Markiz de Sad - 120 dana sodome !!!
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Markiz de Sad - 120 dana sodome !!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Markiz de Sad - 120 dana sodome !!!

KJIGA JE LUDA.NAJ OGAVNIJE DELO IKADA NAPISANO.Pazolini JE UBIJEN NEPOSRENO PO ZAVRSETKU SNIMANJA FILMA. NASLOV FILMAJE ;SALO' ,BIO JE ZABRANJEN U CELOM SVETU DO 1990-te,ZATIM DOZVOLJEN DO 1998, I KONACNO PONOVO ZABRANJEN. OVDE GA IMA NA ISLANDU U VIDEO KLUBOVIMA.GAZDA VIDEO KLUBA SE ZGROZIO KAD SAM MU TRAZIO TAJ FILM.A JA SAM POSLE GLEDANJA ISTOG,SLEDECA 3 DANA IMAO U SEBI JAK OSECAJ KRIVICE...

Obećava
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Ja sam je citala pre par godina,da bi neko napisao takvo delo mora da je totalno poremecen lik,film nisam gledala ali pri pomisli na knjigu jezim se

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

radi se o stvarima koje normalan ljudski um nemoze da zamisli.sve moguce perverzije,bahanalije,...itd.citajuci knjigu vristaces od smeha danima.ja je pozajmio nekolicini prijatelja,isvaki od njih je reagovao na isti nacinozovu me i 5 minuta ne mogu da dodju do reci.samo vriste od smeha,tako da sam imao utisak da su me pozvali iz obliznje ludnice...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio Ragen
    kontam da je pazzolini bio reditelj tog film.. pokusacu da ga nadjem na Dc++.. dakle, salo. negde na netu gde se mogu naci screenshotovi?
    idi na google search i ukucaj films by pasolini. izaci ce ti par linkova,a medju njima je i SALO.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

p;s najveca greska je provoditi vreme pod stresom pasivno. zato kad god ti neko stane na zulj,zavali ga dobro ako mozes,a ako neces,onda pravo u teretanu ili na trcanje!

Početnik
    Učlanjen
    30.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Markiz De Sad. 120 dana sodome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MARKIZ DE SAD
    sta reci covek je psihijatrijski slucaj ...knjigu citam po ko zna koji put toliko je ogavna da nikako da predjem polovinu ...inace imam je u svojoj kolekciji iz ciste radoznalosti na nagovor prijatelja ...uzas ali treba i to procitati

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Markiz De Sad. 120 dana sodome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Citat Original postavio boricio
    KJIGA JE LUDA.NAJ OGAVNIJE DELO IKADA NAPISANO.Pazolini JE UBIJEN NEPOSRENO PO ZAVRSETKU SNIMANJA FILMA. NASLOV FILMAJE ;SALO' ,BIO JE ZABRANJEN U CELOM SVETU DO 1990-te,ZATIM DOZVOLJEN DO 1998, I KONACNO PONOVO ZABRANJEN. OVDE GA IMA NA ISLANDU U VIDEO KLUBOVIMA.GAZDA VIDEO KLUBA SE ZGROZIO KAD SAM MU TRAZIO TAJ FILM.A JA SAM POSLE GLEDANJA ISTOG,SLEDECA 3 DANA IMAO U SEBI JAK OSECAJ KRIVICE...
    Ne znam da li ce ti biti smesno ali to isto misljenje o njoj su imali i kad je izdata...od onda prodje nekih 300tinjak godina u kojima su bile bezbrojne kritike i revizije pa se konacno doslo dotle da je u pitanju samo ostra satira jednog neshvacenog ali hrabrog uma...Procitaj predgovor ili nadji nesto o knjizi i autoru pre no izustis ovako nesto....

Slične teme

1. Markiz de Sad
    Autor Tia u forumu Književnost
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.02.2010., 23:40
  2. Markiz de Sad
    Autor Banovani u forumu Književnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.06.2008., 17:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor