Problem sa narezivanjem video fajla?

sofronije000

Zainteresovan član
Poruka
106
Pozdrav!

Skinuo sam nedavno jednu seriju sa Rapida i kad sam pokusao da je narezem na DVD ne moze. Javlja mi nesto kao ne prepoznaje format...?? Pokusao sam narezati i na obicni CD. opet isto. Inace narezujem preko Nero expresa. Ekstenzija je naravno .avi, inace je "format" video clip....

Zna li neko sta moze biti u pitanju?

Hvala
 
Vjerovatno sam se pogresno izrazio...pretpostavio sam da cete znati na sta mislim....Da se razumijem u to ne bih trazio pomoc...z:(( Sumnjam da si i ti znao dok ti neko nije objasnio...z:hm:

Uploadovao bih ti sliku ali nemam preko cega...
ne problem je sto ti nezans da pojasnis tvoj problem,mislim hoces da rezes direktno DVD format u DVIX ili kako vec?Uopste mi nije jasno:zima:
da za sliku procesljaj malo forum,necu da lupam tacan naziv.
 
Vjerovatno sam se pogresno izrazio...pretpostavio sam da cete znati na sta mislim....Da se razumijem u to ne bih trazio pomoc...z:(( Sumnjam da si i ti znao dok ti neko nije objasnio...z:hm:

Uploadovao bih ti sliku ali nemam preko cega...

Vidi, izvini ako sam biJo previše sarkastičan, više mi je cilj biJo
da napravim šalu, pošto si i onako u Dekijevom postu dobiJo odgovor!!

E sad, šta je najbitnije od svega??
Da ovo ne ostane na ovom, veČ da te ponuka da sam nađeš neka objašnjenja i
rešenja jednostavnom upotrebom alatke zvane Google!!

Što je bio problem da u pretragu ubaciš "DVD Video Files" i prelistaš na brzaka
prva dva tri ponudŽena rezultata, i odma da skontaš kako su ti fajlovi VOB ili MPEG!!

Ili da ubaciš "How to burn AVI on DVD", i dobiješ Dekijev odgovor!!

A možeš probati i na srpskom!!

Sve u svemu, nadam se da prihvataš moje izvinjenje uz ovo malo pridike z:lol: z:lol:!!
 
Vidi, izvini ako sam biJo previše sarkastičan, više mi je cilj biJo
da napravim šalu, pošto si i onako u Dekijevom postu dobiJo odgovor!!

E sad, šta je najbitnije od svega??
Da ovo ne ostane na ovom, veČ da te ponuka da sam nađeš neka objašnjenja i
rešenja jednostavnom upotrebom alatke zvane Google!!

Što je bio problem da u pretragu ubaciš "DVD Video Files" i prelistaš na brzaka
prva dva tri ponudŽena rezultata, i odma da skontaš kako su ti fajlovi VOB ili MPEG!!

Ili da ubaciš "How to burn AVI on DVD", i dobiješ Dekijev odgovor!!

A možeš probati i na srpskom!!

Sve u svemu, nadam se da prihvataš moje izvinjenje uz ovo malo pridike z:lol: z:lol:!!



Nema potrebe da se izvinjavas. Jednostavno sam racunao da cu na forumu dobiti brzi i kvalitetniji odgovor da se ne mrcvarim po netu, vjerovatno sat vremena (dok skontam kako da ukucam u google da ne dobijem milion sporednih stvari, pa dok u njegovoj ponudi izdvojim nesto od hrpe nebitnog i odaberem nesto konkretno kvalitetno)...Sustina je u tome da nisam imao puno vremena...Mogu ti reci i da me je Deki spasio kao sto sam se i nadao da ce se desiti...naravno nisam ocekivao bas njegov odgovor ali hvala mu...

Sustina svega je otprilike u tome da sam DVD prazni disk shvatao jednostavno kao disk koji ima puno prostora za podatke...video fajl je video fajl...z:( izgleda da imam jos da ucim, neke stvari sam olako shvatao....

