8*57 ILI 30-06.Za koliko se mogu naci na polovno

Nikola prijatelju ! 8,57 je jako zahvalan kalibar do 150 m, gde udari tu trava ne raste (dalje rasipa !) z:mrgreen:
30.06 je monstrum do 200-250 m (ali kao i8.57 ) to je težak kalibar. Znači za D, svnju i Jelena, od srndća ako ga dobiješ u kost pravi ćufte ! Ogromna zaustavna moć.
Što se tiče cene (ako imaš nabavku)
Piši na PP veliki POZ........z:)
 
I jedan idrugi spadaju u srednje kalibre, koji god da uzmeš nećeš pogrešiti.Veći izbor municije ti je u 30-06 koji ima i malo više snage( promer u milimetrima je 7,62x63), i položeniju putanju zrna tj manji pad od 8x57, ali ako je za lov to je zanemarljivo. Ja lično imam 30-06 i odličan mi je za sve od srndaća do DS.Što se tiče cena ja kada sam kupovao bili su otprilike istih cena a sada neznam.
 
Hvala na savetima.Odlucio sam da kupim 30-06 posto moj deda ima 8*57,pa da uvedem malo raznovrsnosti u ~arsenal~.A optiku cu mu staviti kasnije nekad,ozda stavim i red dot,mnogi kazu kao bolje.
PS; pre neki dan sam pucao sa lovackom puskom na daljini od 60 metara u neki stari sporet.Pucao sam sa golden hawk i silver hawk,jer sam vec cuo price da su precizni.Golden hawk sam ispalio u stojecem stavu i omasio,ajd reko neprecizan sam.Silvera sam ispalio u lezecem stavu ,pusku naslonio na ranac nije se ni mrdnula i opet omasaj.I ranije sam pucao ovim mecima i uvek masim,Imate li vi neko iskustvo sa tim.
 
Hvala na savetima.Odlucio sam da kupim 30-06 posto moj deda ima 8*57,pa da uvedem malo raznovrsnosti u ~arsenal~.A optiku cu mu staviti kasnije nekad,ozda stavim i red dot,mnogi kazu kao bolje.
PS; pre neki dan sam pucao sa lovackom puskom na daljini od 60 metara u neki stari sporet.Pucao sam sa golden hawk i silver hawk,jer sam vec cuo price da su precizni.Golden hawk sam ispalio u stojecem stavu i omasio,ajd reko neprecizan sam.Silvera sam ispalio u lezecem stavu ,pusku naslonio na ranac nije se ni mrdnula i opet omasaj.I ranije sam pucao ovim mecima i uvek masim,Imate li vi neko iskustvo sa tim.

Ja sam vrlo zadovoljan tim mecima I preciznost i daljina im je izvanredna!
 
Hvala na savetima.Odlucio sam da kupim 30-06 posto moj deda ima 8*57,pa da uvedem malo raznovrsnosti u ~arsenal~.A optiku cu mu staviti kasnije nekad,ozda stavim i red dot,mnogi kazu kao bolje.
PS; pre neki dan sam pucao sa lovackom puskom na daljini od 60 metara u neki stari sporet.Pucao sam sa golden hawk i silver hawk,jer sam vec cuo price da su precizni.Golden hawk sam ispalio u stojecem stavu i omasio,ajd reko neprecizan sam.Silvera sam ispalio u lezecem stavu ,pusku naslonio na ranac nije se ni mrdnula i opet omasaj.I ranije sam pucao ovim mecima i uvek masim,Imate li vi neko iskustvo sa tim.

Ne možeš da gadjaš sa njima kao sa sačmenim metkom, dovoljno je da ti puška nije baš u nišanu tj. da ti nišanjenjem na primer pomalo prebacuješ ili podbaciješ što u lovu nećeš primetiti jer sačma sve to pokrije. Po praviliu se nišani niz šinu od zadnje trećine cevi i izravna se sa mušicom, ali to treba uvežbati kod pojedinačnog metka, inače kad ti dodje prilika sigurno ćeš da promašiš.
Moj ti je savet da koristiš za DS taj karabin koji si kupio.
 
Hvala na savetima.Odlucio sam da kupim 30-06 posto moj deda ima 8*57,pa da uvedem malo raznovrsnosti u ~arsenal~.A optiku cu mu staviti kasnije nekad,ozda stavim i red dot,mnogi kazu kao bolje.
PS; pre neki dan sam pucao sa lovackom puskom na daljini od 60 metara u neki stari sporet.Pucao sam sa golden hawk i silver hawk,jer sam vec cuo price da su precizni.Golden hawk sam ispalio u stojecem stavu i omasio,ajd reko neprecizan sam.Silvera sam ispalio u lezecem stavu ,pusku naslonio na ranac nije se ni mrdnula i opet omasaj.I ranije sam pucao ovim mecima i uvek masim,Imate li vi neko iskustvo sa tim.

Neka ti nova puška donese puno uspeha.... Dobar pogled.
 
Da ne otvaram novu temu, zamolio bih da mi neko od vas u sto hitnijem roku odgovori gde mogu da kupim ovu pusku. Ukoliko cenu znate utoliko bolje u svakom slucaju neki kontakt telefon ili adresu ... Postavio sam i ukratko neke podatke cisto da vidite o cemu pricam, mada vecini je dosta i ime.

Hvala ..

m76_1.jpg


Poluautomatska 7.9mm M76

Primarni zahtev za ovakvu vrstu proizvoda: ”Velika preciznost na velikim distancama” ispunjen je i potvrđen prilikom eksploatacije u najtežim uslovima.
Korišćeni su visokokvalitetni materijali, uz veliku preciznost izrade.
Najbolji rezultati se postižu na daljinama do 800 m.
Mogućnost nišanjenja sa optičkim nišanom je 1000m.

Za mete visine 30cm (silueta glave), efikasan domet je približno 320m, za siluetu grudi (visine 50cm) je 450m i za siluetu u pokretu (150cm) efikasan domet je 650m.

Najvažnije karakteristike:

- Mogućnost prilagođavanja različitim terenima radilakšeg nišanjenja
- Ergonomski konstruisana
- Savršeno izbalansirana
- Lako se kontroliše
- Lako korišćenje i održavanje
- Mogućnost montaže različitih optičkih instrumenata
- Mogućnost ugradnje prigušivača

Konstrukcija poluautomatske snajperske puške M76 se zasniva na poznatom sistemu Kalašnjikov, uz mogućnost regulacije protoka barutnih gasova i stekla je reputaciju izuzetno pouzdane i izdržljive puške i intenzivno je korišćena u svim borbenim situacijama.
 
Ja sam resio da kupim pusku,za pocetak polovnu jer nemam toliko para za novu,mozete li mi preporuciti koju pusku da trazim,koji model,planiram da lovim u okrugu oko bajne baste to je planinski teren,iskreno ne znam ni cega sve gore ima od divljaci znam samo da su moji rodjaci tamo lovili divlje svinje,ali i sam sam par puta video lisice i tako dalje,pa me interesuje sta mi preporucujete,hvala u napred...
planirao sam da izdvojim nekih 200 eura za neku polovnu pusku,ili jos bolje ako moze neka nova za te pare,mada cisto sumnjam...:)
I imam samo jos jedno pitanje,posto ja nemam dozvolu,koliko brzo se dobija dozvola?
pozdrav svima
 
Ja sam resio da kupim pusku,za pocetak polovnu jer nemam toliko para za novu,mozete li mi preporuciti koju pusku da trazim,koji model,planiram da lovim u okrugu oko bajne baste to je planinski teren,iskreno ne znam ni cega sve gore ima od divljaci znam samo da su moji rodjaci tamo lovili divlje svinje,ali i sam sam par puta video lisice i tako dalje,pa me interesuje sta mi preporucujete,hvala u napred...
planirao sam da izdvojim nekih 200 eura za neku polovnu pusku,ili jos bolje ako moze neka nova za te pare,mada cisto sumnjam...:)
I imam samo jos jedno pitanje,posto ja nemam dozvolu,koliko brzo se dobija dozvola?
pozdrav svima
Za kupovinu puške pogledaj gornje postove! A što se tiče dozvole prvo moraš da položiš za rukovanje oružijem, pa tek onda da predaš za dozvolu. Što se tiče brzine to zavisi od toga ako i koliko jaku vezu imaš u MUP-u, a regularno je 15 dana ( zna da bude i duže: 3-4 nedelje)
 

Back
Top