Sjaj i beda demo(n)kratije

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Pokazati sve lose osobine demokratije je moguce...
Dokazati ljudima te lose osobine je nemoguce....

Americkoj demokratiji i kapitalizmu su kod nas najvise stremili i borili se kamiondzije i mesari...
Obicno najnizi sloj radnih ljudi tezi nekim poturenim snovima , koji cak nisu ni istina, povlaceci u ambis i sve ostale...
A upravo ti slojevi i zive najlosije u toj istoj americkoj demokratiji...Apsurd ljudi i neizmerne gluposti.

Scena dva...
Emisija o automobilima fifth gear.Imaju osnovne zadatke da kupe u USA jevtine automobile iz 1990tih jer to je stalno u filmovima 100-200$...
Tri tima.Medjutim jedva nadjose tri krsa za po 1000$.Zatim da voze kroz ameriku do Orlanda cini mi se i tamo prodaju kola...da osete ameriku na drumu....
Usput su na svakom automobilu napisali po jednu poruku. Hilari za predsednika, homo je fino, country muzika smrdi....
I dok su na autoputu bili , malo sviranja, cudjenja i slicno.
Cim su sa puta sisli , odmah kamenovanje automobila i snimateljske ekipe...
To jednoumlje se i kod nas vec kuva naveliko...
I na kraju u Orleansu , gde je bila Katrina....a proslo je vec godinu i po dana...nista nije popravljeno....samo sportska dvorana....nista nije rascisceno...

Scena tri....
Radnici iz prve price , kad krene dogovaranje i analiza sta uraditi sa ekonomijom, jednostavno rezignirano reaguju sa pricom "sta god da se desi ja cu i dalje po ceo dan da posteno radim za bednu platu , dok ce neko da se bogati i da mi prica o dobrim namerama".Tako relativizuju sve humanisticko u ekonomiji(a moze da postoji)....
A vrlo lako se daju koristiti bez mozga kao snaga manipulatorima koji upravo i zele da imaju eksploataciju radi svog prestiza....
Miniraju kad neko zeli da dosegne neki standard, dovoljno je bilo kakvo glupo obecanje servirati od protivnicke strane da dobronamernik postane ruglo....
Na kraju zavrse sa gomilom onih koji gledaju , bas kao i oni na prvu loptu , neki svoj i samo svoj interes....
 
Scena jedan - uzmi radi nesto bice ti bolje

Scena dva - ako ti je profesija trula i za to nemas posao onda uzmi radi bilo sta i uci nesto od cega ces imati bolji posao

Demokratija i Kapitalizam nisu savrseni ali su ubili manje ljudi na kvarno od komunizma i "kao socijalizma"

Scena tri - zao mi je samo onih koji su bolesni i nemocni. Oni koji su zdravi, mladi i tome slichno mi bash puca shto nemaju posao ili su im male plate pa ne mogu da krpe nek nauce i rade nesto kvalitetnije

nego svi vise po biroima i zale se kako nemaju sta da rade a i ne znaju nista da rade za sta nije kriv ni socijalizam ni kapitalizam, ni diktatura ni demokratija za to su sami krivi..

ali uvek je lakse da se zalis nego da podmetnes ledja i mozak pa da menjash svoj zivot
 
Poslednja izmena:
Scena jedan - uzmi radi nesto bice ti bolje

Scena dva - ako ti je profesija trula i za to nemas posao onda uzmi radi bilo sta i uci nesto od cega ces imati bolji posao

Demokratija i Kapitalizam nisu savrseni ali su ubili manje ljudi na kvarno od komunizma i "kao socijalizma"

Visok stepen demokratije iziskuje i visok stepen odgovornosti prema svom životu, svojim ličnim i porodičnim obavezama ali i obavezama na poslu.
Visoka demokratija iziskuje dovoljnu zrelost svojih članova.
 