Ma i svaka pridika ima svoju vrijednost....z;)

Pozdrav!
 
...Mogu ti reci i da me je Deki spasio kao sto sam se i nadao da ce se desiti...naravno nisam ocekivao bas njegov odgovor ali hvala mu...
Ne razumem, zašto nisi očekivao odgovor od mene?
smiley_emoticons_confused2.gif

Sustina svega je otprilike u tome da sam DVD prazni disk shvatao jednostavno kao disk koji ima puno prostora za podatke...video fajl je video fajl...
Možda grešim, ali ukoliko si eventualno prilikom pokušaja kreiranja tog video DVD-a, dobijao obaveštenje tipa... da nemaš dovoljno slobodnog mesta, samo da znaš da se to nije odnosilo na prostor na DVD disku, već na Temp folder koji se obično nalazi na sistemskoj C:\ particiji, gde se sadržaj tog privremenog DVD-a (prilikom kreiranja) smešta. Znači, možda nisi imao dovoljno mesta na toj particiji... Možda.

Još nešto, kada hoćeš da snimiš sadržaj ekrana, ne moraš to da radiš koristeći mobilni ili foto aparat, najjednostavniji način (pored mnoštva programa koji isto to mogu da odrade) je da stisneš dugme Print Screen na tastaturi (u zavisnosti od tipa tastature može pisati i PrtScn i obično se to dugme deli sa još jednom komandom SysRq, a nalazi se gore desno u produžetku funkcijskih tastera). Znači otvoriš ono što hoćeš da snimiš, klik na Print Screen, otvoriš Paint ili neki drugi program za pregled slika i jednostavno uradiš Paste (CTRL+V), snimiš i to je to, snimljen sadržaj ekrana. U njemu možeš malo i doterati sliku, iseći itd. Za postavljanje na forum, sliku moraš da upload-uješ na neki od Image host sajtova, a o svemu tome imaš detaljno objašnjenje na ovoj temi
smiley_emoticons_ozboss_pfeil.gif
http://forum.krstarica.com/threads/236479

Ima još jedna opcija za postavljanje slika, ispod ovog prozora gde se pišu poruke (samo malo naniže), postoje tzv. Dodatne opcije > Priloži datoteke > Uredi priloge > pronađeš sliku > Dodaj i slika je ubačena direktno iz kompa kao prilog.
smiley_emoticons_wink.gif
 
Deki, ne znam kako ide ovo sa visestrukim citiranjem tako da cu ti ovako nabacati odgovore, snaci ces se ti...:)

"naravno nisam ocekivao bas njegov odgovor"
Objasnjenje: Nisam isao ciljano bas na to da ces mi konkretno ti odgovoriti...Nemam nista protiv toga da mi ti odgovoris, cak naprotiv...razumijes vec...:)
"Možda grešim, ali ukoliko si eventualno prilikom pokušaja kreiranja tog video DVD-a, dobijao obaveštenje tipa... da nemaš dovoljno slobodnog mesta, samo da znaš da se to nije odnosilo na prostor na DVD disku, već na Temp folder koji se obično nalazi na sistemskoj C:\ particiji..."
Ako mislis na pokusaj narezivanja na DVD disk, davao mi je obavjestenje tipa "unsuported format" kao da ne moze narezati video fajl preko opcije video fajl (bar sam ja to tako razumio) pa me je to zbunilo...Naravno, prilicno je ocigledno da nemam nekog iskustva sa rezanjem ovih avi klipova na DVD, dosad sam to radio skoro iskljucivo sa pjesmama...

HVala ti za ovo objasnjenje za Print Screen, ovo stvarno nisam znao...nisam nikad nesto tako ni pokusavao. Ovo je inace jedini forum na koji dolazim pa i nemam nekog iskustva, vidis i kad sam se uclanio...

Sto se tice slike ja je i jesam ubacio preko imageshack.us

Hvala ti puno za sve u svakom slucaju! :)
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top