Hm, koliko puta dnevno razapnete Hrista?

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Hm, gledam i teshko mi da poverujem...
Sve vernici ove ili one religije, ovog ili onog pravca... ej bre ljudi, imate li vi tog Boga u sebi?
Jedan mrzi sve što nije pravoslavno, drugi tvrdi da su Jehovini Svedoci jedini ispravni a usput ne propusti priliku da se ne naruga svima...
Da li vi uopšte znate u šta verujete? Da li vi uopšte znate šta je to Hrišćanstvo, šta je to Hrist!? Šta je to Biblija? Da li vam je prošao i jedan dan u životu a da niste uradili nešto što je u suprotnosti sa Učenjem Svetog Pisma...
 
Hm, gledam i teshko mi da poverujem...
Sve vernici ove ili one religije, ovog ili onog pravca... ej bre ljudi, imate li vi tog Boga u sebi?
Jedan mrzi sve što nije pravoslavno, drugi tvrdi da su Jehovini Svedoci jedini ispravni a usput ne propusti priliku da se ne naruga svima...
Da li vi uopšte znate u šta verujete? Da li vi uopšte znate šta je to Hrišćanstvo, šta je to Hrist!? Šta je to Biblija? Da li vam je prošao i jedan dan u životu a da niste uradili nešto što je u suprotnosti sa Učenjem Svetog Pisma...

Kontam ja svo to ogorchenje i sam slichno razmisljam samo ne mrzim nikog iako kontam da su svi u zabludi pogotovo kad kontaju da je njihovo tumachenje materije jedino ispravno

ljudi su primljeni na fintu da je njihov put jedini put koji vodi spasenju sto je trulo licemerje ali ne mozes ti to ugojenim popama i fratrima da objasnis i svi bi da su neka staresina pa komadaju jadnu crkvu kad i gde god stignu uvek naravno uzimajuci exkluzivno pravo da su jedini ispravni

U sve i jednom vidjenju Hriscanstva je najvise pogresno to sto su potpuno rezervisani samo za soptveno shvatanje a druge unapred osudjuju na osnovu tumacenja ovog ili onog redka od pre par hiljada godina

licemerje najobicnije

Ljude cenim kao Hriscane a ne kojoj crkvi pripadaju. Ne merim po necijim recima i laprdanjem o tome sta je ko hteo da kaze

"prvo citiraju nekog a onda objasnjavaju sta je taj neko hteo da kaze" to je root licemerja i naravno uvek nekako u svoju korist

Ko ima Boga u sebi taj cini dobro i srecan je i voli i razume i vidi i ljubav i dobrotu. Ko nema nista od toga istupa ko trula farisejcina i komada iseceke kojekakvih knjiga i tumacenja pa objasnjava i rasprda o tome

Radio sam svasta nekih stvari bi cak i da se ne secam kad bi to samo moglo tako ali kad pogledam scenu teshim se..

Sto se tice bold-a znam ja sve to ali reci su proste i ne moze se bas sve reci a to uvek otvori prostor za spekulacije i razlicita uvek jedina ispravna vidjenja istog

root istine je da nije bitno da li i sta verujes ili ne verujes vec kakav si
 
Živeti po pravilima Svetog pisma znači bitisati u pokornosti i strahu, a s obzirom da je to u direktnoj suprotnosti sa težnjom čoveka ka slobodi, individualnosti i sreći, normalno je svakodnevno razapinjati sebe, a i Njega.
Zato valjda postoji greh. I pokajanje. I oprost....
I tako se ova zrnca nižu i u brojanicu, neprekdno se ponavljajući, od početka, pa do kraja tzv verničkog života.
Greh-pokajanje-oprost.
Sve što izlazi iz okvira jedne dogme ( sloboda, personalitet, drugačije mišljenje, ljubav, tolerancija, zajedničko bitisanje ) je anatemisano. Ali zato je dozvoljeno koristiti sva raspoloživa sredstva, od reči pa do rata, u finkciji očuvanja nametnutog ( i prihvaćenog ) religijskog pogleda na svet.
"Naše" je jednino izvorno i ispravno. Sve ostalo je laž i opasnost za opstanak, sa neskrivenim elementima zavere. Treba preobratiti ONE druge na našu stazu, odmah, ne birajući sredstva i po svaku cenu.
Tako misle i delaju mnogi. Rekla bih - većina.
No, na sreću, postoje i intelektualci, ljudi širokih vidika i dubokih znanja, čiji je duh iznad svakog jednoumlja. Oni veruju dakako, u postojanje univerzalne pravde, jednakosti, viših ciljeva i sreće za sve ljude ma kom se Univerzumu priklanjali i klanjali. Oni šire poglede učeći jedni od drugih,proučavajući međusobne sličnosti i razlike i pri tom ih poštujući .
Ali, to su malobrojni i odabrani.
A takvi, priznaćete, ipak menjaju svet.
DER GOTT IST EIN
Za one prve, mnogobrojne, ovo će biti obična floskula.
Za one druge, malobrojne i učene, ovo je modus vivendi.
 
