Podnesak Tužilaštva o "Oluji"
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Podnesak Tužilaštva o "Oluji"

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Podnesak Tužilaštva o "Oluji"

Hag: Podnesak Tužilaštva o "Oluji"
    22. januar 2009. | 00:21 -> 07:23 | Izvor: FoNet
    Hag -- Haško tužilaštvo podnelo je novi podnesak kojim traži da Tribunal naredi Hrvatskoj da dostavi dokumente o artiljerijskom delovanju tokom operacije "Oluja".

Izbeglička kolona iz Hrvatske zbog "Oluje" (Tanjug, arhiv)

Hrvatska je dostavila samo dva od 150 traženih dnevnika o artiljerijskom delovanju, a koje haško tužulaštvo traži u slučaju protiv hrvatskih generala Ante Gotovine, Ivana Čermaka i Mladena Markača, kao dokaz prekomernog granatiranja Knina tokom "Oluje" u avgustu 1995. godine.

"Iako dokazi koje je sama Hrvatska prikupila podržavaju zaključak da je većina tih dokumenata sačuvana, Hrvatska i dalje negira da mnogi od njih postoje. Tvrdnje o nepostojanju dokumenata uglavnom su kontradiktorne dokazima koje je sama Hrvatska prikupila", piše Tužulaštvo.

Takođe se konstatuje da hrvatske vlasti nisu utvrdile kome su dokumenti predati na čuvanje, niti gde se sada nalaze, "iako sve više dokaza upućuje na to da su aritljerijski dnevnici nestali, iako su vođeni, sačuvani i prikupljeni, ali nikad nisu dospeli u vojni arhiv".

Tužilaštvo traži da Tribunal odbaci hrvatske tvrdnje da ti dokumenti ne postoje i "da joj naredi da preduzme dodatne mere kako bi ih dostavila".

Glavni tužilac Haškog suda Serž Brammerc u decembru prošle godine pred Savetom bezbednosti UN prozvao je Hrvatsku zato što nije predala "ključne dokumente i arhive" iz predmeta Gotovina i istakao da je važno da se ti dokumenti "hitno učine dostupnim", prenose zagrebački mediji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=01&dd=22&nav_category=64&nav_id=340537

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Podnesak Tužilaštva o "Oluji"

Hrvatska je dostavila samo dva od 150 traženih dnevnika o artiljerijskom delovanju
    sta reci

Ističe se
    Učlanjen
    22.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hrvatski zlocinci ne prezaju ni od cega.

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    Hag -- Haško tužilaštvo podnelo je novi podnesak kojim traži da Tribunal naredi Hrvatskoj da dostavi dokumente o artiljerijskom delovanju tokom operacije "Oluja".

Izbeglička kolona iz Hrvatske zbog "Oluje" (Tanjug, arhiv)

Hrvatska je dostavila samo dva od 150 traženih dnevnika o artiljerijskom delovanju, a koje haško tužulaštvo traži u slučaju protiv hrvatskih generala Ante Gotovine, Ivana Čermaka i Mladena Markača, kao dokaz prekomernog granatiranja Knina tokom "Oluje" u avgustu 1995. godine.

"Iako dokazi koje je sama Hrvatska prikupila podržavaju zaključak da je većina tih dokumenata sačuvana, Hrvatska i dalje negira da mnogi od njih postoje. Tvrdnje o nepostojanju dokumenata uglavnom su kontradiktorne dokazima koje je sama Hrvatska prikupila", piše Tužulaštvo.

Takođe se konstatuje da hrvatske vlasti nisu utvrdile kome su dokumenti predati na čuvanje, niti gde se sada nalaze, "iako sve više dokaza upućuje na to da su aritljerijski dnevnici nestali, iako su vođeni, sačuvani i prikupljeni, ali nikad nisu dospeli u vojni arhiv".

Tužilaštvo traži da Tribunal odbaci hrvatske tvrdnje da ti dokumenti ne postoje i "da joj naredi da preduzme dodatne mere kako bi ih dostavila".

Glavni tužilac Haškog suda Serž Brammerc u decembru prošle godine pred Savetom bezbednosti UN prozvao je Hrvatsku zato što nije predala "ključne dokumente i arhive" iz predmeta Gotovina i istakao da je važno da se ti dokumenti "hitno učine dostupnim", prenose zagrebački mediji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=01&dd=22&nav_category=64&nav_id=340537
    evo sa' ce.....a sa' ce i da ih nateraju

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Hiljadu puta prežvakana stvar.Ja ne krivim Hrvate za ono što su radili i rade.Krivim nas što ne informišemo decu na časovima istorije i ne podsećamo odrasle u medijima ko su Hrvati i šta su radili kroz istoriju.Glupost se plaća.