Scena jedan - uzmi radi nesto bice ti bolje

Scena dva - ako ti je profesija trula i za to nemas posao onda uzmi radi bilo sta i uci nesto od cega ces imati bolji posao

Demokratija i Kapitalizam nisu savrseni ali su ubili manje ljudi na kvarno od komunizma i "kao socijalizma"

Scena tri - zao mi je samo onih koji su bolesni i nemocni. Oni koji su zdravi, mladi i tome slichno mi bash puca shto nemaju posao ili su im male plate pa ne mogu da krpe nek nauce i rade nesto kvalitetnije

nego svi vise po biroima i zale se kako nemaju sta da rade a i ne znaju nista da rade za sta nije kriv ni socijalizam ni kapitalizam, ni diktatura ni demokratija za to su sami krivi..

ali uvek je lakse da se zalis nego da podmetnes ledja i mozak pa da menjash svoj zivot

Ha....

Istina, priznajem.
Najteze je shvatiti da si za sve u svom zivotu sam odgovoran.
To ne znaci da si za sve kriv, ali si za svoj zivot odgovoran najpre ti sam.

Medjutim, problem kod tog liberalnog kocepta koji ti zastupas (ko nema neka crkne, ne tice me se) je:
Sta ce ti onda drzava?
Za sta ti onda ta drzava uzima porez, ako ces za sve u svom zivotu da se pobrines sam?
Na to pitanje tvorci ovog koncepta koji ti zastupas, ne umeju da odgovore dovoljno dobro.

A drugi, jos veci problem, koji je nemoguce racionalno ili bilo kako objasniti je:

Kako je moguce da je neki, bilo koji covek, 100.000 x vredniji od drugoga.
Kako je moguce da neko, bilo ko, moze da zaradjuje 100.000.000 x vise od drugoga?
Da li njegov rad, znanje i doprinos zajednici zaista toliko vrede?
A, ako vrede, kako to da isto toliko ne zaradjuje neki inzenjer, hirurg ili naucnik, nego su oni godinama robovi preskupih kredita za skolovanje, godinama robovi staziranja za relativno skromne plate, da bi tek u zrelim godinama mogli nesto da zarade.

Ali ni priblizno koliko npr. Tramp, ili Dik Chejni ili mladici koji su posle 25 udaraca bambusovim stapom u Singapuru napisali knjigu o tome, ili pop zvezda koja je se drogira i brljavi, ili bejzbol igrac ili broker koji ljudima izgubi milijarde dolara......

Svako normalan vidi da sa tim sistemom "ko ima neka ima vise, ko nema neka crkne" nesto nije u redu, a vide to i njegovi tvorci
 
Kljucna stvar, svako je odgovoran i obavezan aktivno ucestvovati, makar to bio socijalizam ili demokratija....

U socijalizmu,tacnije u socijalistickoj demokratiji, delegatskom sistemu direktive stizu odozgo, u demokratiji od strane samog neobrazovanog pojedinca....

Ne bih da ovde uporedjujemo ova dva sistema , jer je za to potrebno jos vise znanja nego za analizu ucesca ljudi u demokratiji....analiza vertikalne protocnosti, vertikalne i horizontalne komunikacije, analiza psiholoskog poimanja ucesca, analiza lenjosti i ocekivanja izopstenosti usled lenjosti i neaktivosti u sistemu....

Ipak bih molio ucesnike da uvek imaju na umu da je jedno politicki sistem , a drugo ekonomski sistem, i iako su dosta povezani , da opravdanje jednog preko drugog nije cist posao.
Sama demokratija je u osnovi lazna sargarepa kapitalizma, jer su kapital i kapitalisti skontali da mogu plasirati nov proizvod koji ce im omoguciti lakse gutanje gorkih pilula od strane naroda....demokratiju...
Kapital nikad ne moze pobeci od svoje osnove, a to je eksploatacija drugih na osnovu uticaja odmah i sad koji kapital ima....
Sve ostalo ima uticaja sutra i ne odmah.....
I to je najveca prednost kapitala u odnosu na mnogo dugorocnije efikasnija sredstva upravljanja....

Zato se drzite politickog sistema ustavotvornog, kao osnove oko koje se vrti ostalo....i slobodno navodite to ostalo, ali da se zna sta je centar teme....
Svi znamo da sve ima veze....(laz, obicno svi znamo da nista nema veze, a samo pojedini da sve ima veze)
 
Ha....

