Jehovini svedoci-prava religija?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petorka

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
428
Jehovini Svedoci slede ucenja Biblije i pokazuju ljubav prema svom bliznjem propovedanjem dobre vesti o Bozjem Kraljevstvu (Matej 24:14 i 28:19,20) koje je jedino resenje za probleme ovog sistema kojim vlada Satana. Na taj nacin pokazuju da svi ljudi imaju podjednaku sansu da, proucavanjem Biblije i dovodjenjem svog zivota u skladu sa principima Biblije sticu sansu da zive zauvek u raju na zemlji koji ce uskoro nastupiti.

Neka od osnovnih ucenja Biblje kojih se Jehovini Svedoci pridrzavaju jesu:

1. Jedini slave i uzvisuju Bozje jedinstveno ime Jehova.
2. Jedini propovedaju dobru vest o Bozjem Kraljevstvu po uzoru na Isusa Hrista koji je svojim primerom pokazao kako bi pravi Hriscani trebali slediti njegov primer.
3. Biblijski dokazi za postojanje Jedinog i Istinitog Svemoguceg Boga, Stvoritelja i Oca Jehovu, Sina Isusa Hrista koji nije Bog i Bozju aktivnu silu koja je sveti duh, kojom je Jehova stvorio sve sto vidimo i ne vidimo.
4. Trojstvo je tvorevina ljudi a ne biblijska doktrina.
5. Besmrtnost duse i zivot posle smrti je tvorevina ljudi a ne biblijska doktrina.
6. Jedina nada za umrle je uskrsenje u novom uredjenju koje ce nastupiti posle velike nevolje-armagedona kada Satana i demoni budu eliminisani sa zemlje.
7. Zemlja ce uskoro postati raj-prvobitna namera Jehove od koje nikada nije odustao.

z:hi:z:hi:
 
Poslednja izmena:
Jehovini Svedoci slede ucenja Biblije i pokazuju ljubav prema svom bliznjem propovedanjem dobre vesti o Bozjem Kraljevstvu (Matej 24:14 i 28:19,20) koje je jedino resenje za probleme ovog sistema kojim vlada Satana. Na taj nacin pokazuju da svi ljudi imaju podjednaku sansu da, proucavanjem Biblije i dovodjenjem svog zivota u skladu sa principima Biblije sticu sansu da zive zauvek u raju na zemlji koji ce uskoro nastupiti.

Neka od osnovnih ucenja Biblje kojih se Jehovini Svedoci pridrzavaju jesu:

1. Jedini slave i uzvisuju Bozje jedinstveno ime Jehova.
2. Jedini propovedaju dobru vest o Bozjem Kraljevstvu po uzoru na Isusa Hrista koji je svojim primerom pokazao kako bi pravi Hriscani trebali slediti njegov primer.
2. Biblijski dokazi za postojanje Jedinog i Istinitog Svemoguceg Boga, Stvoritelja i Oca Jehovu, Sina Isusa Hrista koji nije Bog i Bozju aktivnu silu koja je sveti duh, kojom je Jehova stvorio sve sto vidimo i ne vidimo.
3. Trojstvo je tvorevina ljudi a ne biblijska doktrina.
4. Besmrtnost duse i zivot posle smrti je tvorevina ljudi a ne biblijska doktrina.
5. Jedina nada za umrle je uskrsenje u novom uredjenju koje ce nastupiti posle velike nevolje-armagedona kada Satana i demoni budu eliminisani sa zemlje.
6. Zemlja ce uskoro postati raj-prvobitna namera Jehove od koje nikada nije odustao.

z:hi:z:hi:

e tako dozvoli da diskutujemo po rednim brojevima, jer ako uznemo uopste sve od jednom , tema nece imati smisla,

dali se slazes?
 
Auuu... prava religija...z:shock:

1. Zašto mislite da je baš taj pravi?
2. Ko vam rekao da to radite?
3. Ona vaša biblija ili ona prava?
4. Tačno.. kao i biblijska doktrina...
5. Tačno.. kao i biblijska doktrina...
6. Samo mu mnogo vremena treba... njemu onako moćnom, koji sve stvori za par dana??? Pa ko ga je sprečio u toj nameri?
 
Jehovini Svedoci slede ucenja Biblije.....
Već si na početku napravio grešku.Da ste vi prava religija koja sledi Jevanđelje po Isusu nikada ne biste pravili takve greške.Dok ti tvrdiš da ste jedina prava religija,Isus govori da ćemo njegove sledbenike prepoznati po delima.I tu već padate.
Drugo,upoređujete sebe sa Apostolima iako na vas nije spušten Sveti Duh.A fabrika Apostola kurs od šest meseci gde učite kako da vrbujete ljude,teško da je to po Jevanđelju Isusovoj.
Treće da ste vi jedina prava religija,nikada ne biste uzvisili ime vaše zajednice iznad imena Isusovog.
Ako su to dela po kojem bi trebalo da vas prepoznamo po Isusu,ondak ste pali.
 
Petorka
Jehovini svedoci-prava religija

2. Biblijski dokazi za postojanje Jedinog i Istinitog Svemoguceg Boga, Stvoritelja i Oca Jehovu, Sina Isusa Hrista koji nije Bog i Bozju aktivnu silu koja je sveti duh, kojom je Jehova stvorio sve sto vidimo i ne vidimo.

Idemo ovako.Ovaj...
pyr_1.jpg

je utvrdio da Isus NIJE BOG ali u tom utvrdjivanju nije primetio da u bibliji piše i ovo:

Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen. Rimljani 10:9

A onda idemo dalje.Ovo je spomenik na Raselovom grobu...
pyr_4.jpg


A šta JS uči o čoveku...

U njihovom ''Jehovini svedoci u 20 veku'' 1994 g.strana 13 piše...kada čovek umre duša prestaje da postoji..

A u Bibliji piše da čovečija duša nastavlja da živi i nakon smrti telesne i to u Luka 16:19-31.Luka 3:39-43. Filipljanima 1:19-24
Dalje JS kažu u ''Bog neka je istina'' strana 74-75 da je učenje o besmrtnosti duše satanina izmišljotina.
A biblija kaže da je učenje o besmretnosti duše bogonadahnuta istina ...Propovednik 12:7. Koričanima 5:1-8.
Mislim da je dovoljno za početak.
felix.gif
 
1. Jedini slave i uzvisuju Bozje jedinstveno ime Jehova.
2. Jedini propovedaju dobru vest o Bozjem Kraljevstvu po uzoru na Isusa Hrista koji je svojim primerom pokazao kako bi pravi Hriscani trebali slediti njegov primer.
2. Biblijski dokazi za postojanje Jedinog i Istinitog Svemoguceg Boga, Stvoritelja i Oca Jehovu, Sina Isusa Hrista koji nije Bog i Bozju aktivnu silu koja je sveti duh, kojom je Jehova stvorio sve sto vidimo i ne vidimo.
3. Trojstvo je tvorevina ljudi a ne biblijska doktrina.
4. Besmrtnost duse i zivot posle smrti je tvorevina ljudi a ne biblijska doktrina.
5. Jedina nada za umrle je uskrsenje u novom uredjenju koje ce nastupiti posle velike nevolje-armagedona kada Satana i demoni budu eliminisani sa zemlje.
6. Zemlja ce uskoro postati raj-prvobitna namera Jehove od koje nikada nije odustao.

1. Svi koji su na neki nacin jedini ispravni mi odma idu na zivce. naprdjeni kreteni koji ce jedini da se spasu i onda je logicno da ako se takvi spase i ne zelim da se spasem. Nema veze koju religiju uslovno recheno furas sa time sta je ispravno i istina. Istina je to kakav si a ne u kakvu crkvu ides i kako se zove tvoj Bog

2. opet jedini.. Alo dokle to tako vishe. STFU. Kad se bukvalisti uhvate za bibliju vece zlo je suvisno dosta je i to, mislim osvrnite se..

3. trojstvo, kvartet, kvintet, oktet. Samo nesto razvlacite i separatisete. Zar je bitno?? Da li zbog toga sto kontas Boga kao celinu, kao sebe, kao nekog drugog, treceg petog ili rasparcanog u duhove ili pojave na nebu zemlji u scru ili mozgu ima neke bilo kakve veze sa time kako treba da se zivi??

4. O tome laprda jedno 7 milijardi ljudi na planeti na jedno par hiljada razlicitih nacina i iznenadicete se ali svi misle da oni znaju istinu a da su ovi ostali se shebali

5. Opet otpuljeno da li od lizanja juzno americkih zaba, od zvakanja biljke koke ili od haluciogenih korena iz afrike ili od blizine gasa u pecini u sred gasne krize ali sustina je da buducnost nije zapisana, buducnost se desava ne pise se. Ko tvrdi da je nafurao preko neke veze od Boga shtek od toga sta i kako planira ustvari vuce za nos ljude.

6. Zemlja ce postati to sto postane. Ne bi zurio ni da to nazivam raj ni od strane Boga koji ce tu da ispegla sta su ljudi zasr*li niti da pochnem da stvaram zalihe jer ce sve da prsne

na kraju kao jedan izvod. I jehovini svedoci i svi ostali sto su sigurni da su pravi (pogotovo jedini pravi) su pogresniji dosta puta vise od onih sto su sigurni da su pogresni..
 
ok, onda da pocnemo, po cemu zapravo smatrate da se bozije ime bas tako izgovara kao jehova ? kada ono glasi ovako ....................YHWH,

Boky neizmerno cenim tvoju iskrenost!