Primećen član Just_a_man (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku

PS. Mislim da je ovakva tema vec bila

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Izvršiti pritisak na Zagreb da preda traženu dokumentaciju. Bez izgovora.

Nema razloga verovati da su se ti dnevnici izgubili. Vojska i u povlačenju čuva takve stvari i arhivira, a hrvatska vojska je ostala gde je i bila.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li će po srpskom modelu sad krenuti nova uslovljavanja za članstvo u EU?

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Nema potrebe, Slovenci već odrađuju svoj posao da uspore Hrvate.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dača Niš Pogledaj poruku
    Kad bi prekomjerno granatiranje bio uslov za članstvo u EU, šta misliš kad bi Srbija mogla ući? Samo Vukovar kad bi se gledao, oko 2314. godine.

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio ljubo_001 Pogledaj poruku
    Kad bi prekomjerno granatiranje bio uslov za članstvo u EU, šta misliš kad bi Srbija mogla ući? Samo Vukovar kad bi se gledao, oko 2314. godine.
    Ne pričamo ni o Srbiji ni o Vukovaru, već o Hrvatskoj i Kninu. Drži se teme.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mitternachtsträumer Pogledaj poruku
    Ne pričamo ni o Srbiji ni o Vukovaru, već o Hrvatskoj i Kninu. Drži se teme.
    Dogovoreno.

Akcija Oluja trajala je 72 sata.Da je Knin cijelo to vrijeme bio pod artiljerijskom vatrom, nebi mogao biti prekomjerno granatiran, s obzirom na koncentraciju naoružanih pobunjenika u tom gradu.
    A snimke, slike i svjedoci to isto potvrđuju. Knin nije bio razoren.
    Zločini su učinjeni poslije akcije Oluja i to rijetko od strane HV, nego od lešinara i pljačkaša koji su iz dalmatinskih gradova, ali i iz drugih krajeva Hrvatske pohrlili u pljačku srpske imovine.
    HV dijelom, a policija najviše snosi odgovornost što to nije spriječila.
    Ti civili su nakon oluje opljačkali i popalili najviše srpskih kuća.

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Dogovoreno.

Akcija Oluja trajala je 72 sata.Da je Knin cijelo to vrijeme bio pod artiljerijskom vatrom, nebi mogao biti prekomjerno granatiran, s obzirom na koncentraciju naoružanih pobunjenika u tom gradu.
    A snimke, slike i svjedoci to isto potvrđuju. Knin nije bio razoren.
    Zločini su učinjeni poslije akcije Oluja i to rijetko od strane HV, nego od lešinara i pljačkaša koji su iz dalmatinskih gradova, ali i iz drugih krajeva Hrvatske pohrlili u pljačku srpske imovine.
    HV dijelom, a policija najviše snosi odgovornost što to nije spriječila.
    Ti civili su nakon oluje opljačkali i popalili najviše srpskih kuća.
    Sve i da je tačno to što pričaš da su samo civili radili zločine (a nije, jer te je sam Gotovina pobija), to je svejedno odgovornost policije i vojske, a samim tim i države Hrvatske što nije sprečila zločine.
    Krivci postoje, a Hrvatska iz ovog ili onog razloga ne želi da iznese sve dokaze koje sud traži.
    E ne znam za tebe, ali meni je ovo izuzetno sumnjivo.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sve i da je tačno to što pričaš da su samo civili radili zločine (a nije, jer te je sam Gotovina pobija), to je svejedno odgovornost policije i vojske, a samim tim i države Hrvatske što nije sprečila zločine.
    Krivci postoje, a Hrvatska iz ovog ili onog razloga ne želi da iznese sve dokaze koje sud traži.
    E ne znam za tebe, ali meni je ovo izuzetno sumnjivo.
    Ako pročitaš još jednom moj post, vidjet ćeš da ja nisam skroz isključio HV iz učinjenih zločina nakon Oluje.
    Isto tako i sam govorim da HV i policija snosi odgovornost.
    E sad, što se dokaza tiče, Hrvatska jest potpisala suradnju sa Tribunalom, ali nije potpisala da će sama sebi nanositi štetu ako ne mora. Meni je logično da se "škakljive" situacije što više zataškaju. Tebi ne?

Povuko bih ja sad paralelu sa Srbijom, ali ćeš reći da sam offtopic.

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Ako pročitaš još jednom moj post, vidjet ćeš da ja nisam skroz isključio HV iz učinjenih zločina nakon Oluje.
    E sad, što se dokaza tiče, Hrvatska jest potpisala suradnju sa Tribunalom, ali nije potpisala da će sama sebi nanositi štetu ako ne mora. Meni je logično da se "škakljive" situacije što više zataškaju. Tebi ne?

