Onaj trenutak kada ste poceli...

Da vjerujete.

Sjecate li se bar koje je to vreme bilo, koliko ste godina imali, odprilike... najbolje jos kad bi se setili i koji je to dan bilo?

nemama pojma...rodjena sam i odgajana u porodici koja je verski nastrojena da se tako izrazim...tako da sam odgajana u tom duhu oduvek...tamo do neke 12, 13 godine kad sam pocela da sabiram kockice i pocela da se odupirem svemu tome z:mrgreen:
 
Da vjerujete.

Sjecate li se bar koje je to vreme bilo, koliko ste godina imali, odprilike... najbolje jos kad bi se setili i koji je to dan bilo?

oblikolog
mozda bi trebao da postavis pitanje koje bi se primjenilo i na nas ateiste ( pa nismo valjda shugavi?!?! )

recimo: Trenutak kad ste poceli aktivno da ne-vjerujete

ja sam recimo rodjen u mjesanom katolickopravoslavno - muslimanskom braku
i u svome djetinjstvu nisam dozivljavao mentalno silovanje od strane mojih roditelja glede religije.
sa druge strane je i cinjenica da sam i nacionalno bio manjina - pa sve i da sam htio nisam mogao da se lozim na razne bozice, slave i uskrse ( iako sam redovno dobijao na kilazi tokom istih )

u takvoj situaciji i nije moglo da se desi ista drugo
bez da postanem ateista i ********* :)


salu na stranu
mislim da 90% ljudi ima u nekom priblizno istom trenutku tu neku raskrsnicu..
od osobe ( njenog mentalnog sklopa, inteligencije, vaspitanja...) tada zavisi kojim ce putem da krene
oce li to biti :
A: laksi put ( put povjeravanja svoje sudbine i zivota visoj sili )
ili
B: tezi put ( put razuma, radoznalosti, ispitivanja, odbacivanja, kritike...)

aj
svako dobro
:)
 
A ja bih o tome kako sam pocela i prestala da verujem
Rodjena sam u porodici pravovernih ateista, koji su slavili sve sto se dalo slaviti.
Negde kada mi je bilo 14 ili 15 godina pocela sam da verujem u boga, medjutim ja sam jos tada prekrsila jednu od Bozinih zapovesti, naime cinila sma preljubu sa astrologijom i bludnicila sa hatha yogom, odnosno pocinila smrtni greh. I pored toga istrajno sam verovala u Bozu, sto je mislim za svaku pohvalu, mada mi je vec tada u nasem odnosu smetao njegov stav prema zenama,ali tada jos to nisam uzimala toliko za ozbiljno. I jos mnogo sto sta mi je smetalo, ali ja sam tada bila mlado, neiskusno bice.
Onda sam se krstila i bas u toku cina krstenja shavtila sam da neverujem, sve je to bilo smesno i izvestaceno sa moje tacke gledista, nisam osetila nikakav verski zanos, niti bilo sta tome slicno, hm, kad bolje razmislim nikada nisam osecala verski zanos onako kako ga vernici opisuju. Dakle kada me je pop pitao da li sa odricem sotone, ja sam rekla "da", kao da sam nesto drugo i mogla da kazem, i to "da" sam procedila kroz zube da ne bih pocela da se smejem, jer sam pomislila u sebi "Ovo je glupost, sotona ne postoji, sve je ovo sarada" i tako jos dva puta.
Tehnicki sam i dalje pravoslavni vernik.
Kasnije sam nastavila da tu i tamo proucavam hriscanstvo i svoje misljenej o njemu rado iznosim, kao i misljenej vezano za svaku veru i svako ucenenje.
 
Poslednja izmena:
A mozda sam trebao da postavim temu "Kad ste poceli da verujete" pa ko misli da sam ja duzan da otvaram teme i za ateiste i za teiste, i za trudnice i za ove sto nisu u drugom stanju, i za zene i za muskarce, tj. da sam ja nesto kriv sto nisam nesto jos postavio (a postavio sam vec masu tema) taj neka se udavi u sopstvenoj gluposti.
 
A mozda sam trebao da postavim temu "Kad ste poceli da verujete" pa ko misli da sam ja duzan da otvaram teme i za ateiste i za teiste, i za trudnice i za ove sto nisu u drugom stanju, i za zene i za muskarce, tj. da sam ja nesto kriv sto nisam nesto jos postavio (a postavio sam vec masu tema) taj neka se udavi u sopstvenoj gluposti.

oprosti mi molim te
oprosti mi
molim te
oprosti

a da si postavio masu tema - jesi
i imas po 3 odgovora na svaku
zato sam htio da ti ova bude posjecenija


z:cry:
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top