Letovi - info i iskustva

Nema na cemu,samo napred :)

Dukeusa je apsolutno u pravu oko korpica za spavanje beba,ali moja beba je u tom momentu imala vise od 12 kg,sto je bilo ogranicenje,tako da nisam o njoj ni razmisljala
Ako je vasa manja,onda zahtevajte od air kompanije i korpicu. Ukoliko ih njihov avion poseduje
Sve u svemu samo.budite opusteni jer ce onda i beba biti takva.
Ja sam nocima pre leta razmisljala kako cu sama sa njom uspeti da se snadjem,ali zaista nema razloga za brigu ,verujte mi :)

Neka je vama srecan put i dobar let vam zelim
 
Ehm, nikad neću shvatiti šta me to poteera tako u zlo doba i sitne sate da pogledam stari forum opet... i još upadnem u ženski deo... ;)

http://www.itcheefeet.com/devclone/wp-content/uploads/2011/05/IMG_0566.jpg Kišobrančiće ima Dubai i Abu Dhabi, (za druge aerodrome se ne sećam baš) pa ih ne morate nosati. Sad druga je priča što moje ženče nije htela da stavi bebu u to, jer su onako bila baš onako pomalo prljava.... na slici nisu... pa sam dokazivao kondiciju nosajući bebu po arapskim aerodromima u gluvo doba noći :).

Nego recite vi meni čta ću sad, devojčica je prohodala i toliko sad voli da hoda, da neće da sedi s mirom ni pe' minuta. Neće ni da spava.Lako je bilo u bassinet, pa spavanje veći deo puta...Počinjem da odustajem od puta...

Nego, gde pandur?

I da mi kažete, hoće li meni biti lepo u Srbiji da dođem opet, pa da ja vama kažem da će vam biti baš lepo u Austaliji, vama koji još niste bili.
 
Tree, bas lepo što si svratio da nas opet malo nasmeješ.

A deca? Koliko ja do sad vidim, dok se ne rode, jedva čekaš da se rode, pa onda mislis "moglo je još malo unutra"; dok ne prohodaju, jedva čekaš da prohodaju, pa onda kukaš što nikako da sednu; dok ne progovore, jedva čekaš da progovore, pa onda jedva čekaš da malo ućute....

Sad je nezgodno što moraš da trčiš, pa će ti biti nezgodno što moraš da plaćaš skuplju kartu...

Srećan put i lepo se provedi!

:strika:
 
Stigli u Srbiju. Paracetamol je zakon Putovala sam sama sa bebom i detetom, imala sam Meet and Assist besplatnu uslugu sve vreme putovanja. Kolica su nam iz 2 dela, jedan je deo auto-sedište, svaki put sam na ulasku u avion predavala kolica da ih sklope i čekala su me pri izlasku. Svakih pola sata su me stujardese pitale da li mi nešto treba, imali smo baby meal Organic, isto što sam i ja kupovala u Pertu, prale su mi flašicu i grejale vodu za formulu , prezadovoljna sam. Nije bilo gužve i stariji sin je otišao pozadi da odspava, raširio se preko tri sedišta. Bebac nije plakao jer ga zbog paracetamola nije bolelo ništa, inače ima jako osetljive uši, već smo za ovih 9 meseci života i 2 upale uha imali. Stujardese su se čak i igrale sa njim, nosile ga do izlaska iz aviona, a tamo nas je čekalo osoblje aerodroma koje nas je vodilo do sledećeg leta, nosili su nam stvari, bilo mi je čak i neprijatno. U Milanu smo čak zaobišli čekiranje i pravo su nas odveli na izlaz za Bg jer je bilo samo sat vremena do sledećeg leta. Čak nas je i u Bg-u sačekao čovek, uzeo kolica, skinuo nam kofere i izveo sa aerodrama. Sve pohvale svima, osim Etihadu jer smo sa njima leteli ( Er Srbijom ) od Milana do Bg-a, nismo dobili baby basket, pa sam insistirala i na kraju su nas iz sedmog reda prebacivali u prvi, potpuno rasulo. Inače, Singapur ima bebi basket do 14 kg, mi imamo 11 tako da nam je bilo taman . Bog nas pogledo, pa nismo imali džet leg ni tamo ni nazad, čak ni bebac.
 
NAATI super prica! Singapur deluje kao odlicno resenje. Jel imaju predstavnistvo kod nas ili se radi sve preko neta?