Uh,al se izleti.................mislim da si svestan da si upravo priznao da time sto vecito prekrajate vasu istoriju,samo zelite da "skakljive"situacije sto vise zataskate,a bilo ih je na pretek...........................a da je logicno,nije....................osim vama Hrvatima
    A Hrvatska nanosi sama sebi stetu svojim nedelima,a ne prikrivanjem istih,.......................e,to se onda zove logika

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Logično jeste, ali nije dozvoljeno.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Primećen član Just_a_man (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio jevropa Pogledaj poruku
    Uh,al se izleti.................mislim da si svestan da si upravo priznao da time sto vecito prekrajate vasu istoriju,samo zelite da "skakljive"situacije sto vise zataskate,a bilo ih je na pretek...........................a da je logicno,nije....................osim vama Hrvatima
    A Hrvatska nanosi sama sebi stetu svojim nedelima,a ne prikrivanjem istih,.......................e,to se onda zove logika
    Ne pretjeruj. Sam Zagreb je objavio ovu vijest bas kao i vecinu vijesti oko kojih se dizala prasina na ovom forumu. Pocevsi od Thompsonovog pjevanja koje je detaljno secirano u Latinici i brojnim drugim emisijama Da ne spominjem kako su transkripti s Brijuna ("Srbi moraju nestati") i Mesicev "proustaski" govor prvi put objavljeni na HRT-ovom Dnevniku u udarnom terminu. Toliko o zataskavanju.

Dovoljno je ukljucit radio 101 (iako mi lagano idu na zivce sa strogom orjentiranom ljevicom, al' netko mora i to), pa ces vidjet da oni doslovno cijelo vrijeme pricaju o svim temama koje su ovdje "skakljive" (ustastvo, nacionalizam..)

Dodatno, upravo o ovoj temi se govorilo i napadalo od Sabora, pa preko TV-a gdje je Kajin izjavio da ce kad-tad sve zapaljene/srusene kuce morati biti obnovljene.. itd itd..

Samo.. jedno je sto neko zeli cut, a sto se stvarno dogadja

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Just_a_man Pogledaj poruku
    Ne pretjeruj. Sam Zagreb je objavio ovu vijest bas kao i vecinu vijesti oko kojih se dizala prasina na ovom forumu. Pocevsi od Thompsonovog pjevanja koje je detaljno secirano u Latinici i brojnim drugim emisijama Da ne spominjem kako su transkripti s Brijuna ("Srbi moraju nestati") i Mesicev "proustaski" govor prvi put objavljeni na HRT-ovom Dnevniku u udarnom terminu. Toliko o zataskavanju.

Dovoljno je ukljucit radio 101 (iako mi lagano idu na zivce sa strogom orjentiranom ljevicom, al' netko mora i to), pa ces vidjet da oni doslovno cijelo vrijeme pricaju o svim temama koje su ovdje "skakljive" (ustastvo, nacionalizam..)

Dodatno, upravo o ovoj temi se govorilo i napadalo od Sabora, pa preko TV-a gdje je Kajin izjavio da ce kad-tad sve zapaljene/srusene kuce morati biti obnovljene.. itd itd..

Samo.. jedno je sto neko zeli cut, a sto se stvarno dogadja
    Uzalud vam trud svirači. Jevro_pica ima svoju naciJonalističku ideologiju urezanu u mozak i to se ne da ispraviti.

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Logično jeste, ali nije dozvoljeno.
    Tu se ne bih baš složio.
    Svatko, bilo pojedinac ili država, se ima pravo braniti svim sredstvima.
    Ako ukradeš 10 bona u prodavnici, a nađu ti samo 7, oćeš im dat i ona 3? Nećeš.

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Tu se ne bih baš složio.
    Svatko, bilo pojedinac ili država, se ima pravo braniti svim sredstvima.
    Ako ukradeš 10 bona u prodavnici, a nađu ti samo 7, oćeš im dat i ona 3? Nećeš.
    Da, ali treba biti iskusan i uveriti ih da si ukrao samo 7. Dati samo 2 od 150 dnevnika nije uveravajuće.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Iskusan
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, ali treba biti iskusan i uveriti ih da si ukrao samo 7. Dati samo 2 od 150 dnevnika nije uveravajuće.
    E pa to je cenkanje i trgovina. Prvo treba ih uvjeriti da je jako malo dnevnika sačuvano, pa će poslije biti sretni da dobiju i ono što dobiju.

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  3. 10 godina od stradanja Srba u "Oluji"i "Bljes
    Autor limunada u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 07.08.2005., 18:14

Pravila za slanje poruka