Svadje u porodici

Li:
Prezivela sam porodicnu svadju ili da kazem malo vise moji bi trebalo da se razvedu sledeceg meseca.Sta mislite koliko te svadje uticu na decu?

Svadje roditelja uticu vrlo destruktivno, mogu da kazem, katastrofalno, na decu! Zato sto su svadje nesto sto je neprirodno! Ljubav je normalnost i nesto cime bi trebali da budemo okruzeni!
 
jagodica:
cula sam da je decko poceo da pushi u 22.. kad su mu se roditelji razveli
Ma svadje mogu strasno lose da uticu na decu.Mislim,ako se roditelji vec ne slazu onda svoje probleme treba da resavaju u cetiri oka..a ne pred ukucanima!
Ali po meni su najteze svadje one izmedju dece i roditelja ili izmedju svih zajedno.....uopste,nisam pristalica svadja u porodici,ako vec treba nesto da utuvim u glavu svom detetu ,a nemogu sacekacu neko vreme pa cu opet probati mirno da objasnim da sam u pravu..bez ikakve dreke,pretnji,itd.

A sto se tice pusenja.....ja pusim od 14-este godine,a moji idalje izve zajedno..sta li je na mene uticalo? :D
 
Ljudi su takvi da skoro ne postoji mogucnost da nikada ne dodje do svadje tamo gde isti zivotni ili radni prostor deli vise osoba.
Tako da je svadja u porodici nesto sto je sasvim normalno i sto se desava. Ako se to desilo sada, posle ko zna koliko vremena, i ko zna kada ce se ponovo desiti, e onda se ne treba mnogo brinuti i kidati oko toga. U svadji se mnogo toga kaze i sto se ne misli, pa kada se strasti stisaju sve dodje na svoje mesto.
Ali, ako svadje postanu svakodnevnica, ako u svadju budu uvucena i deca i ostali clanovi porodice, ako zivot u takvoj porodici postane stresan zbog svega toga, e onda je to problem i to veliki. Pogotovu ako krene i sa fizickim obracunavanjima.
Zasto sam pitao za godine? Pa za dete su to svakako velike traume, pogotovu u najosetljivijem razdoblju za razvoj deteta, pubertetu. Svaka roditeljska svadja ostaje kao oziljak duboko u srcu koji nikada ne zarasta. Ali sto vise sazreva dete, pa da kazem vec i nije dete (sa 16,17 godina i vise), onda roditeljske svadje vise i ne shvata tako ozbiljno. Uglavnom je sa svojim drustvom, a ako se desi da prisustvuje nekoj svadji, moze kao vec zrela osoba da ucestvuje u smirivanju svojih roditelja.
Opet kazem, sve zavisi i od toga koliko su ceste te svadje, i koliko su ceste bile u proslosti.
 
Neko ko saoseca...:
rdeki:
:D

Tako da je svadja u porodici nesto sto je sasvim normalno i sto se desava.

Mislim da si ti grdno pogresio izjavljujuci ovako nesto! Svadje u porodici nisu ni slucajno nesto sto je normalno! Bilo bi ispravno da si rekao da je to veoma cest nacin "komunikacije" medju supruznicima u danasnje vreme, ali ni slucajno sasvim normalno!

Nisi procitao ili procitala dovoljno pazljivo.
Svadja je nesto sto se neminovno dogodi kad tad uvek kada pod istim krovom boravi bar dvoje ljudi.
I ako se desilo da se svadja dogodila, a to uopste nije cesta i uobicajena pojava u porodici, onda tako nesto ne treba shvatati tragicno.
Svadja je normalna pojava koja se desava izmedju ljudi koji su na neki nacin povezani. Ali ako te svadje postanu ceste, pa i svakodnevne, onda to nije normalno. Kapiras?
 
rdeki:
Neko ko saoseca...:
rdeki:
:D

Tako da je svadja u porodici nesto sto je sasvim normalno i sto se desava.

Mislim da si ti grdno pogresio izjavljujuci ovako nesto! Svadje u porodici nisu ni slucajno nesto sto je normalno! Bilo bi ispravno da si rekao da je to veoma cest nacin "komunikacije" medju supruznicima u danasnje vreme, ali ni slucajno sasvim normalno!

