luk, isecen na trake ili kolutice

Skuvati spagete, na pari spremiti ribu, boraniju i papriku. Iseci ribu, izmesati sa povrcem, dodati ljutu papriku, sos, posuti korijander, i dodati mladi luk. Mozes da dodas malo rendanog djumbira ako volis.

---

pilece belo meso
1 kk soja sosa
3 mlada luka
175gr pirinca
brokoli
sargarepa
grasak

Piletinu mozes proprziti na malo ulja ili spremiti na pari, isto na pari brokoli, sargarepu, grasak i pirinac. Iseci piletinu, dodati povrce i pirinac, svez mladi luk, preliti soja sos, so biber po zelji.

Najbolje je sto se sve brzo spremi.

Zna li neko gde ima da se kupe kineske posude od bambusa za parenje?
 
Kad opet bude mlad mesec, prelazim na ovu dijetu, zapravo, jednu njenu verziju.

http://zdravlje.krstarica.com/c/dijete/petnaest-kilograma-za-petnaest-dana/

Stvarno se skine 8-9kg a ja ću je ponoviti nekoliko puta, otprilike na 2 meseca, počinjaću je svak put od mladine jer se tad najbolje skida višak. Ako nekoga interesuju detalji, pitajte.

mjeseceva dijeta nije ona klasicna.pratiš mijene i jedan vremenski period piješ samo vodu.problem je što imaš samo četiri takva dana u mjesecu.prema iskustvima onih koji su se pridržavali uputa, izgubili su na vagi 1-2kg.problem je što su sve vratili u narednih par dana. u suštini gubiš samo vodu iz organizma,dok salo stoji. :gace:
 
ima pametnih stvari ali ima i dosta recepata koji su "ne dijatelni"
mimi pogotovo ti tvoji klaci u malu smeshu stavljash 3 jajta! holesterola za izvoz, +sholja secera...a vidim i neku nebulozu da 200gr lignji + 200shampinjona+ masline+svasta jos ima sve skupa 350 Kcal...
svako ko se barem malo razume u ishranu znace da 1 gr ugljenih hidrata ima 4 Kcala masti 9 Kcal
tako da prostim sabiranjem dolazimo do znatno veceg broja (naravno ima u ovome i vode ali,,,)

evo da ne ispadne samo da kritikujem, ostavicu i jedan moj recept, mada sam ga vec postovao u temu o zdravoj hrani...
ne znam kako se tacno recept zove ali su u principu to neki slatkasti kolacici, a prave se na sl nacin:
uzme se
1,5 sholjica ovsenih pahuljica
0,75 sholjice integralnog pshenicnog brashna
0,5 sholjice krupno mlevenih oraha
0,5 sholjice jecmenog slada-malteksa (moze med)
2 kashicice ulja (najbolje susamovo ili neko dr. hladno rafinisano)
prstohvat soli

to sve treba lepo izmeshati a zatim se dodaje
0,5 sholjice jabukovog soka (bez dodatog shecera), u nedostatku moze i voda

pa se zatim izmesha i grudve ovakve smeshe se stavljaju u pleh na papir za pecenje a zatim se spljoshte na nekih 7-8 mm. Pece se u rerni 20min na 180 stepeni.
Tako ispecene kolacice drzite u hermeticki zatvorenoj posudi da im odrzite svezinu nekoliko dana.
-ako koristite med u mesto jecmenog slada prvo ga razmutite u predvidjenog kolicini soka-vode pa tu smeshu pomeshajte sa suvom smeshom (pahuljice-brashno-orasi-ulje)
-pre svega,pahuljice bi mogle da se potope malo u neku tecnost da se razmekshaju, ja cu sl. put tako..

lako, jednostavno, brzo, bez mazanja previshe sudova...
 
Poslednja izmena:
mmm Saro ti si geeenije :D
super ti je tema :)
evo i ja da prilozim neku klopicu koju sam jela dok sam postila, a po preporuci nutricionistkinje ;)

predlozi dorucka
1) kacamak -> pola soljice kukuruznog griza razmutim u 1/4 soljice hladne vode
stavim soljicu vode da se kuva. dodam u to razmucen griz i prelijem preko kriske sira
2) musli -> buduci da sva gotova pakovanja sadrze suseno voce koje mi je zabranjeno u dijeti, otisla sam u prodavnicu zdrave hrane i sama izabrala zitarice i sastojke koje zelim.to sam bucnula u staklenu teglu i uzimam po 2 kasike za obrok uz sok ili sojino mleko. ukusnije mi je od kupovnog gotovog. a cena je neuporedivo manja -> za 50 dinara sam napunila do vrha teglu od 700 grama

