Pravoslavna crkva o obliku zemlje

А чекамо још само да призна фотосинтезу и IV Њутнов закон. :)

Едит: Да се не спрдам више... ако се не варам, још од пре нове ере је познато да је земља лоптастог облика, а прве приближне процене Земљиног обима су дали још стари Грци, а потврдили их арапски математичари вековима пре Магелана. Па чак се и у Западној Европи знало да је Земља округла... Колумбо је знао јер је био писмен и читао античке и арапске ауторе.
 
Poslednja izmena:
А чекамо још само да призна фотосинтезу и IV Њутнов закон. :)

Едит: Да се не спрдам више... ако се не варам, још од пре нове ере је познато да је земља лоптастог облика, а прве приближне процене Земљиног обима су дали још стари Грци, а потврдили их арапски математичари вековима пре Магелана. Па чак се и у Западној Европи знало да је Земља округла... Колумбо је знао јер је био писмен и читао античке и арапске ауторе.

OK ali kada je priznala da je zemlja okrugla,ja ne znam kada su to ucinili.
Crkva i dalje tvrdi da su ljudi postali od Adama i Eve,tako se i u veronauci uci i negira se Darvinova teorija iako svakom svesteniku jasno koja je tvrdlja tacna.
 
OK ali kada je priznala da je zemlja okrugla,ja ne znam kada su to ucinili.
Crkva i dalje tvrdi da su ljudi postali od Adama i Eve,tako se i u veronauci uci i negira se Darvinova teorija iako svakom svesteniku jasno koja je tvrdlja tacna.

Polako ce priznati i Teoriju Evolucije :)
Samo da se pre toga smisle pa da konacno procitaju sta je ta TE :)
Sto se nauke tice, Boziji upliv ostaje kao validna mogucnost nastanka zivota na Zemlji (i u Svemiru)....
 
OK ali kada je priznala da je zemlja okrugla,ja ne znam kada su to ucinili.
Crkva i dalje tvrdi da su ljudi postali od Adama i Eve,tako se i u veronauci uci i negira se Darvinova teorija iako svakom svesteniku jasno koja je tvrdlja tacna.


Па јесте, по Дарвину је човек настао од амебе само што постоји проблем како је настала амеба. Логично зар не?
 
Polako ce priznati i Teoriju Evolucije :)
Samo da se pre toga smisle pa da konacno procitaju sta je ta TE :)
Sto se nauke tice, Boziji upliv ostaje kao validna mogucnost nastanka zivota na Zemlji (i u Svemiru)....

Хех, још једна од безброј тема на овом пдф секте антитеистичко-атеистичких присталица.

Ево, по милионити пут: ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ПРИЗНАЈЕ СВЕ НАУЧНО ДОКАЗАНЕ ИСТИНЕ.

Православна Црква је веома уздржана од, у последње време, поплаве "научних доказа" базираних на претпоставкама, конструкцијама и жељама антитеиста.
 
Da li je pravoslavna crkva priznala da je zemlja okrugla,ako jeste kada je to ucinila.

Još je Eratosten 200 i neke godine pre nove ere izmerio poluprečnik Zemlje i time nedvosmisleno dokazao da je Zemlja sfernog oblika. To je vremenski mnogo pre hrišćanstva tako da oblik Zemlje nije bio i religijski problem.
Problem je bio ko se oko čega kreće.
Mene više interesuje da li je Pravoslavna crkva priznala Heliocentrični sistem.Ovo pitam jer u Bibliji piše (znalci će znati i gde tačno): "i Sunce stade i sve zvezde stadoše" (ili tako nekako), što ukazuje na to da su pisci Biblije smatrali da se Sunce kreće, a ne da je to privid zbog rotacije Zemlje. E sad, pošto Bibliju smatraju Knjigom večnih istina, pitanje je da li je Pravoslavna crkva ovo odbacila kao neistinu?
Znam da je Katolička crkva, pre nešto više od 10 godina, priznala Heliocentrični sistem, kada je javno rehabilitovala Galileja.
 
Poslednja izmena:
Хех, још једна од безброј тема на овом пдф секте антитеистичко-атеистичких присталица.

Ево, по милионити пут: ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ПРИЗНАЈЕ СВЕ НАУЧНО ДОКАЗАНЕ ИСТИНЕ.

Православна Црква је веома уздржана од, у последње време, поплаве "научних доказа" базираних на претпоставкама, конструкцијама и жељама антитеиста.

Samo jos da nauci da koristi tacan kalendar :lol:
 
Све зависи од начина разумевања и зато и кажем да они који нису природњаци ни не треба да се петљају у природне науке, без обзира били они свештеници, владике, председници или краљеви. И Иво Андрић пише о заласку сунца, а знамо да сунце не залази, већ се Земља ротира око своје осе, а један део њене површине улази у сенку.
 
Još je Eratosten 200 i neke godine pre nove ere izmerio poluprečnik Zemlje i time nedvosmisleno dokazao da je Zemlja sfernog oblika. To je vremenski mnogo pre hrišćanstva tako da oblik Zemlje nije bio i religijski problem.
Problem je bio ko se oko čega kreće.
Mene više interesuje da li je Pravoslavna crkva priznala Heliocentrični sistem.Ovo pitam jer u Bibliji piše (znalci će znati i gde tačno): "i Sunce stade i sve zvezde stadoše" (ili tako nekako), što ukazuje na to da su pisci Biblije smatrali da se Sunce kreće, a ne da je to privid zbog rotacije Zemlje. E sad, pošto Bibliju smatraju Knjigom večnih istina, pitanje je da li je Pravoslavna crkva ovo odbacila kao neistinu?
Znam da je Katolička crkva, pre nešto više od 10 godina, priznala Heliocentrični sistem, kada je javno rehabilitovala Galileja.
pa sunce se i krece, krece se i zemlja, sve se krece... Cele galaksije se krecu oko necega... centar koliko ja znam jos nije ispitan valjda ne mogu toliko daleko z;)
 
Još je Eratosten 200 i neke godine pre nove ere izmerio poluprečnik Zemlje i time nedvosmisleno dokazao da je Zemlja sfernog oblika. To je vremenski mnogo pre hrišćanstva tako da oblik Zemlje nije bio i religijski problem.
Problem je bio ko se oko čega kreće.
Mene više interesuje da li je Pravoslavna crkva priznala Heliocentrični sistem.Ovo pitam jer u Bibliji piše (znalci će znati i gde tačno): "i Sunce stade i sve zvezde stadoše" (ili tako nekako), što ukazuje na to da su pisci Biblije smatrali da se Sunce kreće, a ne da je to privid zbog rotacije Zemlje. E sad, pošto Bibliju smatraju Knjigom večnih istina, pitanje je da li je Pravoslavna crkva ovo odbacila kao neistinu?
Znam da je Katolička crkva, pre nešto više od 10 godina, priznala Heliocentrični sistem, kada je javno rehabilitovala Galileja.
Православна црква од почетка користи јулијански календар који је заснован на хелиоцентричном систему.
 
Он седи над кругом земаљским, и њени су Му становници као скакавци; Он је разастро небеса као платно и разапео их као шатор за стан.
(Knjiga proroka Isaije, 40. glava, stih 22)

Он седи над кругом земаљским?
Која књига пророка Исаије?
 
Poslednja izmena:

Back
Top