Nisi procitao ili procitala dovoljno pazljivo.
Svadja je nesto sto se neminovno dogodi kad tad uvek kada pod istim krovom boravi bar dvoje ljudi.
I ako se desilo da se svadja dogodila, a to uopste nije cesta i uobicajena pojava u porodici, onda tako nesto ne treba shvatati tragicno.
Svadja je normalna pojava koja se desava izmedju ljudi koji su na neki nacin povezani. Ali ako te svadje postanu ceste, pa i svakodnevne, onda to nije normalno. Kapiras?

:D

Izgleda da volis da budes u pravu aaa??

Covece ti opet ponavljas da je svadja normalna stvar, nije BRE prijatelju, nije normalno ni jednom da se svadja dogodi! Svadja je NENORMALNA stvar! Svako ko dozvoli sebi da se svadja ne cini normalnu stvar a posebno kako ti navodis da se tada izreknu mnoge stvari bez razmisljanja, sto je jos jedna nenormalna stvar! Posle takvih i ko zna kakvih nekontrolisano izrecenih stvari osobi koja treba da je tvoj najbolji prijatelj i sa kojom bi trebalo da budes zato sto je volis kao samog sebe, ti je, nakon sto te prodje bes (mozda si joj rekao tokom svadje da je mrzis ili da si zazalio dan kada si je sreo ili mozda nesto jos gore...) ponovo volis istom snagom kao i pre svadje! I ti to nazivas normalnim!? Cudni su kriterijumi ljudi za nesto sto je normalno ili nenormalno! Danas je normalno da se zlo naziva dobrim a dobro zlim, kriterijumi su totalno devijantni i van svake pameti!

Ali to je jos jedan od mnogih znakova poslednjih dana ovog sistema stvari!
 
Neko ko saoseca!:
:D

Izgleda da volis da budes u pravu aaa??

Covece ti opet ponavljas da je svadja normalna stvar, nije BRE prijatelju, nije normalno ni jednom da se svadja dogodi! Svadja je NENORMALNA stvar! Svako ko dozvoli sebi da se svadja ne cini normalnu stvar a posebno kako ti navodis da se tada izreknu mnoge stvari bez razmisljanja, sto je jos jedna nenormalna stvar! Posle takvih i ko zna kakvih nekontrolisano izrecenih stvari osobi koja treba da je tvoj najbolji prijatelj i sa kojom bi trebalo da budes zato sto je volis kao samog sebe, ti je, nakon sto te prodje bes (mozda si joj rekao tokom svadje da je mrzis ili da si zazalio dan kada si je sreo ili mozda nesto jos gore...) ponovo volis istom snagom kao i pre svadje! I ti to nazivas normalnim!? Cudni su kriterijumi ljudi za nesto sto je normalno ili nenormalno! Danas je normalno da se zlo naziva dobrim a dobro zlim, kriterijumi su totalno devijantni i van svake pameti!

Ali to je jos jedan od mnogih znakova poslednjih dana ovog sistema stvari!

Jos uvek ne znam tvoj pol. Ali, izgleda da se ti nikada nisi posvadjao/la sa nekom bliskom osobom (roditeljima, partnerom, drugom, drugaricom, kolegom...).
Ako je tako onda zaista zasluzujes svaku pohvalu i iskrene cestitke. Voleo bih da cujem recept kako to postizes.
I zaista, ko je svadju nazvao dobrom pojavom? I razorni tornado je zla pojava koja razara kuce i ubija ljude, ali je to sasvim normalna i prirodna pojava koja se desava u pojedinim delovima sveta.
 
ja sam dete razvedenih roditelja.kad su se razveli ja sam imala 5 godina.cesto su se svadjali,ponekad su se koristili i predmeti kao;noz,stolica...
ali najvise me je zabolelo sto su mene zaboravili.nisu se pitali kako li se ja osecam,da li i moje srce vene.nisam imala kontakt sa mojim ocem 7 godina,sada hvala bogu imam i mamu i tatu koji nazalost nisu zajedno...
 

Back
Top