Uklanjanje kamenca sa zuba: Ultrazvuk vs Peskiranje
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Uklanjanje kamenca sa zuba: Ultrazvuk vs Peskiranje

Nov član
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Uklanjanje kamenca sa zuba: Ultrazvuk vs Peskiranje

Pozdrav! U sklopu oralne higijene, jednom u 6 meseci odem na uklanjanje kamenca i mekih naslaga. Imam problema sa povlačenjem desni, mada su, pretpostavljam zbog fanatične higijene, desni i dalje ružičaste i ne krvare i ne bole. Do prošlog tretmana, uklanjanje kamenca/naslaga doktori su mi izvodili ultrazvukom. Međutim, prošli put doktor mi je sugerisao peskiranje, kao moderniju metodu. I tako me je "ispeskirao".

Rezultat mi se dopao, sam tretman traje znatno kraće od klasičnog ultrazvuka, manje je neprijatan, plus kamenac/naslage bivaju lakše uklonjene sa uskih proreza među zubima i ostalih mesta kojima ultrazvuk često ne uspeva da priđe.

Video sam da postoje podeljenja mišljenja o peskiranju, a neki stomatolozi tvrde da ga treba uzimati sa rezervom zbog, kako tvrde, oštećenja koje peskiranje može naneti zubnoj gleđi.

Molim prisutne stomatologe za stručnu pomoć i savet! U dilemi sam, rado bih ostao pri peskiranju zbog veoma povoljnog utiska koji je ostavio na mene; sa druge strane, ne mogu da totalno ignorišem izneta negativna mišljenja o njemu. I sad, pitanje - da li je peskiranje zaista opasnije po zubnu gleđ od ultrazvuka?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano Re: Uklanjanje kamenca sa zuba: Ultrazvuk vs Peskiranje

POstoji tema "Zubar", molim koristite pretrazivac pre podizanja nove teme!
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. ZAŠTITA OD KAMENCA
    Autor smiljko u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.01.2008., 18:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •