Problem sa resetovanjem
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Problem sa resetovanjem

Primećen član neobaveštena (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Question Problem sa resetovanjem

U poslednjih nekoliko dana nam se svakodnevno javlja problem da čim uključimo komp i podigne se sistem on se opet sam restartuje.Nekada se to desi a da nismo stigli ni da se ulogujemo a nekada odmah nakon logovanja.Komp je relativno nov (2-3 meseca) tako da smo u međuvremenu dosta softwarea instalirali pa ne bismo mogli da se setimo da li je nešto od toga konkretno napravilo problem,ali mislimo da nije to u pitanju.Što se tiče OS prvobitno smo instalirali legalan XP,ali smo misleći da je možda u tome greška pokušali i sa drugim OS i problem se opet javlja.Pošto smo kupili konfiguraciju u kompletu (nismo je sami sklapali) mi smo naknadno dokupili još 2 GB RAM memorije,pa nam je palo na pamet da je možda u pitanju hardwareski problem jer koliko se sećamo tada je to i počelo da se dešava.Mene zanima da li postoji mogućnost da nam ta memorija stvara takvu situaciju?Znam da sam sve ovo napisala dosta uopšteno,ali pošto ne znam koji je podatak bitan nisam želela da pišem gomilu nepotrebnih stvari.Takođe se nadam da nisam promašila pdf pošto verujem da problem nije u OS i softwareu.

Zainteresovan član BAZUKA (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: Problem sa resetovanjem

Pregledaj kakve su temperature moze biti da je zbog temperatura,slabog napajanja ili nekakvog virusa...

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio neobaveštena Pogledaj poruku
    U poslednjih nekoliko dana nam se svakodnevno javlja problem da čim uključimo komp i podigne se sistem on se opet sam restartuje.Nekada se to desi a da nismo stigli ni da se ulogujemo a nekada odmah nakon logovanja.Komp je relativno nov (2-3 meseca) tako da smo u međuvremenu dosta softwarea instalirali pa ne bismo mogli da se setimo da li je nešto od toga konkretno napravilo problem,ali mislimo da nije to u pitanju.Što se tiče OS prvobitno smo instalirali legalan XP,ali smo misleći da je možda u tome greška pokušali i sa drugim OS i problem se opet javlja.Pošto smo kupili konfiguraciju u kompletu (nismo je sami sklapali) mi smo naknadno dokupili još 2 GB RAM memorije,pa nam je palo na pamet da je možda u pitanju hardwareski problem jer koliko se sećamo tada je to i počelo da se dešava.Mene zanima da li postoji mogućnost da nam ta memorija stvara takvu situaciju?Znam da sam sve ovo napisala dosta uopšteno,ali pošto ne znam koji je podatak bitan nisam želela da pišem gomilu nepotrebnih stvari.Takođe se nadam da nisam promašila pdf pošto verujem da problem nije u OS i softwareu.

Znači da je komp još uvek pod garancijom , i nosi ga obavezno u servis.

Najverovatnije je da je ili slabo napajanje ili se pregreva procesor usled loše urađenoga sklapanja tj nekvalitetne paste kojom su ti namazali spoj procesora i hladnjaka. Može da se desi mnogo stvari jedna je i da ti kuler na procesoru ne radi.
    Memorija da nije ispravna ne bi računar ni počeo da se podiže jer ne bi prošao POST test na startu računara.
    Neznam da li ste se možda poigravali sa BIOS-om , ali ako niste izigravali overklokere onda je verovatno nešto od gornjih stavki koje sam naveo pošto čisto sumnjam da je OS u pitanju i čisto sumnjam da je virus u pitanju pošto se ponaša kako kada mu se ćefne i nema neku konstantu u ponašanju.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

tesko da je virus ako su menjani os-ovi i problem se i dalje javlja..
    a ne verujem ni da je pegrevanje jer bi zakucavao i pri zestokom radu, ne samo pri loadu - os-a..
    ciljam na napajanje, mozda je preslabo za konfiguraciju..
    ispisi celu konfiguraciju i napajanje...?
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Десни клик на my comp. Properties > Advanced > па под Start up and recovery > Settings одчекирати Automatically restart и прочитати натпис на лепом плавом екрану... Може да буде веома корисно...
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Pametno ^^^
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Primećen član neobaveštena (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Samo da vam javnem da smo rešili problem.U pitanju je bila RAM memorija,ali ne ona koju smo dokupili već ona koju smo uzeli uz konfiguraciju.Nije skroz riknula,nego je bila delimično oštećena,ali svakako sada totalno beskoristna.

Slične teme

1. Problem sa Flash playerom ili moguci Java problem.
    Autor Psyduck u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 11:52
  2. problem sa boot-ovima - GRUB4DOS problem
    Autor twix u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.12.2008., 20:53
  3. problem - komp mi radi usporeno - problem
    Autor VisionOfDisorder u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.07.2005., 01:15
  4. Problem sa resetovanjem