angel 021
Re: Hm, koliko puta dnevno razapnete Hrista?

No, na sreću, postoje i intelektualci, ljudi širokih vidika i dubokih znanja, čiji je duh iznad svakog jednoumlja. Oni veruju dakako, u postojanje univerzalne pravde, jednakosti, viših ciljeva i sreće za sve ljude ma kom se Univerzumu priklanjali i klanjali. Oni šire poglede učeći jedni od drugih,proučavajući međusobne sličnosti i razlike i pri tom ih poštujući .

Sestro draga...a da malo pojasniš ono ...postoje i INTELEKTUALCI a u kontekstu sa univerzalnom pravdom i VIŠIM CILJEVIMA.Mnogo me bre interesuju ti univerzalni intelektualci sa višim ciljevima i njihov odnos prema Hristu ako ga uopšte imaju.Kažem ako ga uopšte imaju zbog toga što mi biva nelogičnim da ti univerzalni intelektualci mogu da streme višim ciljevima a da im bude ono...Isus je bog...
Isus nije bog i tome slično.
felix.gif
 
Re: Hm, koliko puta dnevno razapnete Hrista?



Sestro draga...a da malo pojasniš ono ...postoje i INTELEKTUALCI a u kontekstu sa univerzalnom pravdom i VIŠIM CILJEVIMA.Mnogo me bre interesuju ti univerzalni intelektualci sa višim ciljevima i njihov odnos prema Hristu ako ga uopšte imaju.Kažem ako ga uopšte imaju zbog toga što mi biva nelogičnim da ti univerzalni intelektualci mogu da streme višim ciljevima a da im bude ono...Isus je bog...
Isus nije bog i tome slično.
felix.gif

z:lol: Ne postoje "univerzalni" ( malo mi to dođe kao "dežurni" ) intelektualci već samo INTELEKTUALCI koji ljude ne dele spram toga kom se bogu klanjaju, već prihvataju postojanje različitosti među njima u svemu - kulturi, veri, boji kože, tradiciji - i pri tom sve to uvažavaju i poštuju.
Pročitaj a ne izvrći napisano, ako možeš.
 
a koga ja to mrzim Shakal ? :neutral:

to sto neko svoju veru voli ne znaci da se time ruga ostalima :neutral:

nego Ja znam sta je hriscanstvo i zivim u skladu sa pismom :cao:


z:lol: Ne postoji čovek, ni duhovnik ma kog čina i ranga bio koji je uspeo da u potpunosti živi po pravilima Svetog pisma.
Zato postoji greh. Post. Ispovsest. Oprost. Kazna.
Živeti po pravilima je vrlo, vrlo teško, u našim uslovima nemoguće.
Ne zaboravite da je i neizrečena misao, ako nije u skladu sa Sv. pismom greh.
Lepo je verovati i truditi se, ali je pošteno i priznati ne zaludnost, već nemogućnost potpunog ispunjenja.
 
z:lol: Ne postoji čovek, ni duhovnik ma kog čina i ranga bio koji je uspeo da u potpunosti živi po pravilima Svetog pisma.
Zato postoji greh. Post. Ispovsest. Oprost. Kazna.
Živeti po pravilima je vrlo, vrlo teško, u našim uslovima nemoguće.
Ne zaboravite da je i neizrečena misao, ako nije u skladu sa Sv. pismom greh.
Lepo je verovati i truditi se, ali je pošteno i priznati ne zaludnost, već nemogućnost potpunog ispunjenja.