Sent via Tapatalk

Singapore Airlines ima predstavnistvo u Beogradu, Arsico Aviation/Serbia GSA for Singapore Airlines

Francuska 17,11000 Belgrade, Republic of Serbia, http://www.singaporeair.rs/

Ja sam im poslao mail i pitao za cenu karata u jednom pravcu ;) za dve odrasle osobe i dete, dobio sam povratni mail u roku od 12h, Beograd - Milan - Singapore - Melburn 2x831EUR za odrasle osobe i 720EUR za dete, sa svim taksama, sto je za 250EUR skuplje nego Air Serbia/Etihad. Jos uvek mislim da cu uzeti Etihad, jer se putuje 21h, dok mi se cini da je Singapore nekih 28-29h. Imate sajt www.momondo.com koji je dobar pretrazivac, bar mi tako kaze drugarica iz turisticke agencije.

Pozdrav
 
Nama je Singapur koštao isto kao i Etihad, čudi me za cenu. Deca do 12 godina imaju neki popust a do dve godine plaćaju nekih 100 evra takse samo. Meni je povratna karta bila 1820 $, to je poprilično povoljno. Nije mi bio bitan datum, gledala sam cenu.
 
dukeusa, ja sam letela Qatarom na toj liniji i prezadovoljna sam. Jedini dosadan deo je što imaš tehničko sletanje u Ankari gde sediš u avionu jedno sat vremena i čekaš da se ukrcaju putnici za Dohu. U Dohi imaš dva sata razmaka između letova i to ti je taman da pređeš iz jednog aviona u drugi jer je taj drugi terminal dosta daleko. Mada, sad kad razmislim, na putu do tog terminala imas neka mnogo zanimljiva igrališta za decu koja deluju kao skulpture i verovatno će tvom detetu biti zanimljivo. Možes slobodno da odvojiš jedno 30-40 minuta za to, ako ti let iz Bg ne kasni, a skoro nikad ne kasni. Imaš dosta filmova da biraš raznih žanrova, deca imaju igrica koliko hoće.
Kad pređeš u taj veći avion iz Dohe do Melburna, nakon nekog vremena spuste zastore na prozorima i uglavnom svi malo spavaju. Inače, tako nekako ispadne da skoro ceo let letiš po danu. Kad podignu zastore, počnu toliko hrane da donose svaki čas da ne možeš sve ni da pojedeš, a najbolji im je sladoled na kraju :).
Izbor hrane je dobar, tj. uvek imaš nešto neutralno/vegetarijansko i nešto blisko-istočno, ali začini nisu jaki. Naš je let bio skroz popunjen, ali nam je bilo baš prijatno. Osoblje je ljubazno.
Jedina je mana što ovde stigneš malo kasnije uveče (oko 22.30), ali nadam se da ima ko da vas dočeka i da mu to nije problem.
 
dukeusa, ja sam letela Qatarom na toj liniji i prezadovoljna sam. Jedini dosadan deo je što imaš tehničko sletanje u Ankari gde sediš u avionu jedno sat vremena i čekaš da se ukrcaju putnici za Dohu. U Dohi imaš dva sata razmaka između letova i to ti je taman da pređeš iz jednog aviona u drugi jer je taj drugi terminal dosta daleko. Mada, sad kad razmislim, na putu do tog terminala imas neka mnogo zanimljiva igrališta za decu koja deluju kao skulpture i verovatno će tvom detetu biti zanimljivo. Možes slobodno da odvojiš jedno 30-40 minuta za to, ako ti let iz Bg ne kasni, a skoro nikad ne kasni. Imaš dosta filmova da biraš raznih žanrova, deca imaju igrica koliko hoće.
Kad pređeš u taj veći avion iz Dohe do Melburna, nakon nekog vremena spuste zastore na prozorima i uglavnom svi malo spavaju. Inače, tako nekako ispadne da skoro ceo let letiš po danu. Kad podignu zastore, počnu toliko hrane da donose svaki čas da ne možeš sve ni da pojedeš, a najbolji im je sladoled na kraju :).
Izbor hrane je dobar, tj. uvek imaš nešto neutralno/vegetarijansko i nešto blisko-istočno, ali začini nisu jaki. Naš je let bio skroz popunjen, ali nam je bilo baš prijatno. Osoblje je ljubazno.
Jedina je mana što ovde stigneš malo kasnije uveče (oko 22.30), ali nadam se da ima ko da vas dočeka i da mu to nije problem.

Hvala na savetima, secam se tog aerodroma u Dohi, proveo sam tamo par sati 2009, u povratku sa Tajlanda. Kada smo mi leteli Frankfurt - Singapur - Melburn, secam se da je u avionu bio mrkli mrak, pogledam na sat - 4 ujutro, a kada sam malo otvorio taj zastor i pogledao kroz prozor, zamalo sam oslepeo. U stvari je bilo vec podne u toj vremenskoj zoni, sunce przi :) Poptuno se pogubis.
Verujem da je Qatar Airlines super kompanija, kao i Singapore, Emirates, pretpostavljam i Etihad. Najvaznije ce nam biti trajanje puta, za sada Etihad vodi, mada je i Qatar tu blizu, kao i period dana u kada se leti. Tu je Etihad/Air Serbia u prednosti, jer se polece iz Beograda u 1 pm,, slece u Abu Dhabi u 8:15pm, zatim polece u Melburn u 10.20pm i leti u principu, po nasem casovniku tokom noci, tako da se nadam da ce mali da prespava veci deo tog puta. U Melburn slece u 5:45pm, sto je opet bolje nego Qatar. Posto planiramo da putujemo krajem Jula, pocetkom Avgusta, imamo jos vremena, tako da se mozda otvori i neka povoljnija opcija.
 
