Italijani i Istra pišem već 3 put.

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
'Hrvatska ne može u EU ako ne prizna pokolj!'
Hrvatska ne može ući u Europsku Uniju ako ne prizna da je na njenom prostoru počinjen pokolj, rekao je gradonačelnik Rima Gianni Alemanno prilikom posjeta rimskoj četvrti Giuliano-Dalmata, u kojoj su nastanjeni esuli s istočnojadranske obale i njihovi potomci, javlja Ansa
Gianni Alemanno

RIM - 'Vlada treba napraviti sve u svojoj moći kako bi vam bilo nadoknađeno ono što ste izgubili. Ako smo to učinili u Libiji, ne vidim zašto se ne bi moglo napraviti i za vas', izjavio je Alemanno sinoć, obraćajući se pripadnicima esulske zajednice u Rimu, prenosi Jutarnji list.

Bivši ministar poljoprivrede dodao je: 'Hrvatima treba reći: ako ne priznate tu sramotu niste naša europska braća'.

Alemanno se požalio i da se tragedija esula "prešućuje u povijesnim knjigama", posebno u talijanskim školskim udžbenicima. Rimska ministrica prosvjete Laura Marsilio nadovezala se najavom da će glavni grad poticati škole na organiziranje učeničkih putovanja u Trst, Pulu i Istru, gdje bi - kako je rekla - trebali upoznati "istarsko-dalmatinsku civilizaciju".

Postfašistički gradonačelnik najavio je da će idućeg 10. veljače, Dana sjećanja na žrtve fojbi, organizirati veliku manifestaciju "koju nijedan Rimljanin neće moći ignorirati", a na kojoj će se govoriti o tragediji fojbi, prvestveno omladini.
Zdravo vec sam pisao o ovoj temi kada sam prosle godine bio u Italiji i to na severu.
Kao sto sam tada rekao u Trstu mi pridje konobar i tako malo engleski kad covek shvati ko sam tj odakle sam poce da prica Srpski.
Onda poce o tome kako jedva ceka da se vrati u Istru da ce to sve biti Italijansko i da se mi Srbi ne mesamo vise ja onako cutim svi gledaju okolo on povisio ton j... l j... mamu i sve ostalo Hrvatima.
Ja vec uplasen sta cu kako cu da nekako izadjem kad taj konobar kaze ne treba da platis nista kazem ja u redu odoh ja,kad on ne sedi popi jos jedan capucino i opet on ali na Italijanskom svi odobravaju itd da ne duzim.
Kasnije mi objasni da je to deo grada gde zive Italijani iz Istre.Eto pitanje za vas da li zaista ima sanse da Italijani povrate Istru i da se mi Srbi opet nepravimo pametni pa da ih branimo.
Zaista bih voleo da napisete neke odgovore pozdrav svima iz Rume.
Moderator me vec zna ne postavljam teme cesto vec samo kad je nesto realno.
 
Istra treba da bude vracena Italiji,to nikad nebi pripalo jugoslaviji i hrvatskoj da nije bilo srba koji su cinili 99% partizansih jedinica ,a krvatsa ne treba ni da postoji ako moze da postoji nesto sto je nastalo na zlocinu genocidu progonu od 1941 do 1945 i masovnom progonu 1995
 
'Hrvatska ne može u EU ako ne prizna pokolj!'
Hrvatska ne može ući u Europsku Uniju ako ne prizna da je na njenom prostoru počinjen pokolj, rekao je gradonačelnik Rima Gianni Alemanno prilikom posjeta rimskoj četvrti Giuliano-Dalmata, u kojoj su nastanjeni esuli s istočnojadranske obale i njihovi potomci, javlja Ansa
Gianni Alemanno

RIM - 'Vlada treba napraviti sve u svojoj moći kako bi vam bilo nadoknađeno ono što ste izgubili. Ako smo to učinili u Libiji, ne vidim zašto se ne bi moglo napraviti i za vas', izjavio je Alemanno sinoć, obraćajući se pripadnicima esulske zajednice u Rimu, prenosi Jutarnji list.

Bivši ministar poljoprivrede dodao je: 'Hrvatima treba reći: ako ne priznate tu sramotu niste naša europska braća'.

Alemanno se požalio i da se tragedija esula "prešućuje u povijesnim knjigama", posebno u talijanskim školskim udžbenicima. Rimska ministrica prosvjete Laura Marsilio nadovezala se najavom da će glavni grad poticati škole na organiziranje učeničkih putovanja u Trst, Pulu i Istru, gdje bi - kako je rekla - trebali upoznati "istarsko-dalmatinsku civilizaciju".

