raj i pakao

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
pokusao sam proveriti da li postoji slicna tema, i ja je nisam nasao.
interesuje me sledece, ako postoji raj, a pretpostavljam da ce odgovor vecine biti "da" mene interesuje sta vi mislite....
da li smo svesni naseg "ja" u raju???
da li imamo secanje o nama kao osobi na onom svetu???
da li znamo ko smo bili u ovom zivotu???
ako smo svesni ovoga, da li poznajemo i nase bliske i drage osobe u raju???
ako je odgovor negativan, sta me onda briga za tamo nekoga, da li ce se peci u paklu ili uzivati u raju...
jos me neka pitanja "muce", i ako tema bude bila interesantna ostalim forumasima, mozda cu ih izneti
ps.pozdravljam mitketa
 
nije bitno sta tamo odlazi, ali da li to sto odlazi zna sta je bilo... to je jedino vazno...
Па како није битно? z:lol: У томе и јесте кључ.

то је као да си рекао..
сасвим је небитно шта је то што иде у школу(да ли је то магаре или дете) битно је да ли то може тамо да се описмени...:lol:
 
evo ti skratim muke pa ti kazem...nema raja...jel ti lakse sad.... osecas se nekako oslobodjeno jel da...da ne kazem "produhovljeno" ;) ...ko da te zapahnuo neki vazduh...odjednom uleteo z:mrgreen:

ne mozes mi skratiti muke, jer ih nemam. ali je interesantno cuti one koji zastupaju suprotno misljenje, od tvoga... da raj postoji i da....
 
nije bitno sta tamo odlazi, ali da li to sto odlazi zna sta je bilo... to je jedino vazno...

vrlo je bitno...jel da bi to znalo sta je bilo mora u necemu da nosi secanje da se tako izrazim...pa makar i koferce z;) (a to koferce mora da nosi necim)...dakle kljucno je definisati sta je to



ima tu jos mnogo stavki koje te zeke (da se fino izrazim) z:plez:
 
Па како није битно? z:lol: У томе и јесте кључ.

то је као да си рекао..
сасвим је небитно шта је то што иде у школу(да ли је то магаре или дете) битно је да ли то може тамо да се описмени...:lol:

e viids to mi nije palo na paemt... mozda zato sto nisam video kod nas nekog magarca koji ide u skoluz:mrgreen:z:mrgreen:
sala...vidjao sam
nazovimo to dusa, ili svest, ili... kako se vec "dogovorimo"
 
vrlo je bitno...jel da bi to znalo sta je bilo mora u necemu da nosi secanje da se tako izrazim...pa makar i koferce z;) (a to koferce mora da nosi necim)...dakle kljucno je definisati sta je to



ima tu jos mnogo stavki koje te zeke (da se fino izrazim) z:plez:

onda rasprava ide u pravcu sta je to, a to mi nije namera.
ali nema veze, ajde da to pitanje resimo, i onda idemo dalje.
ja mislim da je to ta "dusa" za koju kazu da je covek izgubi u momentu smrti,"tezinski"... neki merili
 
pokusao sam proveriti da li postoji slicna tema, i ja je nisam nasao.
interesuje me sledece, ako postoji raj, a pretpostavljam da ce odgovor vecine biti "da" mene interesuje sta vi mislite....
da li smo svesni naseg "ja" u raju???
da li imamo secanje o nama kao osobi na onom svetu???
da li znamo ko smo bili u ovom zivotu???
ako smo svesni ovoga, da li poznajemo i nase bliske i drage osobe u raju???
ako je odgovor negativan, sta me onda briga za tamo nekoga, da li ce se peci u paklu ili uzivati u raju...
jos me neka pitanja "muce", i ako tema bude bila interesantna ostalim forumasima, mozda cu ih izneti
ps.pozdravljam mitketa

Moj stav je sledeći:
Nema raja, nema pakla.
Ono čega ima je ŽIVOT. Ali, ne život svakog od nas pojedinačno, već energija koju svi delimo zajedno.
Znači, svako od nas živi kroz druge ljude (pa i životinje, biljke). Ipak, najbliži smo svojoj vrsti, a onda i svojoj rodbini (najbližoj).

Moj zaključak je da "to" što, navodno, "ide" u "raj", odnosno "pakao", ne ide nigde i ne zna za to šta je pre bilo, ali nastavlja da živi u drugim bićima, i to najviše koncentrisan u živote svojih najbližih (da ne kažem u telima).

Dakle, poenta je da ljudi posle smrti (ali i tokom života) žive kroz svoje potomke, osećaju život zajedno sa njima, ali to, naravno, ne znaju. Zato, u svakom od nas naši preci osećaju život, kao što ćemo i mi osećati u našim potomcima.

Svemir se širi, energija se širi. Sve je počelo od velikog praska (možda), a život od zelenog prabičara (ako se dobro sećam iz škole). E, pa, od tog prabičara smo svi nastali. Kako onda da ne budemo JEDNO?
 
e viids to mi nije palo na paemt... mozda zato sto nisam video kod nas nekog magarca koji ide u skoluz:mrgreen:z:mrgreen:
sala...vidjao sam
nazovimo to dusa, ili svest, ili... kako se vec "dogovorimo"
Па ако кажемо да је свест онда је сигурно свесна где год да је...
и свесна је неког ЈА... баш тог ЈА које је уводи у паклове...
Већ сада можеш да видиш колико је твоја свест у рају или у паклу..
уопште не мораш да умреш да би то проверио...:lol:
 
nisi ga definisao samo si mu promenio "ime" z:mrgreen:




jel imas osecaj da ti se vrti u glavi:per::hahaha:


ako dobar covek nakon smrti odlazi u raj, verovatno se ne misli da telo odlazi, vec ta nedefinisana "dusa" kojoj mozemo dati drugo ime, ako zelis. znaci nije bitno kako cemo to nazvati, mi mozemo pokusati definisati sta je to, ali ni to nije bitno, ako to postoji onda je bitno da govorimo o "to"
 
Teško da ćeš ovde dobiti odgovor.Kao što primećuješ skoro da su svi ateisti,a oni koji prihvataju postojanje raja ne verujem da će se oglasiti,jer će ili biti ismejani ili provocirani.z:)

z:mrgreen:z:mrgreen:
znaci na pf.religija sve atesiti....
mada nije ni to cudno, i na onom pf. politika, sve apoliticari:zstidljivko:
 

Back
Top