Nov commodore 128 iz 1985.!

Nikolla983

Obećava
Poruka
87
Nabavio sam potpuno nov (!?) commodore 128 , bez disketne jedinice, u originalnoj kutiji, u najlonu, fabrickom stiroporu, sa nikad otvorenim uputstvima, u originalnoj kutiji, donesen iz Nemacke... Da li neko zna koliko ovo cudo moze da kosta sada, mada ne planiram da ga prodajem u narednih 30 godina sigurno. I da li moze da se nadje nov jos negde ili je ovo puka slucajnost?
 
Hm, imash na pdf - ''kompjuteri'' već par komada u prodaji... polovni dodushe ali sa mnogo manjom cenom od te koju si video... 20-25e...

Ali, kako god, čuvaj to... vredeće za koju godinu mnogo vishe... ja imam spectruma... ko' nov... i čuvam ga... leba ne traži...
 
Nabavio sam potpuno nov (!?) commodore 128 , bez disketne jedinice, u originalnoj kutiji, u najlonu, fabrickom stiroporu, sa nikad otvorenim uputstvima, u originalnoj kutiji, donesen iz Nemacke... Da li neko zna koliko ovo cudo moze da kosta sada, mada ne planiram da ga prodajem u narednih 30 godina sigurno. I da li moze da se nadje nov jos negde ili je ovo puka slucajnost?

Napisao si disketna jedinica. Zar nije imao svoj kasetofon i srafciger :)
 
The Commodore 1570 was a 5¼" floppy disk drive for the Commodore 128 home/personal computer.

1570floppyzacommodore128-1.jpg
 
Osecam kako se budi nostalgija u meni. Kad dodje prolece i godisnje raspremanje podruma, mog nesrecnog debeljka sto cuci u cosku i pokriva se paucinom ima da ocistim, ispoliram, proverim da li je jos uvek ispravan....i setim se ranog detinjstva.
Inace, meni je kompletna oprema od C64 ostala citava. Imam cak i stampac za njega, disketnu 5.25" jedinicu i 2 kasetofona (oni su mi nesto crkavali, pa ne znam da li rade). Jos imam oko 50ak disketa, i 7-8 knjiga u stilu "Kako programirati na Basicu", "Sta sve moze c64"...
 
Hm, imash na pdf - ''kompjuteri'' već par komada u prodaji... polovni dodushe ali sa mnogo manjom cenom od te koju si video... 20-25e...

Ali, kako god, čuvaj to... vredeće za koju godinu mnogo vishe... ja imam spectruma... ko' nov... i čuvam ga... leba ne traži...
Ja sam tima moj prodao za 25jura....ceko godinama ali cena je dostigla samo 25e, a pre toga je bila 50, pa 75. Sto znaci da cekanjem tezi ka nuli:lol:

Sto se disketne jedinice tice ja sam imao 1570 vII koja je bila dosta lepsa od te sa slike.
 
sad nesto kontam koiko je to bila napredna masina. pa ono `c-64` znaci 64-tvorobinti procesor !

Nesto kontam da nikada nisi ni imao C64.
C64 je imao procesor na 1MHz (C128 na 2MHz), koji je bio 8bitni.
A 64 u imenu znaci da ima 64K Ram memorije.
Ko se seca onog plavog ekrana (ne BSOD :D ) Na vrhu je pisalo Commodore 64 version nesto, a u drugom redu 64K RAM i koliko je memorije slobodno (cini mi se oko 40KB).
 
Commondore nije imao windows.Imao Rom memoriju od oko 16 kilobajta sa mašinskim programom koji kontrolisao računar i omogućivao da pišemo u commodore Basic programskom jeziku.A tih 20k bila rezervisana za grafiku.
I dan danas koristim commodore za kontrolisanje velikih potrošača.Toliko je jednostavan elektronski da se može svašta izvesti sa ovim računarom.Mislim da ću ga koristiti dok sam živ.:D
 
Nesto kontam da nikada nisi ni imao C64.
C64 je imao procesor na 1MHz (C128 na 2MHz), koji je bio 8bitni.
A 64 u imenu znaci da ima 64K Ram memorije.
Ko se seca onog plavog ekrana (ne BSOD :D ) Na vrhu je pisalo Commodore 64 version nesto, a u drugom redu 64K RAM i koliko je memorije slobodno (cini mi se oko 40KB).

nesto kontam da tebi `alegorija` kao stilska figura u Srpskom jeziku nije poznata kategorija.....
 
a moj razvojni put u kontaktu sa racunarima poceo je sa ZX-1, pa sam presao na sincleare-ove proizvode spectrum 32, pa 48, pa 48 +, pa c-64, c-128....
da, da ne zaboravim i jedan atari. samo sam hteo da napravim salu, ali si ti suvise ozbiljan da bi je shvatio.
 

Back
Top