krstarenje brodom leto09.

Planiram u leto 2009 krstarenje brodom(MSC).Koliko su interesantna krstarenja? Vasa iskustva?

Što se tiče krstarenja ,mogu ti pomoći toliko da ti otprilike ispričam kako je na brodu jer sam radio na kruz brodu Carnivala.
Brodovi se dele na stare i nove i male i velike i prema tome zavisi i cena krstarenja.Normalno cena zavisi i od destinacije i perioda kad se ide.
Dolazite sami u luku u kojoj se nalazi brod i ukrcavate se i taj dan uveče krećete po rasporedu na putovanje.Što se tiče prtljaga dobro pazite šta nosite jer obezbeđenje na brodu vas i prtljag pregleda ,jer je zabranjeno unositi veće količine alkohola,duvana i sl.
Svaki dan kad izlazite se odjavite na izlazu sa karticom a kad se vratite na brod opet vas proveravaju šta unosite.Imate plaćene sve obroke na brodu ,a između normalna 3 obroka imate prepodne oko 10 sendviče na otvorenoj palubi,popodne u 5 čaj i sendviči ili kolači i uveče ponoćni bufet,a tad ima zavisi od rasporeda slanih jela ,ili samo kolača i torti,ili palačinke peku.Zavisi od broda i agencije ali uglavnom se stalno jede i pije.Na brodu ništa ne plaćate kešom,već karticom koja vam je i za izlaz i ulaz u brod i za svu kupovinu i plaćanje,pa na kraju vam skidaju sa računa taj iznos.
svaki dan ujutro stižete u neku luku i odmah možete izaći napolje.Reći će vam kad treba da ste nazad ako idete sami a možete ići i na izlete na koje se prijavite bar dan ranije da bi vas planirali.Uvek sa danju izlazi u gradove a noću se plovi .
Samo pazite što se tiče trošenja jer ne plaćate kešom pa nemate predstavu koliko trošite,a na brodu imate sve da kupite.Imate i razne zabave noću.Kazino najbolje obiđite ili samo gledajte jer košta(to vam toplo preporučujem jer sam ja radio kao krupije u kazinu i znam šta bude na kraju).Imate i razne predstave u teatru,koncerte,šou igrački,pevački,mađioničare,karaoke,razne igre i takmičenja pored bazena na otvorenom .U sobama imate tv sa programima satelitskim i uvek imate film, i to na 6 jezika koji su službeni na svim brodovima(engleski,italijanski,francuski,nemački,španski i portugalski).Sva obaveštenja i informacije su na tim jezicima.
Izvinjavam se ako sam malo odužio ali ova tema ne može kratko jer je veliki doživljaj.
Ako vas još nešto konkretni interesuje,pitajte!
Puno pozdrava
 
Informacije su ti super, dobro cu da razmislim pre nego sto rezervisem. 7 dana kostaju jako puno ako tome dodam jos ostale troskove izadje puno. Sa tim novcem mogu u nekom hotelu 2 nedelje. Ako ipak odlucim javicu ti kako je bilo.
 
Zavisi gde hoćeš da putuješ ,kad i preko koje kompanije jer od toga ti zavisi i cena.7 dana na mom brodu je bilo od 500-600 pa do 2000-3000 ,zavisi od termina.Ako bi išla preko Costa crociere(oni su deo Carnival cruise lines),s obzirom da su za italijansko tržište najskuplje je u avgustu zbog feragoste i za božić i novu godinu.U septembru i oktobru je bilo najjeftinije ,ali tad smo išli samo po Mediteranu jer to je prelazni period.Kad je u Evropi leto brodovi su gore na Baltiku a luka matična je Amsterdam,Od sredine septembra do kraja novembra ide se po Mediteranu i matična luka je Đenova ili Venecija a 1.decembra se kreće na Karibe i južnu Ameriku i tamo su svi brodovi do kraja aprila kad se vraćaju u Evropu.
Od toga ti jako zavisi cena,pa se dobro raspitaj.Reci mi gde hoćeš da putuješ ,pa ću probati da ti dam pravu informaciju kad i preko koga da ideš!
Puno pozdrava
 
Pa ti si pravi expert za krstarenja! Mene zanima MSC Fantasia . Costa manje.. Interesuje me sta je sa vizama? Ja imam nas pasos i svajcarsku `C vizu.Sa njom mogu po EU do 5 dana kao tranzit, ali za krstarenje nisam sigurna da vazi.Morala bi u svakoj ambasadi da se raspitam..Planiram krstarenje po Evropi(7-12dana).Ako imas neku informaciju unapred hvala.
 
Za Evropu izvadiš jednu vizu pa sa njom svugde ulaziš i to će ti sve odraditi agencija ,ako hoćeš preko agencije.Direktno preko kompanije je komplikovanije jer sama brineš o transportu jer se ukrcavaš na brod u matičnoj luci ali sama dotle dolaziš.
Za Egipat ti završi agencija ali ne može se meriti Fantasia sa egipatskim ili turskim brodovima,lokalnim sa kojima isto možeš na krstarenje po 5-6 dana.Egipat je prelep, ali i najprljavija zemlja u Africi tako da se spremiš na kulturološki šok,posebno u Kairu.Aleksandrija je prelepa.
Što se tiče Evrope od juna do sredine septembra većina brodova je na Baltiku,pa zavisi od kruza ,kreneš iz Amsterdama i obiđeš Švedsku,Finsku,Norvešku ,Dansku pa do St.Petersburga a ima neki kruz gde je akcenat na Norveškoj i na fjordovima pa se ide i do Spicbergena.To ti je najsevernija naseljena tačka u Evropi-79 podeok.Zanimljiv je doživljaj jer u julu i avgustu je tamo prosečna temp. 6 stepeni i na vodi pored broda pluta led a nema noći jer je polarni dan.Izađeš na palubu u 3 ujutro i sunčaš se,žao ti da odeš da spavaš!Cene na Baltiku su super visoke.Dok je koka-kola na Karibima po plaži bila 1-2 dolara po Baltiku teško ispod 5.
Amsterdam treba videti,prepun kontrasta.
Možeš i po Mediteranu ,obično se kreće iz Italije a obilazi se zavisno od kruza Turska ,Grčka,Kipar,Malta,Španija,Portugal,Korzika,Alžir,Tunis,Egipat.
Rodos je prelep,Napoli je lep,Barselona posebno.Malta je lepa ali preskupa,Kipar nikakav.
Mada je sve to stvar ukusa.
Uživaj u planiranju
Pozdrav
 

Back
Top