Konceptuala
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Konceptuala

Ticijan
    Guest

Podrazumevano Konceptuala

Sta mislite o nasoj konceptualnoj umetnosti?

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mislim

da je nasu konceptualna umetnost postala , nazalost,meinstrim..."Hvala Koceptualistima"

Guest

Podrazumevano Re: Mislim

Citat Original postavio dear2world
    da je nasu konceptualna umetnost postala , nazalost,meinstrim..."Hvala Koceptualistima"

Guest

Podrazumevano

hoop

Slikar
    Guest

Podrazumevano

Konceptualizam...hm... Pa, uzdrzavajuci se reci cu sledece: Nekada u umetnosti nastane vakuum. To je vreme potrebno za odmor od zasicenja. U takvim periodima nastaju eksperimenti, trazenja, ali se sve to brzo zaboravi kada naidje - ono pravo. Sireci malo temu hocu i ovo da kazem:
    Danas (uz izvinjenje svima koje iz tehnickih razloga ne mogu da imenujem poimence) likovnu akademiju zavrsavaju i oni koji ni Chicha Glishu ne umeju da nacrtaju. Znamo i kako su dosli na akademije. To neminovno vodi u one vode i namece ono slikarstvo koje je kao torta bez jaja. Ta dechica imaju veliku muku. Nose teret "akademskog slikara", a u sebi problem da ne znaju ni ovcu da nacrtaju. Bezeci od ove stvarnosti izmisljaju gluposti i foliraju sve oko sebe. Uvek cu biti za ono: prvo nacrtaj crtez koji ima sve!!! Stojeci akt mora da stoji, a lezeci da lezi. Na analitickom crtezu i studiji se vidi da li slikar slika ili zajebava i sebe i raju. Kad naucis da crtas i kad se pred tvojim crtezom svako ko se iole razume u crtanje usere od zavisti, tada mozes da mazes i enformel i bilo kakvo drugo prolazno sranje od likovnih pravaca (citaj: zabluda) koliko ti dusa hoce. Sve ostalo obican kopir-aparat bolje radi od tebe.

Arheolog
    Guest

Podrazumevano Bravo,Slikar

Zaboravljamo da `slikar`pre svega treba da nauci da slika, a potom da se trazi...Pikaso je prvo bio savrseni `akademski realista`a potom presao u svoje`faze`

djart
    Guest

Podrazumevano

ovo mi lici na forum ljudi iz neolita!!!

pobogu ljudi sto vi prvo niste 1000 godina slikali pecinske slike, pa onda poceli da radite keramiku pa ona jos 1000 godina.......
    Nije ni cudo sto je komentarisu arheolozi!!

svaka umetnost je vezana ZA VREME U KOME SE DESAVA (i prostor)!!! Pikaso bi danas radio web art samo da je ziv.
    ZIVITE U SVOM VREMENU!!!

P.S.> a akademski realizam je davno zavrsio u knjigama

arheolog
    Guest

Podrazumevano

sta imate protiv arheologa? i mi ljudi imamo dusu...
    hmm, dobro ono o umetnosti svoga vremena, jedno pitanje da li deca u skoli prvo nauce da citaju i pisu ili odmah sedaju za kompjuter?
    rekosmo prvo savladaj zanat, pa se onda trazi u bilo kojoj formi izrazavanja

djart
    Guest

Podrazumevano

Dragi arheolozi,
    Naravno da imate dusu i nisam mislio da vas vradjam.
    Sto se tice dece mozes zakljuciti da im je period adaptacije na kompjutere sve kraci. Ja sam prvi Kommodore 64 dobio u sedmom razredu osnovne skole i trebalo mi je vise vremena nego sada klincima da skapiraju PC, Internet itd. Nove generacije, novo vreme, a i nova umetnost. Svaka cast arheolozima!

Bye the way, ni konceptualna umetnost nije tako nova. Prvi put ju je spomenuo Sol Le Wit jos
    pedesetih godina, a svoj zenit je dozivela u sedamdesetim. Danas vladaju postmoderna i transavangarda.

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano

Citat Original postavio arheolog
    sta imate protiv arheologa? i mi ljudi imamo dusu...
    hmm, dobro ono o umetnosti svoga vremena, jedno pitanje da li deca u skoli prvo nauce da citaju i pisu ili odmah sedaju za kompjuter?
    rekosmo prvo savladaj zanat, pa se onda trazi u bilo kojoj formi izrazavanja
    eh, ajd ti to objasni "modernim" umetnicima, kojima se sve nudi expresno i instant ...... oni bi sve odma' ..... c c c c c.
    ali vreme ce pokazati koliko je ko uradio ... mozda je akademski realizam sad samo u knjigama, al pitanje je oce li svi oni "moderni pravci" tamo uopste i zaziveti ......

djart
    Guest

Podrazumevano

Naravno da postoje i u knjigama!
    recimo>
    Lucy Lee Goldberg "Performance Art" Thames and Hudson
    Dovoljno da saznas sve sto te zanima, za pocetak...
    Mozes je naci u IPS knjizarama.

Guest

Podrazumevano

svidja mi se sto ovde ljudi nimalo nisu sujetni, vi znate cemu sluzi forum, a ne kao oni na muzici- samo se pljuju i misle da su pokupili svu pamet ovog sveta...

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano

Citat Original postavio djart
    Naravno da postoje i u knjigama!
    recimo>
    Lucy Lee Goldberg "Performance Art" Thames and Hudson
    Dovoljno da saznas sve sto te zanima, za pocetak...
    Mozes je naci u IPS knjizarama.
    ma ne, mislio sam dal ce toga biti u knjigama posle jednog poduzeg vremenskog perioda, a ne sada. pa sad imas knjige i o madoni i o britni spirs :wink:
    ali ko ce zaduziti covecanstvo i cija ce se dela pamtiti mi sad mozemo samo da nagjadjamo ...... tako da ne vredi misliti o tome.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •