Trenutak kada ste poceli...

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
... da ne verujete z:lol:

Za mene je to onaj trenutak kad su svi poclei da veruju.davne 90 -te.

nikad nisam odgajan kao vernik ili ateista,jednostavno mi niko nije ni pominjao boga osim Zevsa i ekipe tako da sam negde oko 5 godine kratko verovao da bogovi zive na Olimpu z:lol:

Ali 90 -te sam prvi put cuo za Jesusa i onda zakljucio da je ceo koncept religije nevidjena glupost z:poz:

A vi?z:dm5:
 
Ustvari donekle si u pravu, sta mi znamo o veri? Sta mi znamo o Bogu? Kada nesto ne znas to ne dokazuje da je to tacno ili netacno... prosto ne znas, ti onda mislis ili verujes da je to ovako ili onako...

Da budem precizan: Prestacu da verujem u to da Bog postoji onda kada budem znao da Bog postoji. :D
 
Ustvari donekle si u pravu, sta mi znamo o veri? Sta mi znamo o Bogu? Kada nesto ne znas to ne dokazuje da je to tacno ili netacno... prosto ne znas, ti onda mislis ili verujes da je to ovako ili onako...

Da budem precizan: Prestacu da verujem u to da Bog postoji onda kada budem znao da Bog postoji. :D



Teret dokaza je na onom ko tvrdi da nesto postoji, a ne na onome ko nije blesav da veruje bez dokaza.Do sada nijedna religija nije dala ni jedan jedini opipljiv dokaza za scvoje neverovatne tvrdnje.

Ako bih ja sad dosao i rekao da se u sobi nalaze nevidljiva bica ali da sam ih ja izmislio,niko ne bi mogao da dokaze da ne postoje.Iako je ocigledno da ne postoje.
Cak i ako kazem da sam ih izmislio, dokaza da ne postoje ne bi bilo.Ali ako bih hteo da dokazem da postoje trebao bi mi neki dokaz.
 
Ustvari donekle si u pravu, sta mi znamo o veri? Sta mi znamo o Bogu? Kada nesto ne znas to ne dokazuje da je to tacno ili netacno... prosto ne znas, ti onda mislis ili verujes da je to ovako ili onako...

Da budem precizan: Prestacu da verujem u to da Bog postoji onda kada budem znao da Bog postoji. :D

Опасно добар коментар! Свака част!
icon14.gif
Следи бомбона - чим ми се склони Кербер са бомбоњере...
 
Опасно добар коментар! Свака част!
icon14.gif
Следи бомбона - чим ми се склони Кербер са бомбоњере...
Еремита - као и обично, нема контра аргумент, мада воли да коментарише и засмејава присутне. Ја га питах да ми из перспективе паметног и образованог верника објасни ону епизоду са магаретом, али он побеже главом без обзира.

Но, да се вратим теми - ја сам одгајан у хришћанском духу, крштен у цркви, нико ме као бебу није питао да ли ја то хоћу. У причу о томе да је моја религија "права" сам престао да верујем када сам, као основац, схватио колико различитих религија постоји, и када сам схватио да су приче као што је Црвенкапа, Исус кого чекамо већ две хиљаде година да се врати на земљу (можда се стиди због украденог магарета па зато избегава повратак), Мухамед који је био мудрац који ту и тамо пљачка караване, Геа која рађа Урана, Сајентолог који плаћа своје курсеве за избављење, Јеховин сведок који куца од врата до врата надајући се да ће конвертовати још коју овчицу - сви из исте кошаре: људске потребе да верује у чуда и јаке силе које решавају његов проблем (и увек су, гле чуда, на његовој страни), страха од смрти, и потребе свештенства да продају своје приче и шире свој утицај. Човек ће, на крају крајева, да верује у оно што хоће.

У далекој историји није било суперхероја, није било телевизије која обмањује народ а помаже властели да остане властела, није било ни знања о основним природним појавама, а људима је то требало. Зато су причали бајке, а свака бајка испричана у току стотина генерација има тенденцију да се прихвати као истинита. Док не дође нека друга, боља...
 

Back
Top