Ribnjak

Ako imate nesto pametno da kazete recite ali dokle vise da se lazemo ,ja sam cuo neko mi je rekao i tako to.Dajte vise konkretno ja cu vam reci sve sto vas interesuje ,Sve sto ste procitali u knjigama videli na cd-ima sve to pada u vodu kada se na nju dodje.I naravno svaka voda je drugacije tako da vam ja mogu reci iz licnog izkustva a nikako da mogu nesto da vam garantujem,to je jedina istina i prava svako ko kaze drugacije LAZE
 
Samo pitajte dok jos imam zelju da vam odgovaram i dok imam strpljenja

De, sokole, smiri se... tek si stig'o , dobro nam dosao! :ok:

'Ajde pocni, pisi sam ono sto je tvoje iskustvo, sto nema u knjigama , ono sto su tvoja najznacajnija otkrica koja si stekao iskustvom. I kako si do nekih zakljucaka - rezulatata stigao, sta se desilo sa ribnjakom nako tvojih primenjenih znanja itd...

Pisi brate, ako znas...;)
 
Cao ljudi, ja sam nov ovde i takodje me interesuje kako se pravi mali ribnjak...?
Trazio sam po netu upustva i skice za pravljenje ali mrka kapa... Ako neko ima nesto slicno ili zna gde mogu da nadjem neka stavi na forum....
Unapred hvala....
 
Ko je iz Beograda neka lepo ode na Poljoprivredni fakultet u Zemunu i trazi prof dr Zorana Markovica, sigurna sam da ce izaci u susret, a postoji i knjiga
Jos nisam spremala ispit ali mogu da dam neke informacije, posao nije ni malo lak a za uspesno gajenje riba i proizvodnju bitne su milion i jedna stvar, to je sto se tice mene kao buduceg tehnologa!
Pozdrav
 
Zanima me da li neko od vas poseduje neku brosuru kako se moze napraviti ribnjak, sta je potrebno, koji uslovi, sa kojom vrstom se krece u taj pohod itd. Bio bi zahvalan svima koji bilo kakvu viziju ili dokumentovanu skriptu imaju da mi posalju na mail ili na pp.

Hvala ...

P.S.

Zbog neadekvatnosti teme za forum (nije imalo bolje mesto od ovoga) zbog upozatosti sa situacijom imajte u vidu da cu temu obrisati za par dana ..

Kada izdjes od Temerina prema Beceju, nakon jedno 5 km videces tablu koja pokazuje da je tamo ribnjak.

Pre desetak godina ga je napravio jedan prduzimljivi entuzijasta trazeci od opstine na koncesiju jedan rukavac reke Jegricke koji ama bas nicemu nije sluzio...

Sam, sa svojom porodicom je napravio odlican ribnjak za sportske ribolovce.

Mozes da pecas, platis dnevnu dozvolu i platis ulovljenu ribu po jednoj minimalnoj ceni...

Tamo ti skuvaju riblji papriks po zelji, a piva i rakije ima u neogranicenim kolicinama.

Milina jedna sta je covek sam napravio i zaposlio celu porodicu.

Ohala da je vise takvih. Ne bi nam trebalo inostranstvo.

Idi tamo i raspitaj se.
 
Bivsi kolega proglasen tehnoloskim viskom kao hiljade drugih.
Tada je uzeo neku kintu i sa ortakom udrruzio srestva otkupivsi napustenu sjunkaru na pozarevackom putu (u blizini restorana "Jatagan" ) Prosle nedelje sam pecao na jezeru
i opsirno pricao s covekom.Da ne duzim. Velika su ulaganja, ogromna papirologija zbog
vlasnickih odnosa i ne dorecenog zakona, problemi s komsijama ( lopovi ) Pare se jos ni ne naslucuju, a" prijatelja" koje nije vidjao godinama sve vise interesuje pecanje.
Problema puno, para malo bar za sada.
 