Postfašistički gradonačelnik najavio je da će idućeg 10. veljače, Dana sjećanja na žrtve fojbi, organizirati veliku manifestaciju "koju nijedan Rimljanin neće moći ignorirati", a na kojoj će se govoriti o tragediji fojbi, prvestveno omladini.
Zdravo vec sam pisao o ovoj temi kada sam prosle godine bio u Italiji i to na severu.
Kao sto sam tada rekao u Trstu mi pridje konobar i tako malo engleski kad covek shvati ko sam tj odakle sam poce da prica Srpski.
Onda poce o tome kako jedva ceka da se vrati u Istru da ce to sve biti Italijansko i da se mi Srbi ne mesamo vise ja onako cutim svi gledaju okolo on povisio ton j... l j... mamu i sve ostalo Hrvatima.
Ja vec uplasen sta cu kako cu da nekako izadjem kad taj konobar kaze ne treba da platis nista kazem ja u redu odoh ja,kad on ne sedi popi jos jedan capucino i opet on ali na Italijanskom svi odobravaju itd da ne duzim.
Kasnije mi objasni da je to deo grada gde zive Italijani iz Istre.Eto pitanje za vas da li zaista ima sanse da Italijani povrate Istru i da se mi Srbi opet nepravimo pametni pa da ih branimo.
Zaista bih voleo da napisete neke odgovore pozdrav svima iz Rume.
Moderator me vec zna ne postavljam teme cesto vec samo kad je nesto realno.

хрватски злочини су се наставили и када су узели петокраку...Истра треба да се врати Италији, а негдје око Задра. треба да буде граница..Србије(Србске далмације) и Италије!
 
Komunjare nisu znali sto ce se desit kasnije, sve je to bila YU, a ti prvi, da si zivio u to vrijeme, dje bi prije zivio, u Trst da je posta "nas" ili kod tvojia siptara na kosovo da te mlate tuku siluju? z;)

OOvo sto sam rekao odnosi se na Srbe . Njihov su kumunjarske oci bile uprte u Trst , a za svoje dvoriste ih je bas bilo briga . To se posle ponovilo sa Koruskim Slovencima . Dok smo u Beogradu davali snaznu podrsku Koruskim Slovencima , u Rumuniji je Caucesku iselio Srbe iz temisvara u deltu Dunava , gde su morali da zive u zemunicama u zemlji .
 
хрватски злочини су се наставили и када су узели петокраку...Истра треба да се врати Италији, а негдје око Задра. треба да буде граница..Србије(Србске далмације) и Италије!

Nesto ovako a? z:lol:
 

Prilozi

  • Blank%20Europe%203%20with%20rivers.jpg
    Blank%20Europe%203%20with%20rivers.jpg
    45,1 KB · Pregleda: 28
Аааааа!
Има доста Срба, који су из Зете, а Цетињани су из Ниша...мало си се прерачунао....

Није здраво за милугору, да се тако својата....


Cetinjani bi te tukli nogama u vugla da im reces na Cetinju da su oni srbi z:mrgreen:

Ne budi megaloman z:(( Ne moze sve odjednom, eto prvo morate uspostavit granicu sa italijom, treba inkorporirat u novu Srbiju dobijene krajeve, Bosnu, Hercegovinu, Dalmaciju, Slavoniju prvo.... z:mrgreen:
 
A kako ocistit Crnu Goru od crnogoraca? Jeli onako ka sto su albanci ocistili kosovo od srba? Jeli onako ka sto su hrvati ocistili Hrvatsku od srba?

Jeli tako? z:)

Jeli to ona prica da zrtva genocida postaje genocidan?


ti mora da si blesav nio ne govori o crnogorcima no o milogorcima taozvanim dukljanima

kad se kaze crnogorac vazda se podrazumjevalo da je to SRBIN ,no sad je ovaj mafijaski rezim mila dukanovica isprao mozak ljudima tako da kad ovaj mafijas sjasi sa vlasti narod ce ponovo progledati
 
хрватски злочини су се наставили и када су узели петокраку...Истра треба да се врати Италији, а негдје око Задра. треба да буде граница..Србије(Србске далмације) и Италије!


Evo, oboja sam zapadne djelove nove, buduce Srpske Federacije. z:lol:

U buduce necu koristit pridjev "srpski" jer kako je to sve dio nove Srbije, nema potrebe da se koristi naziv srpski, jer bi bio suvisan.

Dakle, oblast Dalmacija, oblast Slavonija, oblast Bosna, oblast Hercegovina, oblast Zeta (nekada znana i kao Crna Gora), oblast Sjeverna Albanija.
 

Prilozi

  • Italy.jpg
    Italy.jpg
    25,3 KB · Pregleda: 12
Cetinjani bi te tukli nogama u vugla da im reces na Cetinju da su oni srbi z:mrgreen:

Ne budi megaloman z:(( Ne moze sve odjednom, eto prvo morate uspostavit granicu sa italijom, treba inkorporirat u novu Srbiju dobijene krajeve, Bosnu, Hercegovinu, Dalmaciju, Slavoniju prvo.... z:mrgreen:

sta bre cetinjani? evo ja svaki cas u mitropoliju i tamo sam vise u srbiji nego ovde u sumadiji
 

Back
Top