iako smo nesavrseni mozemo da makar ne cinimo teze grehe zar ne ? :)

a mnogi se ni toga ne pridrzavaju a sebe zovu hriscanima...:)

postoji u Bibliji ko nece naslediti Bozje kraljevstvo... tu su ubrojani tezi gresi a ne

gresi tipa pojeve gresnih misli... itd...

i moguce je uz pomoc svetog duha da se pridrzavamo Biblijskih nacela :)

to i Bog trazi od nas on ne cepidlaci ko ljudi :)

1.Korincanima 6:9,10

9 Ili ne znate da nepravednici neće naslediti kraljevstva Božjega? Ne varajte se: ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni muskarci koji se drze za neprirodnesvrhe, ni muskarci koji lezu s muskarcima, ,
10 ni lopovi, ni pohlepne osobe, ni pijanice, ni oni koji govore pogrdnoe, ni iznudjivaci neće naslediti kraljevstva Božjega.
1 Kor 6:11 I takvi bejaste neki; ali se opraste i posvetste, i opravdaste imenom Gospoda našega Isusa Hrista i Duhom Boga našega.

ili Otkrivenje 21:8 A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima i bludnicima i vračarima i idolopoklonicima i svim lažama, njima je deo u zapaljenom jezeru od ognja i sumpora; to je druga smrt.



:cao:
 
1.Korincanima 6:9,10

9 Ili ne znate da nepravednici neće naslediti kraljevstva Božjega? Ne varajte se: ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni muskarci koji se drze za neprirodnesvrhe, ni muskarci koji lezu s muskarcima, ,
10 ni lopovi, ni pohlepne osobe, ni pijanice, ni oni koji govore pogrdnoe, ni iznudjivaci neće naslediti kraljevstva Božjega.
1 Kor 6:11 I takvi bejaste neki; ali se opraste i posvetste, i opravdaste imenom Gospoda našega Isusa Hrista i Duhom Boga našega.

ili Otkrivenje 21:8 A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima i bludnicima i vračarima i idolopoklonicima i svim lažama, njima je deo u zapaljenom jezeru od ognja i sumpora; to je druga smrt.
[/b]


Naravno, pa to i tvrdim. Večina može bar u jednoj tački onog što si citirala da se pronađe, uz sav trud da živi duhovno i u skladu sa Svetim pismom.
Poenta je u tome da će mu biti oprošteno. I ĐAKONIMA. I JEREJIMA. I PROTOJEREJIMA. i VLADIKAMA. SVIMA.
Još važnija poenta je u tome da se vjerujući trude.
Ali, ovo je totalno skretanje sa teme.
Na početku beše pitanje:KAKO TO DA VJERUJUĆI NEPOZNAVAJUĆI SVOJU VERU PLJUCKAJU I VREĐAJU TUĐU I NE ŽIVE U SKLADU SA ONIM SA ČIM SE DEKLARIŠU
Ja tako razumeh.
 
Hm, gledam i teshko mi da poverujem...
Sve vernici ove ili one religije, ovog ili onog pravca... ej bre ljudi, imate li vi tog Boga u sebi?
Jedan mrzi sve što nije pravoslavno, drugi tvrdi da su Jehovini Svedoci jedini ispravni a usput ne propusti priliku da se ne naruga svima...
Da li vi uopšte znate u šta verujete? Da li vi uopšte znate šta je to Hrišćanstvo, šta je to Hrist!? Šta je to Biblija? Da li vam je prošao i jedan dan u životu a da niste uradili nešto što je u suprotnosti sa Učenjem Svetog Pisma...

Mislim da nemam boga u sebi ( jer ne verujem u njegovo postojanje ). Prilichno sam siguran da znam u shta verujem. O Hrishcanstvu , Hristu i Bibliji ne znam mnogo. A najverovatnije sam svaki dan nachinio neki mali prekrshaj ( po pravilima svetog pisma ).
 

Back
Top