predlog rucka

supica od povrca
uzmem gotovu Balkansku mesavinu u radnji. izdinstam pola glavice luka na vodi, u to dodam mesavinu i na polovini kuvanja dodam TOMATINO. ovakva supica mi traje po nekoliko dana. samo dodam i malcice soli da mi se sastojci ne bi kvarili

salatica s oslicem
iseckam kupus, krastavac, sargarepu, zelenu salatu. oslic ispecem bez ulja i iseckam na kriske. izdinstam malo pecuraka. sve to pomesam i zacinim sa malo belog luka

vecera

Grcka salata
1 krastavac
1 paradajz
1 paprika
3 maslinke
iseckam sve pomesam. moze da se dodaje limunov sok. posle ovakve vecere celo vece pevam ;:zaljubljena:
 
da dodam jos jedan recept
MEKSICKA SALATA
konzerva crvenog /ili tamnijeg/ pasulja
200 grama kukuruza secerca
1 glavica zelene salate
2 mlada luka sitno seckana
1-2 paprike crvene iseckane
1-2 krastavca
skuvam sta se kuva, iseckam povrce i promesam
moze da se prelije dresingom od meda i limuna, ali ja dresinge izbegavam.

to mi je isto bio jedan od boljih ruckova. a fina je klopa i za ljude koji poste na vodi
 
znam da je off topic ali zar nije lakse u mesto mucenja bez hrane baviti se fizickom aktivnosti? hm

Zavisi, neko možda nema vremena ili ne sme da se bavi nekom određenom aktivnošću ili iz nekog trećeg razloga nema uslova. Recimo ja bih rado išla na plivanje a i, s obzirom na primarnu bolest koju imam, plivanje mi najviše odgovara, ali mi je "najbliži" zatvoreni bazen u Mataruškoj banji i + su prevoz do tamo i nazad i ulazak na bazen teško dranje.

da, da dodam. sto se tice tunjevine meni je bila zabranjena tunjevina u ulju tako da sam poginula trazeci je. ali sam je ipak nasla u metrou. nije bila jeftina ali isplati se + isti je ukus

K+ u Idei, tunjevina u salamuri. U manjim prodavnicaama može da se pronađe Rial, ista stvar.
 
nasla sam na jednom hrvatskom sajtu ovaj recept za dijetalne palacinke ~ pa vredi probati.

testo:
2 jaja
700 gr kukuruznog brasna
1,2 kg psenicnog brasna
300ml mleka (nemasnog-od 0,9mm)
malo mineralne
kasicica secera
aroma vanile /u malim bocicama ~ tecna/

fil:
oguliti jabuke i izrezati ih na komade
staviti pola litre vode i kuvati. u toku kuvanja,dodati 2 velike kasike secera
i dodati isecene jabuke u to
to sve kuvati nekih 5-10min
iscediti jabuke i vratiti vodu na vatru,umesati puding od vanile
sve to posle pomesati napuniti palacinke i saviti ih u cetvorougao (da se ne izlije)
preliti cokoladom (malo)
staviti u frizider.


drugi recept /za slane palacinke/

DIJETALNE SLANE PALAČINKE (izvor www.gastronomija.info)
Umutiti jaja, mleko i brašno bez dodatka ulja. Peći na teflonu, bez dodatka masnoće. FIL: sir, sirni namaz, posna šunka, pileća prsa, kvalitetna pršuta, tomatino.

~ varijanta 2 ovog recepta iz casopisa SLANE I SLATKE PALACINKE

fil /za 4 palacinke/:
200 gr pilecih filea,
kasika ulja
so
sveze mleveni biber
sargarepa
crvena paprika
200 gr mladog nemasnog sira
4 velika lista salate

Umutiti i ispeci palacinke. pilece meso oprati i osusiti. u tiganju zagrejati ulje i na njemu prziti pilece filee sa svake strane 6-8 minuta. zaciniti biberom i solju. ostaviti da se ohlade, zatim ih iseci na tanke trake.
ocistiti i oprati sargarepu pa je iseci na tanke trake. papriku iseci na male kocke. palacinke poloziti jednu do druge na stolu i filovati ih prvo sa 2/3 sira. zatim svaku obloziti listom salate. preko toga rasporedite pilece meso i povrce. preostali sir naneti kasikom pa urolati palacinke. ukrasiti zelenom salatom.

