Kazenena politika Srbije

postar

Zainteresovan član
Poruka
147
Ovo je vest koju je objavila kristarica:



Zadavio suprugu kesom, pa glumio žrtvu

Okružno javno tužilaštvo u Požarevcu podiglo je optužnicu protiv Dušana Badžića (55) iz sela Malo Laole u opštini Petrovac na Mlavi zbog ubistva supruge Bojane (55).
U optužnici se navodi da se zločin dogodio u noći između 4. i 5 avgusta prošle godine u njihovoj porodičnoj kući u Malom Laolu. Dušan je prvo nasrnuo na Bojanu, udarajući je pesnicama po glavi i telu. Kada je slomio njen otpor, navukao joj je plastičnu kesu za smeće preko glave i šakom je stezao za vrat dok se nije ugušila. Zatim je, kako tvrdi tužilac, sebi vezao ruke i noge a potom pozvao prijatelja da ga oslobodi. Kada je ovaj došao, ipričao mu je je kako je neko, navodno, pod okriljem n noći napao njega i suprugu.
Za vreme istrage Dušan nije priznao zločin. Tvrdio je da on to nije učinio, već da je to delo dvojice nepoznatih maskiranih razbojnika. Oni su, kako se branio, tukli i zadavili kesomi njegovu suprugu. Ispričao je i kako se sa jednim od napadača sreo u hodniku kuće kada ga je ovaj udario i naneo mu povredu na oku od koje se onesvestio. Uz to je rekao da je iz kuće odneto 31.000 švajcarskih franaka. Kada je navodno došao svesti, Dušan je pozvao prijatelja i zamolio ga da dođe i obavesti policiju. Dušanu je pomoć ukazana u bolnici u Petrovcu na Mlavi iz koje je pušten na lični zahtev da bi prisustvovao sahrani supruge. Posle toga otputovao je u Švajcarsku a uhapšen je kada se vratio u Srbiju.
U Okružnom tužilaštvu u Požarevcu ističu da raspolažu dokazima da je Bojanu ubio Dušan. Na kesi za smeće, koja je bila navučena Bojani na glavu, kao i omči kojom se kesa zateže, nađeni su njegovi Badžićevi tragovi. On se branio da tu kesu nikada ranije nije video u kući.
Dušan i Bojana Badžić su živeli i radili u Švajcarskoj više od 20 godina, a zločin se dogodio kada su se lane, posle odmora na Crnogorskom primorju, obreli u svojoj kući u Malom Laolu.
Suđenje je zakazno za 12. febrzar a za ovo krivično delo zaprećena je kazna zatvora od 5 do 15 godina.
Zanima me vase misljenje, da li je ovo adekvatna kazna za ubistvo sa predumisljajem, pod uslovom da se dokaze krivica naravno.

Ako ima pravnika na forumu, sta je potrebno da covek ucini da bi dobio 40 godina robije?
 
Valjda se ovo ,,psiho" ne odnosi na mene :)
Ne razumem se u prava ali se razumem u zdrav razum. Gledao sam emisiju ,,Kljuc" u kojoj jedna zena prica da je mladic njene cerke ubio najpre kcerku, zatim sina i muza te zene na kucnom pragu (ne secam se tacno u koom gradu) i za to dobio 40 godina zatovra. Nakon kraceg vremena zbog dobrog vladanja kazna mu je smanjena na 10 GODINA. Gde je tu zdrav razum ???
 
Ne odnosi se na tebe z:mrgreen:

Ne vidim ni ja zdrav razum u tome. Meni se svidja americki sistem sabiranja kazni. Npr.
Napadnuta je osoba u svojoj kuci i otete su joj pare, neka bude i 5.000 dinara.
Prvo ga kazne sto je usao neovlascenu u neciju kucu tu dobije godinu-dve, pa ga kazne za prebijanje osobe i tu dobije godinu-dve i na kraju mu daju godinu-dve za pljacku, a onda sve to saberu i ispadne 3-6 godina zatvora, cak i uz dobro vladanje mora da odlezi 3 godine.
 

Back
Top