Pohlepa u Srba

purpurna magla

Iskusan
Poruka
5.737
dosta ucesnika foruma pominje godine 2000-2009
ispada da su samo demokrate krive ... jedino one nista ne rade .
ne slazem se .. niko ne radi
sta je sa godinama pre toga ? 1990 - 2000 ?
jel se tad nesto radilo ?
a godine pre toga ?
ne

dakle .. da li postoji neki politicar koji nije jurio pare i fotelje nego je radio u interesu naroda ???
ili bar ne u tolikoj meri ...
ispada da su srbi veoma glup narod ... a brate i jesu ... da se ne lazemo . nijedna zemlja sem srbije ne trpi tolika ponizenja .
nije mi jasno kako narod trpi sve ove kradje politicara i cinjenicu da nista ne rade :S
rade ... al na svojim licnim planovima i svoje neke malverzacije :)
svaka stranka ima svoje ovce ... tj svoje birace ... fanatike ...
a i ove samozvane patriote ... svi ce da daju zivote da se prosire granice srbije ... zasto ? da prosirimo nasu bedu i bolest i na druge drzave ...
a i ovo kosovo za patike ... ne znam jel siptari platili nekim seljanima da to urade ili smo mi sami toliko sebicni i slepi ljudi ...
mada srbi su od vajkada neslozan i glup narod ... pohlepan
jos od smrti cara dusana ... svaki vlastelin hteo da vlada ...
pa sve do borbe dinastija preko 2.svetskog rata pa do sada

pisao sam ovde sve i svasta .... nepovezano malo .. al sve je pisano od srca
 
dosta ucesnika foruma pominje godine 2000-2009
ispada da su samo demokrate krive ... jedino one nista ne rade .
ne slazem se .. niko ne radi
sta je sa godinama pre toga ? 1990 - 2000 ?
jel se tad nesto radilo ?
a godine pre toga ?
ne

dakle .. da li postoji neki politicar koji nije jurio pare i fotelje nego je radio u interesu naroda ???
ili bar ne u tolikoj meri ...
ispada da su srbi veoma glup narod ... a brate i jesu ... da se ne lazemo . nijedna zemlja sem srbije ne trpi tolika ponizenja .
nije mi jasno kako narod trpi sve ove kradje politicara i cinjenicu da nista ne rade :S
rade ... al na svojim licnim planovima i svoje neke malverzacije :)
svaka stranka ima svoje ovce ... tj svoje birace ... fanatike ...
a i ove samozvane patriote ... svi ce da daju zivote da se prosire granice srbije ... zasto ? da prosirimo nasu bedu i bolest i na druge drzave ...
a i ovo kosovo za patike ... ne znam jel siptari platili nekim seljanima da to urade ili smo mi sami toliko sebicni i slepi ljudi ...
mada srbi su od vajkada neslozan i glup narod ... pohlepan
jos od smrti cara dusana ... svaki vlastelin hteo da vlada ...
pa sve do borbe dinastija preko 2.svetskog rata pa do sada

pisao sam ovde sve i svasta .... nepovezano malo .. al sve je pisano od srca


Можда и јеси писао од срца али не од српског... проваљен си z:dm3:
 
:)

a i da nisam srbin ... zar bih se opterecivao ovim problemima ? zar bih trosio svoje zivce ? ne .. radio bih nesto korisno za tu svoju zemlju ili bi se prikljucio nekoj stranci u srbiji ili postao neki ministar u vladi srbije i poceo da sisam svoje ovce :)
 
To traje jako dugo. Srbi su navikli da su neradnici, već su ih oduvek tapšali po ramenu i gurali da ratuju i budu vojnici za druge. navikli su na poniženja i da slepo prate vođe, koji su po pravilu loši. Srbin ne gleda u svoj džep, već u tuđ. Srbin ne radi i nema jer neće, a kad neko radi i ima - Srbin ga mrzi. Sve je to dečko genetika. najteže je promeniti sebe... Ako želiš promene, počni od sebe. Sunarodnici će te mrzeti i podmetaće ti noge, ali tako je to kad si Srbin.
 