Pozdrav svima! Ja sam zainteresovan za izgradnju ribnjaka dimenzija 40x50m za pocetak. Postoje mogucnosti za prosirenje na 2ha ako se sve bude odvijalo po planu. Posedujem 2 bunara i pumpu od 2000 l/min, a u blizini buduceg ribnjak postoje 2 kanala i to svaki na udaljenosti od 350m(cevi za odvodnjavanje posedujem). Na tom zemljistu prirodno vec ima dolina tako da buldozeru ne bi trebalo mnogo da iskopa ribnjak. Inace u toj dolini posle jacih kisa voda se dosta dugo zadrzava. Posedujem jos 1,5ha zemljista i mehanizaciju za uzgoj zitarica koje su neophodne za ishranu ribe.
Zemljiste nije slatinasto pa me interesuje da li je to mnogo vazno za uzgoj sarana?
Ribnjak bi bio namenjen za proizvodnju konzumnog sarana i sportski ribolov , vremenom bi mi se pokazalo sta je isplativije.
Koliko bi maximalan izlov godisnje mogao da bude na povrsinu od 2000 metara kvadratnih?
jos jedna losa strana je sto nemam struju u blizini,ali nadam se da to nije presudno.
Svakako ta dolina u njivi ne daje dobre prinose jer kisa sve unisti, pa mi dodje logicno da je bolje iskoristi taj deo njive za druge namene. i da nemam neke velike prinose ribe, ja bih bio zadovoljan, jer sam zaljubljenik u prirodu i ribolov.
Na toj parceli planiram i izgradnju salasa, pa bih probao i sa ugostiteljstvom. Manji objekat vec postoji.
Ova parcela se nalazi u futoskom ataru, 1000m udaljeno od puta Novi Sad-Backa Palanka.
Zahvaljujum se na odgovorima i savetima unapred!
 
Uvideo sam da od zemljoradnje nema skoro nista, pa cak se ode i u minus, a radis ko kreten. Tome je nateralo da trazim neku drugu delatnosst,koja ne zahteva toliki rad. Ma nije ni rad problem, problem je plasman robe koju proizvedes pa onda jos veci je naplata iste,. Bar mislim da u psolu sa ribom nece biti problema sa plasmanom
 
Zanima me jos da mi neko kaze za lieraturu koju da uzmem. Za onu sam cuo "Uzgoj slatkovodne ribe" ali treba mi neka konkretno vezana sa iskopavanje ribnjaka, koja je dubina potrebna, kako da se odradi korito( da bi se olaksalo izlovljavanje), izgradnja zimovnika, postavljanje hranilica , aeratora itd...
 
Postovani,
Zeleo bih da izgradim saranski ribnjak velicine 2000m kvadratnih, za pocetak. Postoji mogucnost povecanja na 2ha. Posedujem jos 1,5ha zemljista koja bih koristio za proizvodnju zitarica koje bih koristio za ishranu ribe.
Ribnjak bi trebao da se pravi u futoskom ataru,1000m od puta Novi Sad-B.Palanka.

Prednosti za izgradnju su: posedovanje 2 bunara,pumpe kapaciteta 2000l/min,zemljista za proizvodnju hrane za ribe, 2 kanala za odvodnjavanje koja se nalaze na udaljenosti od 350m,posedujem i cevi za odvodnjavanjei manji objekat koji bi u skorije vreme trebao da se pretvori u salas..

Nedostatak je:to sto nemam izvor el.energije, zemljiste nije slatinasto(jeste dolina u kojo lezi voda ali nije slatinasto)
Taj deo njive na kom planiram izgradnju ribnjaka nakon jacih kisa zadrzava vodu i unistava poljoprivredne kulture. Shodno tome mislim da bih vece prihode imao od ribnjaka nego od povrca koje smo tu gajili.

Interesuje me da li je slatinasto zemljiste jako bitno za kvalitet ribe tj da li mora da se gradi ribnjak striktno na takvom zemljistu?
Planiram da ga otvorim za gajenje konzumnog sarana i za sportski ribolov, pa me interesuje koliki bih prinos najveci mogao da postignem na 2000m2 u te svrhe?
Interesuje me koju literaturu da uzmem za info o nacinu izrade ribnjaka i nacinu ishrane sarana?
p.s. nije mi toliki prioritet zarada,samo mi je vazno da ne budem u minusu.
Hvala unapred
 
nadji nekog ko ide poljoprivredni fakultet i neka ti u biblioteci podigne knjigu "ribarstvo".tamo ti sve pise u detalje.koje djubrivo se baca, kako se priprema zemljiste,koliko kreca, cime se koja riba hrani! ja sam je procitso i dobra je!
 

Back
Top