Istina, priznajem.
Najteze je shvatiti da si za sve u svom zivotu sam odgovoran.
To ne znaci da si za sve kriv, ali si za svoj zivot odgovoran najpre ti sam.

Medjutim, problem kod tog liberalnog kocepta koji ti zastupas (ko nema neka crkne, ne tice me se) je:
Sta ce ti onda drzava?

Za sta ti onda ta drzava uzima porez, ako ces za sve u svom zivotu da se pobrines sam?
Na to pitanje tvorci ovog koncepta koji ti zastupas, ne umeju da odgovore dovoljno dobro.

A drugi, jos veci problem, koji je nemoguce racionalno ili bilo kako objasniti je:

Kako je moguce da je neki, bilo koji covek, 100.000 x vredniji od drugoga.
Kako je moguce da neko, bilo ko, moze da zaradjuje 100.000.000 x vise od drugoga?
Da li njegov rad, znanje i doprinos zajednici zaista toliko vrede?

A, ako vrede, kako to da isto toliko ne zaradjuje neki inzenjer, hirurg ili naucnik, nego su oni godinama robovi preskupih kredita za skolovanje, godinama robovi staziranja za relativno skromne plate, da bi tek u zrelim godinama mogli nesto da zarade.

Ali ni priblizno koliko npr. Tramp, ili Dik Chejni ili mladici koji su posle 25 udaraca bambusovim stapom u Singapuru napisali knjigu o tome, ili pop zvezda koja je se drogira i brljavi, ili bejzbol igrac ili broker koji ljudima izgubi milijarde dolara......

Svako normalan vidi da sa tim sistemom "ko ima neka ima vise, ko nema neka crkne" nesto nije u redu, a vide to i njegovi tvorci

nemoj da menjas moje reci nisam ja nikog osudjiva da to "crkava" samo sam rekao da svi treba da napreduju u skladu sa svojim sposobnostima i mogucnostima. Drzava treba da se bavi time cime treba da se bavi balansiranjem raznoraznih poreza da bi imali lekove koji su bolesni ako koji su zdravi me tachno zabole sta s njima --- neka rade nesto. Nemoj mi tupite i ovo nije afrika svako ko hoce da radi moze da nadje posao ali je fora sto

1. treba da zna posao (skoro niko)
2. mora da nadje nesto sto ga nije sramota da radi (skoro svi)

tj nisu gladni jer glad ne ne poznaje sramotu uslovno recheno, zato se zale kako su oni hteli vise ali nije bilo prilike. Ima previse prilika kad krenes da menjas svoj zivot prosto se ne usudjujes da ih sve prihvatis..

ali zrtva za to je dosada a i dosta energije ulozeno u taj uslovno recheno "preobrazaj"

>>novac ne zna odakle je ali zna gde ide<<

ovaj treci bold ja nigde nisam rekao to si ti nesto pogresno skontao, nigde ja nisam rekao da bilo ko treba da crkava samo sam rekao da bolesnima treba da se pomogne a da zdravi moraju da rade i da se snadju, da isplaniraju zivot i da pre nego sto kritikuju druge i sistem kritikuju sebe.
 
Kljucna stvar, svako je odgovoran i obavezan aktivno ucestvovati, makar to bio socijalizam ili demokratija....

U socijalizmu,tacnije u socijalistickoj demokratiji, delegatskom sistemu direktive stizu odozgo, u demokratiji od strane samog neobrazovanog pojedinca....

Ne bih da ovde uporedjujemo ova dva sistema , jer je za to potrebno jos vise znanja nego za analizu ucesca ljudi u demokratiji....analiza vertikalne protocnosti, vertikalne i horizontalne komunikacije, analiza psiholoskog poimanja ucesca, analiza lenjosti i ocekivanja izopstenosti usled lenjosti i neaktivosti u sistemu....

