Da li je Hrvatska naslednica NDH ili je NDH bila tvorevina hrvatskih izdajica?

Da li NDH treba da se stavi na teret današnjoj Hrvatskoj

  • Ne. NDH je bila tvorevina koju su formirali hrvatski izdajnici

  • Da, Hrvatska je naslednica NDH

  • Nemam stav


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
mozda ... nego nisi mi rekao u cemu sam pogresio, cisto da imam na uvid za ubuduce.
sta je pogresno u postu

Samo pitanje je pogrešno.
Kako da se stavi na teret?

Povijesno?
Povijesno jeste teret, jer se dogodila i to se ne može promijeniti.

Kao kolektivna krivica?
Ne može biti na teret, jer zločine su radili ustaše, a ne hrvatski narod.

Financijski?
Hrvatska država je donijela zakone kojima se reguliraju pitanja financijske potpore obitelji žrtava ustaških zločina.
 
Da li je Hrvatska naslednica NDH ili je NDH bila tvorevina hrvatskih izdajica?
-Римокатолички светац, Хрват Алојзије Степинац се слави у црквама диљем Хрвтаске, а познато је да је био велики усташа.
-Данашња хрватска је спроводила усташки план из 1941 да се Србе треба протерати, покрстити, убити, али данас се то ради у много мањој мери него 1941.
 
i sad bi mi trebali tražit ovakve mentole i stavljat na forum kao reprezentativne srpske likove?
Srebin_cetnik_i_kama_01.jpg

moze li bez ovakvih slika, ili cu se zaliti moderatorima.... preseko si mi rucak breeeeeez:((z:((
 
Samo pitanje je pogrešno.
Kako da se stavi na teret?

Povijesno?
Povijesno jeste teret, jer se dogodila i to se ne može promijeniti.
adem_ks
NDH je tvorevina koju su formirali tadasnji hravti.

Kao kolektivna krivica?
Ne može biti na teret, jer zločine su radili ustaše, a ne hrvatski narod.
dem_ks
ali ne trebaju biti okrivljeni za ono sto se tada desavalo
Financijski?
Hrvatska država je donijela zakone kojima se reguliraju pitanja financijske potpore obitelji žrtava ustaških zločina.

tek sam sada zbunjen....uporedjujem moj i tvoj post
ne vidim da sam nesto pogresio.
 
Tocno !!! Evo i drugih primjera : Danska, Finska, Svicarska, Svedska, Francuska,Spanjolska,Italija,Madjarska,Bugarska, Srbija (Nedic,Ljotic )....

Који је проблем са тзв. Недићевом Србијом? То је била држава у којој су уточиште нашли многи, бежећи пред
усташама и нацистима разних боја, између осталог и потоњи председник Словеније Милан Кучан.
 
Zapaljena srpska zastava u Zagrebu

Međunarodni Radio Srbija - Pre sat i 47 minuta

Hrvatska policija privela je dvojicu muškaraca koji su na Trgu bana Jelačića u Zagrebu zapalili srpsku zastavu, prenosi agencija Hina. U Hrvatskoj se održava Svetsko prvenstvo u rukometu na kome učestvuje i srpska reprezentacija. Rukometaši Srbije su u prvoj fazi takmičenja igrali u Poreču gde su, prema ocenama svih izveštača, odlično primljeni. Takmičenje je nastavljeno u Zadru gde su i počeli incidenti. Srbija je trenutno na trećem mestu na tabeli Druge grupe sa tri osvojena boda, a vodeća Nemačka ima pet bodova.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...de32b511441913846&dan=25&mesec=01&godina=2009

Ах та планета....не хрвати су демократе(ал у жуто)

Значи...рвати су геноцидна нација....кажу и јанези!
 
sumnjam da bi se u ndh nasllijednici smijela vijoriti srpska zastava npr u vukovaru kako je to sada slučaj.
sumnjam da bi se smijela održavati dvojezična nastava u školama
sumnjam da bi se postavljali dvojezični znakovi u gradovima i selima
sumnjam da bi smjeli učiti istoriju iz srpskih knjiga a ne hrvatskih
sumnjam da bi smjeli imati saveze srpskih općina
sumnjam da bi smjeli imati dvostruko pravo glasa
sumnjam da bi smjeli imati svoje zastupnike u saboru
sumnjam da bi smijeli imati stranke sa predznakom srpska
.
.
.
.
 
sumnjam da bi se u ndh nasllijednici smijela vijoriti srpska zastava npr u vukovaru kako je to sada slučaj.
sumnjam da bi se smijela održavati dvojezična nastava u školama
sumnjam da bi se postavljali dvojezični znakovi u gradovima i selima
sumnjam da bi smjeli učiti istoriju iz srpskih knjiga a ne hrvatskih
sumnjam da bi smjeli imati saveze srpskih općina
sumnjam da bi smjeli imati dvostruko pravo glasa
sumnjam da bi smjeli imati svoje zastupnike u saboru
sumnjam da bi smijeli imati stranke sa predznakom srpska
.
.
.
.

Како се каже једи го...на , на Хрватском .
да није можда једи го..на .
Да становита разлика . И у Србији и то целој је тројезична настава . На српском , хрватском , бошњачком , па чак и на још неколико језика .
 