To traje jako dugo. Srbi su navikli da su neradnici, već su ih oduvek tapšali po ramenu i gurali da ratuju i budu vojnici za druge. navikli su na poniženja i da slepo prate vođe, koji su po pravilu loši. Srbin ne gleda u svoj džep, već u tuđ. Srbin ne radi i nema jer neće, a kad neko radi i ima - Srbin ga mrzi. Sve je to dečko genetika. najteže je promeniti sebe... Ako želiš promene, počni od sebe. Sunarodnici će te mrzeti i podmetaće ti noge, ali tako je to kad si Srbin.

naravno ... srbiju rusija brani , a grcka hrani :) - sramota sto tako mislimo ...
 
dosta ucesnika foruma pominje godine 2000-2009
ispada da su samo demokrate krive ... jedino one nista ne rade .
ne slazem se .. niko ne radi
sta je sa godinama pre toga ? 1990 - 2000 ?
jel se tad nesto radilo ?
a godine pre toga ?
ne

dakle .. da li postoji neki politicar koji nije jurio pare i fotelje nego je radio u interesu naroda ???
ili bar ne u tolikoj meri ...
ispada da su srbi veoma glup narod ... a brate i jesu ... da se ne lazemo . nijedna zemlja sem srbije ne trpi tolika ponizenja .
nije mi jasno kako narod trpi sve ove kradje politicara i cinjenicu da nista ne rade :S
rade ... al na svojim licnim planovima i svoje neke malverzacije :)
svaka stranka ima svoje ovce ... tj svoje birace ... fanatike ...
a i ove samozvane patriote ... svi ce da daju zivote da se prosire granice srbije ... zasto ? da prosirimo nasu bedu i bolest i na druge drzave ...
a i ovo kosovo za patike ... ne znam jel siptari platili nekim seljanima da to urade ili smo mi sami toliko sebicni i slepi ljudi ...
mada srbi su od vajkada neslozan i glup narod ... pohlepan
jos od smrti cara dusana ... svaki vlastelin hteo da vlada ...
pa sve do borbe dinastija preko 2.svetskog rata pa do sada

pisao sam ovde sve i svasta .... nepovezano malo .. al sve je pisano od srca

Jebga prijatelju 500 godina pod turcima, ne može to bez posljedica.

500 godina je srbin dresiran da mu je država neprijatelj.
500 godina je srbin dresiran da ne tereba raditi jer ako radiš nešto ćeš i steći, a ako nešto stekneš onda država ima šta da ti oduzme i da je zbog toga bolje ništa ne raditi.
500 godina je srbin dresiran da ako uspije zavrnuti državu za pare to se smatra junačkim djelom.
 
Poslednja izmena:
cedamiskols0.jpg
 
[QUOTE

dakle .. da li postoji neki politicar koji nije jurio pare i fotelje nego je radio u interesu naroda ???
eri ...a[/QUOTE]




postoji jedan...............................dr Zoran Djindjic
 
postoji jedan...............................dr Zoran Djindjic

Taj je najvise radio protiv srba.

Djindjic je bio nevjerojatna osoba koji je Srbiju mogao daleko odvesti (pogotovo u smislu ekonomije, obrazovanja i vanjske politike). On je bas propagirao rad svih gradjana, a i ubijen je na duznosti - radeci za boljitak vlastite zemlje. Usudio bih se reci da sam bio (pozitivno) "ljubomoran" sto imate takvog politicara.

Nije mi jasno zasto ga velik broj Srba mrzi i zasto mu je sprovod licio kao da pokapaju izdajnika?? z:(
 
Djindjic je bio nevjerojatna osoba koji je Srbiju mogao daleko odvesti (pogotovo u smislu ekonomije, obrazovanja i vanjske politike). On je bas propagirao rad svih gradjana, a i ubijen je na duznosti - radeci za boljitak vlastite zemlje. Usudio bih se reci da sam bio (pozitivno) "ljubomoran" sto imate takvog politicara.

