problem sa instalacijom xp-a nakon viste

d&d

Zainteresovan član
Poruka
188
pozdrav ljudi.

naime, moj problem je u tome sto ne mogu da instaliram nijedan operativni sistem nakon sto sam obrisao vistu.

u pitanju je laptop hp compaq 6720s ako je to uopste bitno. vista je radila sa mnogo gresaka. onda sam je obrisao, ali stvarno se ne secam vise ni kako. u svakom slucaju obrisao sam cak i sve particije, znaci komp je potpuno prazan.


problem je u tome sto sada on vise ne vidi hard disk uopste pa cak ni u biosu. nijedan operativni sistem ne moze da se instalira iz tog razlogapa cak i linux sto sam probao. ne poznaje hard disk.

dodje do procedure kada treba da pravi particije i izbaci samo posle toga opciju f3-quit. ne poznaje hard disk.

u biosu kada pokusam da testiram startup izbaci mi gresku da ne poznaje hdd.

stvar novise ne znam sta da radim. mucim se mnogo. znam da postoje diskusije o ovome, ali stavio sam novu temu jer nigde nisam nasao moj slucaj tj. da mi ne poznaje hdd.

pomozite mi i hvala vam sto ste me saslusali...
 
System features
See detailed specs
US QuickSpecs » html » pdf

Operating system
Genuine Windows Vista® Business 32
Genuine Windows Vista® Home Basic 32
Genuine Windows Vista® Business with downgrade to Windows® XP Professional custom installed
FreeDOS

Inače nije predviđen za xp.
Ako je sata disk mora minimum xp sp2 koji ima podršku za sata diskove.
 
Poslednja izmena:
Izvini,ali kako si ti to brisao vistu ? jel znas kako se os brise ? formatiranjem praticija,a kad is vec imao vistu,samo odes u bios,stavis boot sa diska,i opicis instalaciju i on onda ti nudi da formatiras i dalje ide,znas valjda kako,a kako si ti radio,stvarno neznam,tako da neznam ni sta da ti kazem,ja znam da sam sa viste prelazio na xp i sve ok,i na desktop kompu i na lap top-u,a i pokusaj sto ti pise u prvom postu :D
 

Back
Top