Reci NE Drogi.

Jedini nacin suzbijanja stope narkomanije jeste sama edukacija o njoj ne samo mladih ljudi adolescentnog uzrasta, vec i njihovih roditelja, jer u poslednjih 20 godina veliki broj roditelja pokazuje ili neznanje ili nezainteresovanost za problem narkomanije sve dok njino dijete ne postane dio toga.
Postavljacu teme svaka cast sto se sjetio da otvori ovakvu temu.
 
To je trulo.Juce sam saznala od brata da mu je bivsi najbolji drug (a inace je bio moja simpatija(zato sam ga i pitala za njega))postao narkoman..Nisam mogla da verujem,a '91 godiste!!! Prvo je pusio marihuanu a sad mi brat kaze da je postao PRAVI narkoman.Vise se niko ne druzi s njim..
 
Naravno zato sam i otvorio tu temu jednostavno mislim da sve vise uzima maha kod nas obicno je uzimaju mladi kako bi bili face 5-6 razred nekad je u to vreme bila cigara a sad nesto vise a nakon toga propadanje do dna sledi. z:(
 
jedini nalin uza suzbijanje narkomanije je opšta obnova društvenog sistema, porodice, obrazovanja, kulture života i zdravlja... naravno i edukacija tu ima značajunu ulogu, ali svi su svesni da je droga put u propast, bolest, beznađe... razni su tipovi narkomana, ali većina narkomana koje poznajem su iz razorenih porodica, roditelje boli k. sta rade, prepušteni sebi... ne znam, tema je široka ali ovo je prvo što mogu da kažem po ovom pitanu...
 
Svi oni zavrse neslavno.
Prije par mjeseci je od droge umro momak koji mi je, kad sam bio u osnovnu skolu, bio jako dobar drug. Trenirali smo karate u isti klub, pa smo se tako i druzili, medjutim iako je bio talenat, on je napustio, pa smo se i manje gledali, pa je onda upao u lose drusto i onda da vam ne pricam dalje. Samo su ga jedno vece nasli mrtvog u WC-u jedne diskoteke.
 
"" jedini nalin uza suzbijanje narkomanije je opšta obnova društvenog sistema, porodice, obrazovanja, kulture života i zdravlja... ""

E , kako smo od toga daleko milion svetlosnih godina , sta uraditi ?! Sigurno da postoji puno sajtova gde se moze nauciti bar prepoznati neke sitne znakove NA VREME !
Interesovanja pocinju kad je vec obicno kasno .
 
može i na leba ;))

oanj ko može da pomogle narkomanu (u bilo kojoj fazi) je član porodice ili baš blizak prijatelj... a kao što rekoh, porodica je tu obično u ***** a prijatelja nema tako da, surovo, ali prepušteni su sebi ili nekako da se osveste i skine (što je 1% slučejva) ili da živi "narkomnskim" životom dok ne umre... opet, rekoh, svi zanju koliko je droga štetna a ne treba bite preterano edukovan da bi provalio narkomana... nego opšti stav je "beži bre, narkomančina, sam je tako izabrao, nek crkne"... daleko od toga da je opravdano ali i nije potpuno nerazumljivo (tj. nije tu bitna osuda i komenatri sredine, već POMOĆ, a rekoh ko može da pomogne).. ko i u svemu osnov je PREVENCIJA koja podrazumeva odgovarjuće vaspitanje, uslove za normalan psihofizički razvoj itd...
 
:lol: kako volem kad svratis ovamo... ;)

I ja volem sto ti voles
f035.gif
f035.gif
 
Jedini nacin suzbijanja stope narkomanije jeste sama edukacija o njoj ne samo mladih ljudi adolescentnog uzrasta, vec i njihovih roditelja, jer u poslednjih 20 godina veliki broj roditelja pokazuje ili neznanje ili nezainteresovanost za problem narkomanije sve dok njino dijete ne postane dio toga.
Postavljacu teme svaka cast sto se sjetio da otvori ovakvu temu.

:klap:

Sta ima da joj govorim NE kad joj nisam rekao ni DA!!!!!!!!!!!! Ja sam bre sportista

Imao čovek dva sina, starijeg i mlađeg. :roll:

Logično.

A to što si sportista... veze nema... mnogi sportisti koriste droge kao doping...


* tema

Dovoljno sam se informisala o ovome, posmatrala narkomana dok je u fizičkoj krizi, a zatim i psihičkoj, posmatrala kako čovek može da se spusti nisko zbog tog go*neta. Dovoljno da zaključim kako mi to u životu ne treba. Učim na tuđim greškama.
 
Poslednja izmena:

Back
Top