Ipak bih molio ucesnike da uvek imaju na umu da je jedno politicki sistem , a drugo ekonomski sistem, i iako su dosta povezani , da opravdanje jednog preko drugog nije cist posao.
Sama demokratija je u osnovi lazna sargarepa kapitalizma, jer su kapital i kapitalisti skontali da mogu plasirati nov proizvod koji ce im omoguciti lakse gutanje gorkih pilula od strane naroda....demokratiju...
Kapital nikad ne moze pobeci od svoje osnove, a to je eksploatacija drugih na osnovu uticaja odmah i sad koji kapital ima....
Sve ostalo ima uticaja sutra i ne odmah.....
I to je najveca prednost kapitala u odnosu na mnogo dugorocnije efikasnija sredstva upravljanja....

Zato se drzite politickog sistema ustavotvornog, kao osnove oko koje se vrti ostalo....i slobodno navodite to ostalo, ali da se zna sta je centar teme....
Svi znamo da sve ima veze....(laz, obicno svi znamo da nista nema veze, a samo pojedini da sve ima veze)

e vidis to je kod demokratije dobro a lose kod socijalizma

nista nije sad i odmah ali kad vi nama mi vama i drugi krupni bankarski izrazi..

nijedan posao nije cist - moras da isprljash ili ruke ili obraz

to sto je sve relativno ne znaci da nista nije sigurno
 
Socijalisticka demokratija je samo jedan od mogucih vidova demokratije....

Ako iskljucim prevare ekonomskih sistema da pljuju po drugacijem i velicaju svoje, onda ostaje samo tri sistema upravljanja...

-monokratije, autokratije,diktature ,monarhije (vlast jednog ili ogranicenog broja ljudi ili porodice)
-demokratije , socijalisticke demokratije, parlamentarne, stranacke, delegatske, liberalne demokratije
-razne ogranicene kratije tipa birokratija (vlast birokratskog) , politokratija (vlast politickog establismenta, cesto prekrivena demokratijom) tehnokratija (vlast tehnickih tela, komora, udruzenja esnafa)

Oblici ispoljavanja i kanalisanja vlasti, sinhronizacije, komunikacije , organizacije, varira od modela do modela....ali postoje i zajednicke crte i zahtevi....
----------------------------------------------------------------------------
Iskljucivost koju pokazujes na sasvim korektnu zamerku koju je lion69 uputio, pokazuje netolerantan stav po pitanju ljudskih stremljenja i ostvarenja....
Da li svi treba da ostanu na nivou srednje skole, jer eto nemaju njihovi roditelji da ih skoluju?
Za stipendije se kod nas neces ovajditi ako si stvarno siromasan....samo je prica za malu decu da drzava staje iza goljasa....

Izbor je ono sto ne treba gusiti pojedincu, a to upravo cinis propisujuci sta je obavezno , a sta nije....
To moze samo da ukaze na to da si sam zadovoljan i da si slegao sa svojom sudbinom, a to ne mora i cak ne sme da bude opsti slucaj....
Jer onda se ne bi nista kretalo napred, i svi bi bili na liniji....

Ja smatram da osoba koja radi 10 sati dnevno i zeli da zivi ostatak vremena, nema vremena da uocava probleme drustva , osim jedan ili dva njemu najuocljivija, te da onda takav primerak osobe i nije nesto drustveno aktivan....vec upravo pasivan....
Kako ce ubedjivati ostale , to se moze pretpostaviti....
 
Fauste, zdravi i rade.
Ali gde i sta da rade zdravi recimo u Vranju ili u Surdulici ako posla ima u svega pet sest firmi, dok u ostalima mozes da radis za 200 eur? Ili za manje.
Sad ako mi kazes da bilo ko moze da zivi sa 200 eur mesecno, onda yeb.iga, dzabe cemo dalje razgovarati.
Jer nema svako imanje na selu od koga moze da zivi.

I sta ce mu onda drzava ako ne moze ili ne ume da napravi povoljnu klimu da neko najpre otvori nova radna mesta, a zatim definise socijalni minimum ispod koga ljudi prosto moraju imati olaksice inace ne mogu da zive ako se od njih ocekuje da za svoj rad za koji su placeni, plate sve ono sto prevazilazi njihovu zaradu.

