Letovi - info i iskustva

Ima li neko iskustva sa nošenjem lekova u avionu ?
Ja za koji dan treba da letim za Melburn i sinoć mi je sestra iz Melburna javila da ako nosim neke lekove moram da imam ili overen recept ili izveštaj lekara ... i bacila me u teške brige. Recepte su mi naravno uzeli u apoteci kad sam podizala lekove a izveštaj lekara mi je na srpskom ... I šta ja sad da radim ? A moram da pijem te lekove ...
 
Na izveštaju se vidi moje ime i naziv leka ... ima i pečat dr med ... tako da se nadam da će to biti dovoljno. Držite mi fige da uđem u avion i prođem carinu sa tim lekovima z:)

jel je lek zapakovan kao iz apoteke, u kutiji, foliji i sl ili u teglici?

ako je zapakovan, onda bi taj izvestaj koji imas trebalo da bude ok, a ako nije onda moze biti sumnjivo mada nije ni to neki problem. Moraces pre carine da ispunis deklaraciju na kojoj bi trebalo da prijavis taj lek. u principu i ne moras, mada ako te pretresu i nadju u najgorem slucaju ces platiti neku kaznu i pravdati da nisi razumela na engleskom...tako da imas dve opcije - da prijavis i da im pokazes izvestaj ili da ne prijavis i kuliras preko granice (sto ne savetujem).

moja zena je pila hormone u trudnoci, napisala je u toj deklaraciji i na carini su samo pitali koji su to lekovi, ona je rekla i sve je bilo ok, nisu trazili ni izvestaj ni da im pokazemo lekove.

u avion ces sigurno uci, ne verujem da ce te pitati pre dolaska u australiju da li nosis lekove. putuj i uzivaj i ne razmisljaj mnogo.

PS Srecna Vam svima Nova Godina :)
 
Ja sam prenela lekova i lekova, antibiotike, lekove za pritisak za poznanicu, niko me nije ništa pitao, niti sam im ja nešto prijavljivala. I suprug je sad kad je išao nosio nekoliko kutija.. U svakom slučaju su lekovi kod nas mnogo jeftiniji. Mi smo kortikosterpod kremu platili preko 30 $ u Pertu, kod nas je 5 $, tako da se isplati poneti lekove koje inače koristiš. Savetovali su me da kažem da je to moja terapija, međutim, niko me nije pitao.
 
Ćao svima,

Da li je neko kupovao karte preko skyscanner-a? Meni u pretrazi izbacuje oko 550 po osobi u jednom pravcu do Melburna.

Pozdrav,

Skyscanner, skypicker, momondo... su pretrazivaci, onda te prebace na sajt agencije koja prodaje te karte. Ukucas ime agencije u google i review i vidis da nije sve tako idealno, ne javljaju se na pozive, mejlove, refundaciju cekas po godinu dana, promena datuma je nemoguca misija i slicno. Ono ako ides sam i nije ti bitno trajanje putovanja mozes da reskiras, al ti nije neka usteda, Ako vas ide vise, nije vredno rizika.
Kada sam ja gledao skoro karte bila je opcija iz istanbula za australiju nekih 550e jedan pravac, a imas jeftine letove iz bg-a do ist-a, samo sto moras tamo da promenis aerodrome, ili busom... i tako...
 
ciao svima,

nesto me zanima ako ko zna da mi pomogne..rezervisala sam kartu preko Edreams, oko 845 AUD u jednom pravcu za Perth..iz Sarajeva. KOmpanija Air Serbia i Etihad. E sad, cula sam da osim dozvoljene kolicine prtljage od 32 kg, mozemo dobiti i 10 kg gratis ako je rijec o useljenickoj vizi /dobila konacno partner vizu/. Da li je to tacno i na koji nacin to regulise se, da li prilikom cekiranja ili odmah pri rezervaciji, kakva su vasa iskustva, ne znam da li smijem kupiti dok ovo ne provjerim jer bi mi mnogo znacilo dodatnih 10 kg...Ako ko ima informacija ili slicno uradio, pls help
 
Ja sam isla linijom Beograd Melburn, preko Air Serbia i Etihad, ima jedan let u toku dana gdje su nacrtana 2 kofera , to mi je bilo 2 puta po 23 kg ( samo moraju biti odredjenih dimenzija, ali su se moji koferi oni standardni veliki za put uklopili )i 8 u rucni prtljag plus moja torba koju nisu vagali.Zena koja mi je prodala kartu pitala me otkud da idem u jednom pravcu , rekla sam da se iseljavam i dala mi je tu ponudu.
 

Back
Top