Programiranje - Tutoriali

21728131_2048700572032548_3216988927320699605_n.jpg
 
Hvala jos jednom. Zanima me koliko se C jezik koristi sada? Ne bih da ucim nesto preko cega ne mogu zaradjivati kes. Pozdrav

Koristi se sasvim dovoljno i to uglavnom u elektronici. Ali, ucenjem programskog jezika C ucis osnove programiranja uopste, sto je jako vazno ako zelis tim poslom da se bavis i da od toga lepo zivis.
Ako uspes da lepo savladas C, svaki drugi jezik ce ti biti lagan.
Ali ima tu jos puno toga sto moras da naucis osim programskog jezika da bi bio programer.
Imam utisak da ocekujes brzu i laku lovu - toga nema. Rekord u prekvalifikaciji u programera juniora iz neke druge struke je godinu dana krvnickog rada.
 
Koristi se sasvim dovoljno i to uglavnom u elektronici. Ali, ucenjem programskog jezika C ucis osnove programiranja uopste, sto je jako vazno ako zelis tim poslom da se bavis i da od toga lepo zivis.
Ako uspes da lepo savladas C, svaki drugi jezik ce ti biti lagan.
Ali ima tu jos puno toga sto moras da naucis osim programskog jezika da bi bio programer.
Imam utisak da ocekujes brzu i laku lovu - toga nema. Rekord u prekvalifikaciji u programera juniora iz neke druge struke je godinu dana krvnickog rada.

frederik, ne znam zasto toliko ubacujes negativu u samostalnom i uopste generalnom poslu u programiranju, mislim da ovim komentarima samo ubijas volju ucenicima da nastave u daljem ucenju a sutra dan u potraznji za posao. Znam dosta ljudi koji uopste nemaju takvu pricu. Neko hoce da mu napravim sajt koji ce u sebi da ima HTML, CSS, JS i PHP, hoce jedan sajt do jaja koji ce lepo da izgleda i ima lepu funkciju. Dogovorim se se sa likom, hoce to i to, ja mu kazem cenu ako se slaze, pocinjem sa radom, iznajmim prostor i pocinjem sa radom. Kada ce sajt da bude gotov zavisi od mene, koliko sati ulazem dnevno u njega. Uostalom ne mora da radi po firmama, ima gomilu sajtova za freelencera, samo treba malo da trazi.
 
Ljudi imaju pogresnu sliku o IT poslovima i o tome da mozes postati programer preko noci.
Mora da se radi, a ako zele da udju u ovu pricu bez rada - jbg, bolje da odustanu na vreme.
Znam iz iskustva, pored toga sto radim kao software developer, radim i kao asistent na jednom univerzitetu, a osim toga, nekoliko ljudi sam sproveo kao mentor kroz prekvalifikaciju iz jedne struke ka programiranju. Tako da odlicno znam kolilo je potrebno truda da se ulozi kada se krece od nule, kojim putem da se krene i koliko traje od pocetka do prvog posla.
I ako ce neko da se uplasi od malo vise rada - onda yebiga, stvarno ne znam sta trazi u bilo kojoj struci pa i u IT struci.
Ljudi imaju predstavu da se programeri drkkaju, nesto tipkaju po tim tastaturama i zaradjuju na lak nacin ogromnu lovu.
Programiranje je posao kao i svaki drugi - kolilo radis toliko zaradis. I zahteva dosta rada dok se ne postane programer.

Ako ce neko da se obeshrabri zato sto mora da se radi - pa jbg, neka ide nek igra igrice i nek kuka kako je svet surov i svi drugi su mu krivi za sve.
 
Pozdrav, krenuo sam da učim Web Scraping s Pythonom. Pre toga sam naravno prešao osnove ovog programskog jezika. Zanima me ako neko ima da mi preporuči dobru literaturu ili kurseve konkretno za web scraping. Takođe me zanima i data mining, ali hoću prvo ovo. Sad radim po knjizi Automate boring stuff with Python, ali to je dosta rudimentalno, plus neka rešenja su zastarela za Python 3.6 koji koristim.
 
Екстра, хвала. Надам се да то што је из 2005. не умањује њену вредност? Пошто сигурно има и много новијих. Али ајде да се за сада држим веб скрејпинга, баш данас доврших први програмчић ( ако хоћеш да га тестираш могу код да ти пошаљем ).
 
Екстра, хвала. Надам се да то што је из 2005. не умањује њену вредност? Пошто сигурно има и много новијих. Али ајде да се за сада држим веб скрејпинга, баш данас доврших први програмчић ( ако хоћеш да га тестираш могу код да ти пошаљем ).

Ima novijih sigurno, ali to ne zastareva tako lako kao sto zastarevaju knjige za programske jezike, Web i slicno :)
 
Pozdrav, krenuo sam da učim Web Scraping s Pythonom. Pre toga sam naravno prešao osnove ovog programskog jezika. Zanima me ako neko ima da mi preporuči dobru literaturu ili kurseve konkretno za web scraping. Takođe me zanima i data mining, ali hoću prvo ovo. Sad radim po knjizi Automate boring stuff with Python, ali to je dosta rudimentalno, plus neka rešenja su zastarela za Python 3.6 koji koristim.

Jesi li pogledao sta od besplatnih kurseva ima na Udacity?
 

Back
Top