A oko toga da ljudi nece da rade....ima i toga. To ne podrzavam.
Ostaje ipak pitanje kako ti isti ljudi hoce da rade u sistemu koji je uredjen i u kome od toga sto zarade ipak mogu da imaju dovoljno da pokriju svoje troskove?
 
liberalni koncept uklanja sve granice u pogledu zla koja ljudska bica mogu naneti jedni drugima...vecina ne razmislja o tome jer jednostavno ne moze podneti da o tome razmislja...mi nikada nismo bili u stanju da zaista shvatimo holokaust ili da se pomirimo sa njim..nije lako ziveti sa perspektivom masovnog istrebljenja uzrokovanog nuklearnim ratom ili ekoloskom katastrofom
 
Vox populi,vox Dei - kad jednom budemo razumeli da je potrebno da zavlada meritokratija da bi nam drustvo u svakom svom segmentu napredovalo,tada ce nam ici i bolje i brze,...naravno,da bi se to desilo,potrebno je vise faktora da se usaglasi,a jedan od najvaznijih je svest o tome da nije politicko opredeljenje presudno...nazalost,mi jos uvek zivimo u politickoj drzavi u kojoj Kurta misli da zna sve,a Murta da ovaj ne zna nista,pa dok oni jedan drugog ubedjuju,Svirta cuci u prikrajku i ceka priliku.
Jos u starom Rimu je receno da je demokratija i kad 7 budala nadglasa 6 mudraca...i na zalost to je istina.
 
Molim da se ne zaboravi jedna stvar....

Kad svakog pitam, svako ce da odgovori da je bas on pametan....i niko se nece odreci svog glasa....ni uticaja....
Retki su oni koji znaju koliko znaju i koliko ne znaju....nekad je tu presudna bila skromnost i valjanost vaspitanja , a nekad je tu mudrost koja je isklijala iz toga.....

Ali to su ljudi koje mozete pobrojati prstima jedne ili dve ruke , a za celu drzavu srbiju...a mozda sam trenutno i optimista....

Dakle , ne vredi pricati o nadglasavanju mudraca, kad ne postoji nacin shvatanja i resavanja tog problema sa ovim opstim shvatanjem , koje je prisutno i kod nas , koji ovo pisemo....
----------------------------
Kad se prica o preuzimanju odgovornosti, jer hteli ne hteli neko ce nekad morati malo vise da potegne....svi bi da uvale odgovornost, a da zadrze kontrolu....ne nadgledanje, vec kontrolu......jer komentar je sta ce mi nadgledanje, ako ne mogu da reagujem kad mi se nesto od vidjenog ne svidja....

I ovako pomalo vec ulazimo u osnove drustvene interakcije vlasti i delegiranja odgovornosti i obaveza....
 
...liberalni koncept je u suprotnosti sa demokratijom - podrazumeva ne mesanje drzave u ekonomska pitanja... i tako mi kao imamo demokratiju i demokratski izabrane predstavnike ali oni nemaju nikakav uticaj na ekonomiju... nikakve fer utakmice tu nema - novac i oni koji ga imaju vladaju svetom
 
licemerno je zaliti se na demokratiju, kapitalizam i liberalnost a uzdizati komunizam i socijalizam

Najgora demokratija na planeti sa najgorim liberalizmom se pokazala kao bolje drustveno uredjenje od komunizama i socijalizama koji su na sceni

Oni koji se loze na socijalizam i komunizam ustvari gledaju sta mogu da se ogrebu od drzave

neko rece ne pitaj sta drzava moze da uradi za tebe vec gledaj sta mozes da uradis za nju

sustina je vrlo prosta ako nema posla koji mozes da radis za nekog onda radi posao za sebe. Life ***** ali treba se snalaziti i uciti uciti uciti i raditi. nema plakanja samo napred i nazad je napred ako radis