Nije mi jasno zasto ga velik broj Srba mrzi i zasto mu je sprovod licio kao da pokapaju izdajnika?? z:(

Sta bi bilo kad bi bilo nije prica za mene.

Uzgred,veoma mi je jasno kada neki nesrbin nekoga hvali i kudi.

Najveci srbin je onaj koga najvise mrze-siptari,muslimani i hrvati.
 
Sta bi bilo kad bi bilo nije prica za mene.

Uzgred,veoma mi je jasno kada neki nesrbin nekoga hvali i kudi.

Najveci srbin je onaj koga najvise mrze-siptari,muslimani i hrvati.

Ovaj.. nisi me shvatio.. ja bih odmah dao nase politicare za nekog poput njega. Imao je sve kvalitete za najodgovorniju poziciju, a to su redom cestitost, motivacija, sposobnost, znanje i mudrost.

Ozbiljno sam pitao - zasto ga velik broj Srba mrzi, a poginuo je boreci se da izbavi zemlju iz problema i da je uspjesno uvede u 21. stoljece? Znam da je poginuo jer je htio slomiti Zemunski klan, znaci.. za razliku od nasih papaka nije se bojao suprostaviti mafiji ni po cijenu vlastitiog zivota.
 
Ovaj.. nisi me shvatio.. ja bih odmah dao nase politicare za nekog poput njega. Imao je sve kvalitete za najodgovorniju poziciju, a to su redom cestitost, motivacija, sposobnost, znanje i mudrost.

Ozbiljno sam pitao - zasto ga velik broj Srba mrzi, a poginuo je boreci se da izbavi zemlju iz problema i da je uspjesno uvede u 21. stoljece? Znam da je poginuo jer je htio slomiti Zemunski klan, znaci.. za razliku od nasih papaka nije se bojao suprostaviti mafiji ni po cijenu vlastitiog zivota.

Zato sto nije tako kao sto pricas.

Cestitost je iskazao slanjem Milosevica u hag.

A mudrost.........koja mudrost?
Ako za mudrsot smatras kopiranje tj citiranje tudjih misli onda ok.

Zbog mnogo razloga ga mrzi........i jos da ti dodam-on je ovu koliku toliku popularnost stekao upravo svojom smrcu,pre toga njegova popularnost u narodu je iznosila oko 4%.
 
Zato sto nije tako kao sto pricas.

Cestitost je iskazao slanjem Milosevica u hag.

A mudrost.........koja mudrost?
Ako za mudrsot smatras kopiranje tj citiranje tudjih misli onda ok.

Zbog mnogo razloga ga mrzi........i jos da ti dodam-on je ovu koliku toliku popularnost stekao upravo svojom smrcu,pre toga njegova popularnost u narodu je iznosila oko 4%.

Pa zar nije izrucenje Milosevica bila zelja vecine? Mislim.. taj covjek je doveo Srbiju na dno dna, a Djindjic joj je vratio obraz (u svijetu) u vrlo kratkom vremenu i odlucio pocistit' kriminal koji se namnozio za vrijeme 90ih. Ja sam bas u to vrijeme imao osjecaj da je Srbija okrenula novu stranicu i da ide na bolje. Kostunica je samo baljezgao (jedan od onih koji pricaju i ne kazu nista), a Tadic mi se cini kao osoba koja nema "ono nesto" da ujedini zemlju, da se jasno izjasni po pitanju Kosova i tocno definira ciljeve koje Srbija mora postici. Ovo pricam kao kibijac i vjerovao ili ne, zelim tvojoj zemlji uspjeh z;)

Jos uvijek ne znam zasto Djindjica i dan danas mrze, tj sto mu konkretno zamjeraju(?)
 

Back
Top