Kako to izlgleda, kapsula ili nesto drugo? Jeste li koristili auto-sediste u avionu?

Chicco C1 Trio, to su nam kolica, u stvari imaju tri dela, ali pošto smo porasli, sada koristimo samo dva. Osnova su kišobran kolica ( slikala sam, ali ne može slika da se postavi, stalno dobijam poruku da se ulogujem ponovo ), a na ta kišobran kolica dolazi deo koji je ujedno i sedište za kola, u kojem dete bude do nekih 8-9 meseci, Nije nam bio neophodan taj deo, mogli smo da budemo samo i u kišobran kolicima, ali nam je tamo trebalo sedište za kola pa da ne kupujemo, poneli smo oba dela kolica, Singapur nam je dozvolio da ih tako unesemo u avion. Nismo imali pristup kolicima u avionu, samim tim ni sedištu za kola, čekala su nas kolica na izlasku iz aviona svaki put.
 
Jedna od stvari o kojoj retko ko razmišlja, nisu samo karte, cena, nego i cena pomeranja datuma leta. Nama se desilo da smo pomerali karte , i platili 50 evra po osobi (Singapur), a prijateljica koja leti Etihadom/Emiratima je htela da odloži let zbog bolesti bebe, i tražili su joj 150 evra po osobi , 450 za njih troje, tako da i o tome treba voditi računa, nikad se ne zna šta može da iskrsne, a razlika je u ovom slučaju 300 evra.
 
Nema šemse prijatelju. Dinosauri su izumrli i idu u muzej, da naprave mesta za new species of emigrants da evoluira. Podvrsta udavača biće missing link negde izmedju. ;)
Jedino da Thul bude moderator, pa da se vaskrsne sve živo i neživo.
Gospođa Gea da bude takođe, moderator, ali isključivo da moderiše Thula u izlivima iskrenosti.
Metalkorteks da dobije svoju temu, pod uslovom da piše samo bele vesti koje nas prikazuju u lepom svetlu.
Kamiondžiji pod hitno da se pomogne oko posla i dozvole, a ne da ga zabebavate ovuda.
I Palma što je na vreme primetila da je Australija puna kretena, pa odlučila da ode u Švecku gde je ladno al standard i Bokadž koji je takođe to isto primestio pa nije ni otišao, da se priključe raspravi kako je Australija lepa zemlja.

NAATI, pitam te, može li Thul za moderator?

PS Zvuči li dobro ovo mešanje maternjeg i stranog jezika ili treba da vedžbam još desetak godina?
 
dukeusa, ja sam letela Qatarom na toj liniji i prezadovoljna sam. Jedini dosadan deo je što imaš tehničko sletanje u Ankari gde sediš u avionu jedno sat vremena i čekaš da se ukrcaju putnici za Dohu. U Dohi imaš dva sata razmaka između letova i to ti je taman da pređeš iz jednog aviona u drugi jer je taj drugi terminal dosta daleko. Mada, sad kad razmislim, na putu do tog terminala imas neka mnogo zanimljiva igrališta za decu koja deluju kao skulpture i verovatno će tvom detetu biti zanimljivo. Možes slobodno da odvojiš jedno 30-40 minuta za to, ako ti let iz Bg ne kasni, a skoro nikad ne kasni. Imaš dosta filmova da biraš raznih žanrova, deca imaju igrica koliko hoće.
Kad pređeš u taj veći avion iz Dohe do Melburna, nakon nekog vremena spuste zastore na prozorima i uglavnom svi malo spavaju. Inače, tako nekako ispadne da skoro ceo let letiš po danu. Kad podignu zastore, počnu toliko hrane da donose svaki čas da ne možeš sve ni da pojedeš, a najbolji im je sladoled na kraju :).
Izbor hrane je dobar, tj. uvek imaš nešto neutralno/vegetarijansko i nešto blisko-istočno, ali začini nisu jaki. Naš je let bio skroz popunjen, ali nam je bilo baš prijatno. Osoblje je ljubazno.
Jedina je mana što ovde stigneš malo kasnije uveče (oko 22.30), ali nadam se da ima ko da vas dočeka i da mu to nije problem.

Mimi ja letim sa bebom od 13 meseci za par dana Qatarom pa me zanima da li bebe dobiju tamo hranu ili ja da ponesem nesto. Videla sam da mogu naruciti za bebu specijalan obrok ali se to mora naglasiti pri rezervisanju.
 