Druga je stvar kad ocedis par kafa za 8 sati u drzavnoj firmi ili kod nekog wanna be privatnika i vratis se kuci i sve cetri u vazduh

bez ikakvog unapredjenja svojih sposobnosti ili licnog biznisa i ili napora da se promeni zivot

da ne prdim ja tu kako je lako. Nije lako, ali da se 1000 puta kaze tesko je to stvari ne cini laksim

Ja sve to govorim iz svog primera. Pocheo sam od 0. ma kakve 0 iz minusa sam poceo. Bez ikakve podrske drzave ili finansijskih inekcija porodice.
Par godina radio 12+ sati i strebao 4+ od 2003 do sad to je takva situacija. Cesto bez ikakvih praznika ili vikenda ili bilo cega. Postao sam cak i opsednut svojom sljakom i svojim napredkom a bilo je i tezih trenutaka. Elem posle ovog vremena koje je iza mene kad se osvrnem na ceo taj slucaj znam samo da mi drustvo nije bilo nista krivo sto nisam imao niti da je situacija tako losa da ne moze da se ima. Ali mora da se "zapne" i mora da se uci i da se zna i da se radi. Nikom nista nisam oteo niti je bilo ko morao da zaplace da bi meni bilo bolje

znaci bolesnima pomoc, a zdravi nek vide sta ce. Ako im je mala plata nek nadju dodatni posao, ili novi posao. Ako nema sta nek nauce sta. Prica je jasna
 
Poslednja izmena:
...pa i ona deca u africi su mozda rodjena zdravija i9 pametnija od princa williama pa opet umiru od gladi... kakva je to utakmica u kojoj su zdravi ljudi u startu hendikepirani

nemoj molim te tako licemerno da mi pominjes decu u africi

sta si ti uradila za decu u africi osim sto ih tako revnosno pominjes?

Sto se tice onih koji "usrani" rodjenjem da budu deca bogatasa ili plemica to je drugi slucaj. Kad nesto napravis svojim mozgom ili svojim rukama shvatices da i ne zelis da ti se bilo sta pokloni. Ali to je isto neka druga prica

Sto se tice gladne dece u africi o njima neka mi prica onaj ko im pomaze ostali STFU
 
... daj ne lupetaj...mislis da si bolji ili pametniji od drugih zato sto si uspeo da dodjes do love ko zna kako u ovim mracnim vremenima... liberalni koncept je propao na zapadu...drzava preuzima akcije velikih korporacija i banaka da zajedno sa njima ne bi propala
 
Zato moram ponovo da se umesam.....

Faust je rekao sta misli, on u svemu vidi reinkarnaciju komunizma i zato je neodgovarajuci sagovornik ovde, osim u smislu da jednom iznese svoje misljenje i da ga elaborira, ali ne i da ubedjuje druge u apsurd njihovog misljenja....

Sa druge strane i sa ekonomskog ugla ima svoje vidjenje i to je potrebno da udje u razmatranje, jer ne postoji sistem u kome svi gube....uvek bar neko dobija...ili misli da dobija...(ovo drugo je tacnije)....

Ali vise od toga ne treba pustiti da se ovde prolongira....

Jer ovo je tema o demokratiji i sjaju i bedi demokratije, a ne o tome da svako ko vidi demone u demo(n)kratiji jeste komunista.....ili ko povezuje kapitalizam i demokratiju (a sam kapitalizam povezuje kapitalizam i demokratiju kao najvecu , NAJVECU tekovinu kapitalizma , sto uopste nije tacno..., kao ni sto sindikalna prava nisu tekovina kapitalizma vec ustupak kapitalizma zbog komunisticke pretnje.....i tu je mnogo dobrog doslo na zapad i kroz dekriminalizaciju i kroz sindikalna prava i pogodnosti radnicima upravo zbog ustupaka sistema radi dekomunizacije....)

Dakle tema je o demokratiji i naravno ostaje i o ostalim uvezanim fenomenima, pa i o tehnokratiji i o socijalizmu...ali u smislu demokratije....kao centra....
 
