Kako se najlakše oženiti (po Bibliji)

antoniusss

Domaćin
Banovan
Poruka
3.886
15 GLAVNIH BIBLIJSKIH NAČINA DA SE STEKNE ŽENA

1. Pronađi privlačnu ratnu zarobljenicu, dovedi je k svojoj kući, obrij joj glavu, uredi nokte, i daj joj novu odeću. Onda je tvoja.
(Ponovljeni zakon 21,11-13)

2. Pronađi prostitutku i oženi se njome.
Osija (Osija 1,1-3)

3. Nađi čoveka sa sedam kćeri, i ostavi na njega utisak pojeći njegovo stado.
Mojsije (Izlazak 2,16-21)

4. Kupi komad imanja, i dobij ženu kao deo ugovora.
Voaz (Ruta 4,5-10)

5. Idi na žurku i sakrij se. Kad žene izađu da igraju, zgrabi jednu i odnesi je da ti bude žena.
Sinovi Venijaminovi (Sudije 21,19-25)

6. Neka ti Bog načini ženu dok spavaš. Napomena: ovo će te koštati rebra.
Adam (Postanak 2,19-24)

7. Složi se da radiš sedam godina u zamenu za ruku žene. Budi prevaren da se oženiš pogrešnom ženom. Onda rintaj još sedam godina za ženu kojom si stvarno hteo da se oženiš u početku. Tako je. Četrnaest godina rada za ženu. Sitnica za tako veliki dar!
Jakov (Postanak 29,15-30)

8. Odseci 200 okrajaka sa telâ neprijateljâ svog budućeg tasta i dobij njegovu ćerku za ženu. Rukuj pažljivo.
David (1 Samuelova 18,27)

9. Čak i ako nikoga nema, šetaj se malo okolo i definitivno ćeš naći nekoga. (Naravno, sve ostaje u porodici.)
Kain (Postanak 4,16-17)

10. Postani car ogromne nacije i održi takmičenje u lepoti.
Asvir (Jestira 2,3-4)

11. Kad vidiš osobu koja ti se sviđa, idi kući i reci svojim roditeljima: “Videh devojku ...; oženite me njom.” A ako roditelji dovode u pitanje tvoju odluku, jednostavno reci ocu:”Njom me oženi, jer mi je ona omilela.”
Samson (Sudije 14,1-3)

12. Ubij nekog muža i uzmi mu ženu. (Pripremi se, doduše, da rizikuješ svoje spasenje i izgubiš četiri sina, zauzvrat.)
David (2 Samuelova 11)

13. Čekaj da ti umre brat. Oženi se njegovom udovicom. (To ne samo da je dobra ideja, to je zapovest!)
Onan i Voaz (Ponovljeni zakon ili Leviti, primer u knjizi o Ruti)

14. Nemoj biti probirljiv. Nedostatak kvaliteta nadoknadi kvantitetom.
Solomon (1 Kraljevima 11,1-3)

15. Žena? ... NE!!! Bolje je čoveku da se ne dohvata žene.
Pavle (1 Korinćanima 7,1.32-35)

z:plez::sanke:
 

Back
Top