================
Tanjine palačinke - sa sajta dr tatjana skoro


Sastojci:

* 3 jaja
* 4 velike žlice integralnog ječmenog brašna
* ½ čaše kiselog vrhnja (20% masnoće)
* ½ čaše sojinog mlijeka (100 ml.)
* 1 velika žlica sjemena lana (zdrobljenog)
* 2 velike žlice samljevenog suncokreta
* 1 čajna žličica suncokretova ulja

Priprema:
Mikserom ili pjenjačom dobro istući jaja, zatim postupno dodavati ostale sastojke i sve dobro izmiješati. U manjoj teflon tavi na uobičajen način ispeći 6 debljih palačinki.
Ove palačinke možete koristiti kao ZAMJENU ZA KRUH uz obroke ( najviše dvije uz jedan obrok).
Ako u smjesu dodate sladilo u prahu (količina po ukusu), dobit ćete slatke palačinke.
3 palačinke - sa SLANIM (mliječni namaz, šunka, jaje, krastavac i sl.), ili SLATKIM (dijetni džem, šlag sa umjetnim sladilom ) nadjevom, mogu sačinjavati jedan kompletan obrok.
Dozvoljeno je u toku jednog dana pojesti svih 6 palačinki.
Ispečene palačinke mogu u hladnjaku stajati par dana, a mogu se i zamrznuti i po potrebi vaditi i zagrijati u mikrovalnoj ili običnoj pećnici.

******
nisam ni jedan od ovih recepata isprobala. deluju mi interesantno. a kad budem imala vremena probacu ih pa cu vam javiti utiske. ;)
 
ja bih dijetalni sladoled pravila od jogurta sa 0% masti i nekog isto tako niskokaloricnog voca kao sto su pomorandze ili ananas /ananas je dobar protiv celulita/ iseckanog na kockice. to bi u blenderu smuckala i sipala u one modle za sladoled s plasticnim stapicima i stavila u zamrzivac. verujem da nema puno kalorija. s tim sto bih se drzala porcije za 1 osobu sladoleda ;) jedan nutricionista s kojim sam pricala mi je rekla da je bolje imati male porcije dijet sladoleda nego da sama pravim to. tako da ako mozes da odolis sladoledu da ne pojedes sve, mozes i celu smesu da zamrznes.
nadam se da sam ti bila od koristi :)
 
Dijeta koja mi je dosta pomogla :D
skinuo sam cak 8kg za 15 dana!!!

VOCNA DIJETA

Prvi dan:
Dorucak - 100 gr jagoda, dvopek, kafa ili caj( bez secera )
Rucak - 200 gr trešanja, kuvano jaje
Vecera - 2 paradajza, 2 kuvana jajeta, krastavac, 2 dvopeka


Drugi dan:
Dorucak - banana, dvopek, kafa
Rucak - 150 gr jagoda, kuvano jaje, 2 dvopeka
Vecera -125 gr kuvane junetine, paradajz, jabuka, dvopek


Treci dan:
Dorucak - kruška, dvopek, kafa
Rucak - 200 gr trešanja, kiselo mleko, dvopek
Vecera - 125 gr kuvane junetine, 50 gr jagoda, dvopek


Cetvrti dan:
Dorucak - vocna salata, dvopek, kafa
Rucak - 125 gr mladog sira, 1 paradajz, dvopek
Vecera - 125 gr kuvane junetine, 100 gr trešanja, dvopek


Peti dan:
Dorucak - jabuka, dvopek, kafa
Rucak - 200 gr kuvane junetine, 1 paradajz
Vecera - 500 gr kuvanog povrca, 1 paradajz, 50 gr trešanja, 50 gr jagoda
 
VOCNA DIJETA

Prvi dan:
Dorucak - 100 gr jagoda, dvopek, kafa
Rucak - 200 gr trešanja, kuvano jaje
Vecera - 2 paradajza, 2 kuvana jajeta, krastavac, 2 dvopeka


Drugi dan:
Dorucak - banana, dvopek, kafa
Rucak - 150 gr jagoda, kuvano jaje, 2 dvopeka
Vecera -125 gr kuvane junetine, paradajz, jabuka, dvopek


Treci dan:
Dorucak - kruška, dvopek, kafa
Rucak - 200 gr trešanja, kiselo mleko, dvopek
Vecera - 125 gr kuvane junetine, 50 gr jagoda, dvopek


Cetvrti dan:
Dorucak - vocna salata, dvopek, kafa
Rucak - 125 gr mladog sira, 1 paradajz, dvopek
Vecera - 125 gr kuvane junetine, 100 gr trešanja, dvopek


Peti dan:
Dorucak - jabuka, dvopek, kafa
Rucak - 200 gr kuvane junetine, 1 paradajz
Vecera - 500 gr kuvanog povrca, 1 paradajz, 50 gr trešanja, 50 gr jagoda

za 15 dana skinuo sam 8kg :D
 
E Bokosha, ja danas zalutala na ovu temu.

Hvala ti za recept, ali molim te gde sada da nabavimo jagode itrešnje:besna:

I molim te pojasni koliko kg si imao ili imaš viška, pa si skinuo 8 kg. To je jako bitno:super:
 

Slične teme


Back
Top