... daj ne lupetaj...mislis da si bolji ili pametniji od drugih zato sto si uspeo da dodjes do love ko zna kako u ovim mracnim vremenima... liberalni koncept je propao na zapadu...drzava preuzima akcije velikih korporacija i banaka da zajedno sa njima ne bi propala

objasnicu ti kako for the sake of rememberance

Prvo sam skontao da je lose, onda sam sam pizdeo sto su mi svi zivi krivi sto mi je lose. Onda sam skontao da je skoro svima lose. Onda sam skontao da niko nista ne radi i ako radi radi minimum od onoga koliko bi trebao da bi mu bilo bolje i da znaju minimum od onoga koliko bi trebali da bi im bilo stvarno bolje.

Onda sam skontao da sam i sam takav. Kad priznas sebi neke stvari bude ti dosta lakse a i mozes da se boris samo sa neprijateljem kog poznajes. Znachi lenjost treba promeniti za rad a socijalno ovaplocivanje sopstvenog bica kojekakvim dopadljivim temama treba zameniti stvarnim unapredjenjem svojih sposobnosti.

Onda sam poceo da radim stvri koje su mi bile dosadne koliko su rutina a opet na njima je moglo koliko toliko da se prezivi. Namestis nekome nesto, ovome ono ovome ovo vezano za racunarski svet. Od kucanje dokumenata do inastalacije krakovanih programa, cisto da bi moglo da se prezivi. E a ovo drugo vreme (inace rezervisano za dopadljive serije na TVu, celodnevno kafenisanje i dizanje nogu na krevetu u blazenoj lenjosti) sam potrosio da naucim jedno stotinjak pristupa informatici i brdo web programskih jezika, dizajnerskih shema, sistema, web terminologija raznoraznih stvari tu ima..

vremena su uvek mracna i mutna samo su nekad bili nadojeni na kredite koje se nije moralo bas da se misli i da se vraca. Nikad para nije bilo dovoljno i nikad svet nije bio savrsen

Nista nije propalo samo su neki baloni pukli i oni koji su bili u balonima moraju da omirisu stvarni svet gde je jedini zakon ponuda i potraznja. Ne mozes da trazis brdo nekih para za neki posed ili robu ako niko nije spreman da to plati. To su osetili na kozi industrije automobila i industrija nekretnina. Pod time su malo prsli oni koji su im pravili delove i oni koji su izvodili gradjevinske radove.

Sve u svemu ima previse ljudi koji bi da im bude bolje ali da im neko drugi to zavrsi, a to ne moze tako, ako su zdravi knjigu i motiku u shake. motiku da prezivis knjigu da ti kasnije ne treba motike. Tachno mi puca ako je neko zdrav. Pogotovo me zabole za one koji dobiju otkaz. Ako samo to znaju da rade onda je krajnje vreme da nauce jos nesto.

Znachi samo bolesni treba da dobiju podrsku, ovi ostali neks e uhvate u kostac sa zivotom ili ledjima ili mozgom. Mogo sam ja da budem jos lakse u boljoj poziciji sprecilo me je to sto nisam gnjida da se shemim sa raznim glupostima ili da zaradjujem na tudjim nesrecama, ali opet moze vishe nego lepo da se zivi ali mora da se potrude ljudi. Lako je zaliti se ali sta ste uradili da vam bude bolje. Strajkovali jer puko otkaz, ma hajte molim vas mozete bolje od toga.

Mozes da se probijes na dva nacina posteno: mozgom i ledjima.

Opet tvrdim da ima vishe nego dovoljno prilika i u Srbiji ali mora se zna vishe od pesmica Stoje i Spanskih intriga po serijama
 
Da , uzdizati uspeh u ovim vremenima je apsurd i za etiku i za logiku , a kamoli za neko trazenje vrednosnog sistema....

Zasto bi uzdizanje bilo kog uspeha bilo apsurd...A nama je neophodno vracanje na
one vrednosne sisteme koji su nekad postojali,pa su se nekim *cudom* izvitoperili
do te mere,da se danas normalni ljudi pitaju ponekad,da nisu mozda pali s Marsa.
Vrednovanjem praih vrednosti demokratija gubi N kao mogucnost,ili ga svodi na zanemarivu meru.
 

Back
Top