Hrvatska policija privela je dvojicu muškaraca koji su na Trgu bana Jelačića u Zagrebu zapalili srpsku zastavu,
koliko ih je privedeno za paljenje hrvatske ambasade?

Баш ме брига....уби се од сикирања..

А колико је у хрватској приведено за паљење Србских кућа, Црква и масакр над Србима у два рата....


па 0!
 
Ево порука рватима из папистана....

Vatikan : Papa rehabilitovao biskupa koji negira nacistički holokaust

Poglavar Rimokatoličke crkve Benedikt Šesnaesti je danas rehabilitovao biskupa Ričarda Vilijamsona koji je u više navrata negirao nacistički holokaust. Papa je to učinio uprkos upozorenjima iz Izraela da bi takva odluka mogla ozbiljno da ugrozi odnose jevrejske države sa Vatikanom i ponovo podstakne antisemitizam u svetu. Vatikan je saopštio da je papa danas potpisao ukaz o poništenju odluke bišeg poglavara Jovana Pavla Drugog o ekskomunikaciji četiri tradicionalistička biskupa iz ultrakonzervativnog "Društva Svetog Pija Desetog", koje ima oko 600.000 članova i odbacuje modernizaciju crkve. Izraelski ambasador u Vatikanu je upozorio da će odluka da se pod okrilje Vatikana vrati čovek koji otvoreno negira holkaust baciti veliku senku na odnose Jevreja i Katoličke crkve. Predstavnici jevrejske verske zajednice su ocenili da današnja odluka Benedikta XVI predstavlja otvoreno ruganje pokojnom papi Jovanu Pavlu Drugom, koji je antisemitazam nazvao grehom protiv Boga i čoveka. Do odluke pape Benedikta je došlo samo tri dana posle nove antisemitske izjave biskupa Vilijamsona, koji je u emisiji švedske telivizije rekao da veruje da gasne komore nisu postojale i da je u nacističkim koncentracionim logorima ubijeno 300.000, a ne šest miliona Jevreja.

http://www.glassrbije.org/

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...f52fe0ef3a68a2507&dan=24&mesec=01&godina=2009
 
Како се каже једи го...на , на Хрватском .
да није можда једи го..на .
Да становита разлика . И у Србији и то целој је тројезична настава . На српском , хрватском , бошњачком , па чак и на још неколико језика .

pa to smo i mi srbima govorili ali oni nećedu da uče nego iz knjiga pisanih ćiriličnim pismom.
nećedu da idedu i stu smjene sa hrvatima u školama , nećedu u iste vrtiće djecu da šalju ...
getoiziraju se

toliko mrzedu latinicu i hrvatski da čak ne govore valjda nego valda :rotf:
 
Како се каже једи го...на , на Хрватском .
да није можда једи го..на .
Да становита разлика . И у Србији и то целој је тројезична настава . На српском , хрватском , бошњачком , па чак и на још неколико језика .

ajde budi kulturan bre
nego jel može u srbiju da se osniva savez hrvatskih, mađarskih, albanskih... općina?
 
Kako ne pomenu tvoje Baliste?....


Balisti su bili sasvim drugo....pre svega zaustavljanje prodora cetnickih divizija i to iz pravca Cg-ore i Raske zato i nisu mogli da prismrde na Kosovu z:mrgreen:
Tada je zabelezno masovno proterivanje muslimana iz Sandzaka koji su nasli utociste na Kosovu...

Da, SS divizija Skenderbeg formirana u Albaniji pa posle i na Kosovu...

A i nisam čuo da su sve ove državice imale logore i zločince balističkih i ustaških reputacija....

Mada Balisti su za Ustaše malji deca..
A Cetnici ??? z:plez:
 
Баш ме брига....уби се од сикирања..

А колико је у хрватској приведено за паљење Србских кућа, Црква и масакр над Србима у два рата....
па 0!

kako bre nula pa haag je pun , toliko da sudimo i mi u hrvatskoj .. norac je osuđen u hrvatskoj, glavašu se sudi a ima toga još ....iha-ha


Баш ме брига....уби се од сикирања..
pa šta onda očekuješ od nas? licemjeru
 
ajde budi kulturan bre
nego jel može u srbiju da se osniva savez hrvatskih, mađarskih, albanskih... općina?
Mađari imaju raznorazne povlastice i kulturnu automomiju.Pokušaj da odeš u Kikindu,Sentu i okolinu i videćeš da te 90% Mađara neće razumeti pošto koriste isključivo MAĐARSKI jezik.Znači,smanji gas.z:)
 
Mađari imaju raznorazne povlastice i kulturnu automomiju.Pokušaj da odeš u Kikindu,Sentu i okolinu i videćeš da te 90% Mađara neće razumeti pošto koriste isključivo MAĐARSKI jezik.Znači,smanji gas.z:)

Ja kao rođeni Kikinđanin mogu da ti kažem da debelo grešiš. U kikindi Mađara ima max 15%
Mađari su spremni da poginu za Srbiju. Dođite malo u Kikindu, pa ćete videti koliko Mađara ima u SRS-u.
 

Back
Top