Niko ne zna kako se ispravno izgovara Bozje ime. Ali, kao sto si naveo 4 slova Jevrejske azbuke, potvrdjuje cinjenicu da Svemoguci Bog ima ime. Dokaz tome jesu Jevrejska imena obicnih ljudi i proroka kao sto su Isaija na Srpskom ali Yeshae-ya'hu sto znaci Spasenje od Jehove, zatim Jeremija na srpskom a na jevrejskom Yirme-yah sto znaci Jehova "odvezuje" matericu ili Sedekija, na jevrejskom laTsidh-qi-ya'hu sto znaci Jehova je pravednost i ima mnogo slicnih primera. I da navedem licno ime Isusa Hrista cije ime u originalu glasi Jeho-shua sto znaci Jehova je spasenje.
Obzirom da starojevrejski jezik nije imao oznake za samoglasnike, nikome nije tacno poznato kako se izgovaralo Bozje ime, ali cinjenica jeste da se izgovaralo. Najprihvatljiviji i najpoznatiji oblik Bozjeg imena jeste Jehova ili Jahve.

z:poz:
 
pirox
Re: Jehovini svedoci-prava religija
Jao,nisam ni primetio.Isusa Hrista Sina Božjeg tvrditi da nije Bog,kao kada bi neko tvrdio za svog sina da nije ljudsko biće.Strašno.

Pa šta misliš čoveče,zašto ja insistiram na ovom...

Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen. Rimljani 10:9
felix.gif
 
kojica
Re: Jehovini svedoci-prava religija
Citat:
Original postavio Šakal Pogledaj poruku
Hm, a shta bi sa Lilit?
Hm.. mislim da ovde nazivu teme nedostaje znak pitanja...
ili da se podforum religija preimenuje u Jehovini svedoci.

Neće niko da priča o meni omiljenoj Lilit.A da tema bude ZVANIČNA evo i zvaničnog sajta JS...
http://www.watchtower.org/sb/index.html

i nemO da mi neko bude u krivoj religiji kojoj je blizu kraj !
felix.gif
 
Boky neizmerno cenim tvoju iskrenost!

Niko ne zna kako se ispravno izgovara Bozje ime. Ali, kao sto si naveo 4 slova Jevrejske azbuke, potvrdjuje cinjenicu da Svemoguci Bog ima ime. Dokaz tome jesu Jevrejska imena obicnih ljudi i proroka kao sto su Isaija na Srpskom ali Yeshae-ya'hu sto znaci Spasenje od Jehove, zatim Jeremija na srpskom a na jevrejskom Yirme-yah sto znaci Jehova "odvezuje" matericu ili Sedekija, na jevrejskom laTsidh-qi-ya'hu sto znaci Jehova je pravednost i ima mnogo slicnih primera. I da navedem licno ime Isusa Hrista cije ime u originalu glasi Jeho-shua sto znaci Jehova je spasenje.
Obzirom da starojevrejski jezik nije imao oznake za samoglasnike, nikome nije tacno poznato kako se izgovaralo Bozje ime, ali cinjenica jeste da se izgovaralo. Najprihvatljiviji i najpoznatiji oblik Bozjeg imena jeste Jehova ili Jahve.

z:poz:



YHWH je jedno od Božjih imena u starim biblijskim tekstovima, ali niko, čak ni Jevreji, ne
zna kako se ono tačno izgovara. Riječ ELOHIM je upotrijebljena 2500 puta u Bibliji i označava
Božanstvo u množini: „U početku stvori ELOHIM nebo i zemlju” (1 Mojsijeva 1:1). Kad se Bog
javio Avramu, On kaže: Ja sam EL-ŠADAJ” što znači Bog Silni (1 Mojsijeva 17:1). Jevreji iz
poštovanja (treća Zapovijest iz Dekaloga) nikad ne izgovaraju riječ YHWH, već umjesto nje
izgovaraju riječ ADONAI, koja ima potpuno isto značenje. Kad se Gospod javio Mojsiju kod
ovaca, da bi ga poslao u Egipat da izvede izraelski narod iz ropstva, Mojsije Ga pita: „Kako Ti je
ime?” Bog ne odgovara: „Ja sam YHWH” već: „Ja sam onaj što JEST...” (2 Mojsijeva 3:14).
Kad je Isus došao na zemlju da upozna ljude sa Bogom i da ih vrati iz idolopoklonstva
pravoj vjeri, On se nije obraćao Bogu sa YHWH, već ga je nazivao Ocem, a tako je učio i svoje
sledbenike (Matej 6:9). U Novom zavjetu, koji je skoro cio napisan na grčkom jeziku,
upotrebljavaju se dvije riječi, TEOS, što se prevodi kao Bog, i KIRIOS, što znači Gospod.
Sam Bog svoju djecu na zemlji naziva svojim narodom, a ne po svom imenu (vidi 2
Mojsijeva 3:10; 3 Mojsijeva 26:12, 13; 5 Mojsijeva 14:2; 1 Petrova 2:9, 10), ili Crkvom Božjom
(Kološanima 1:2; Djela 11:26; 1 Korinćanima 15:9; 1 Timotiju 3:15; Efescima 5:27; 2
Korinćanima 6:16).
Isus je rekao da će u vrijeme Njegovog dolaska mnogi reći: „Gospode! Gospode! Nijesmo li
u ime tvoje prorokovali, tvojim imenom đavole izgonili i tvojim imenom čudesa mnoga tvorili? I
tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao, idite od mene koji činite bezakonje” (Matej 7:21-

23). Ove Hristove riječi pokazuju da nije toliko važno kojim se imenom zovemo, već šta činimo.
„Jer koji se vladaju po Duhu Božjem, oni su sinovi Božji” (Rimljanima 8:14).
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top