Nema šemse prijatelju. Dinosauri su izumrli i idu u muzej, da naprave mesta za new species of emigrants da evoluira. Podvrsta udavača biće missing link negde izmedju. ;)
Jedino da Thul bude moderator, pa da se vaskrsne sve živo i neživo.
Gospođa Gea da bude takođe, moderator, ali isključivo da moderiše Thula u izlivima iskrenosti.
Metalkorteks da dobije svoju temu, pod uslovom da piše samo bele vesti koje nas prikazuju u lepom svetlu.
Kamiondžiji pod hitno da se pomogne oko posla i dozvole, a ne da ga zabebavate ovuda.
I Palma što je na vreme primetila da je Australija puna kretena, pa odlučila da ode u Švecku gde je ladno al standard i Bokadž koji je takođe to isto primestio pa nije ni otišao, da se priključe raspravi kako je Australija lepa zemlja.

NAATI, pitam te, može li Thul za moderator?

PS Zvuči li dobro ovo mešanje maternjeg i stranog jezika ili treba da vedžbam još desetak godina?

Nije neizvodljivo, ali...

Thul moze da moderise onu temu o partner vizi, mislim da mu je ta omiljena.

Gea sada sigurno vec ima nekih 150k, nema ona vremena za Krstaricu. Mozda jednom kad se penzionise.

Ti sa komsijom Metakorteksom na kafi da porazgovaras o njegovoj temi. Verovatno je do sada poceo da shvata koliko je ovde ustvari lepo i odustao od onih prica :).

I Palma ce doci u Australiju - videces. Sta joj vredi standard kad je hladno ;)?

- - - - - - - - - -

Pitala sam u agenciji rekli da mogu da ponesem hermeticki zatvorene kasice od 100ml.

Vodi samo racuna da se u Australiju moze unositi samo industrijski zapakovana hrana. Sve ostalo, cak i hrana iz aviona, ce ti biti oduzeto na ulasku.
 
Mimi ja letim sa bebom od 13 meseci za par dana Qatarom pa me zanima da li bebe dobiju tamo hranu ili ja da ponesem nesto. Videla sam da mogu naruciti za bebu specijalan obrok ali se to mora naglasiti pri rezervisanju.

Bibi28, kako si prosla za Qatar Airways?
Ja sam kupio karte za pocetak avgusta, na kraju odlucio za Qatar, za skoro 300EUR jeftiniji od Etihada, putuje se 22h, stize se u Melburn kasno uvece, mada to nije problem jer nas cekaju na aerodromu. Ukupna cena za nas troje, u jednom pravcu je 2319EUR.

Napisacu kako je prosao let.
 
Cao ljudi,
vidim da na sajtu ambasade piše da više ne izdaju visa labels, tj. ne lepe nalepnice u pasoš, već da se sve učitava elektronski preko "VEVO". Jel neko isprobao ovaj metod? Mi bismo kupili karte u jednom pravcu... Svakako bismo odštampali Grant letters. Ja već počela da mešam srpski i engleski :P
 
Cao ljudi,
vidim da na sajtu ambasade piše da više ne izdaju visa labels, tj. ne lepe nalepnice u pasoš, već da se sve učitava elektronski preko "VEVO". Jel neko isprobao ovaj metod? Mi bismo kupili karte u jednom pravcu... Svakako bismo odštampali Grant letters. Ja već počela da mešam srpski i engleski :P

Kada radis check in na aerodromu, operator preko koga letis ce proveriti da li imas validnu vizu, tj VEVO check. Kada doletite u Australiju dovoljan je samo pasos. istampaj grant, mozes da istampas i VEVO check, tu ulazis preko immi sajta, ili border.gov.au kako se sada zove. Nasa policija nas nista nije pitala. jedino sto ti preporucujem, je da 24h pre odlaska iz zemlje odes u policiju i odjavis prebivaliste. To u principu i ne moras ali postoji sansa da te policija pita zasto ides u jednom pravcu i da li si obavestila nadleznu policijsku upravu. Mi smo to uradili da nas ne bi bolela glava.
Sve u svemu, viza je elektronska i VEVO check je dostupan za proveru na aerodromima.
 
Je li leteo neko Katarom skoro a da ima bebu ? Mi smo kupili karte za Februar, oni su nam bili najpovoljniji, ugrabili smo neku promociju 20 % niže cene.
Za mene i bebu Singapur je tražio oko 1430, Emirati 1330 a Qatar 1210. Odgovara mi i vreme poletanja, sletanja, prilično je dobro, jedino me brine do koliko kg je baby basket. Singapur je imao do 14, i tu se uklapamo, a vidim da je neko pisao ovde da je 12 kg .
 

Back
Top