Jevreji koji su saradjivali sa Nacistima

Mislim da je jasno iz naslova shta me zanima.

Dakle, koliko su Nacisti bili spremni da pojedu sva govna koja su izasrali i da prihvate saradnju sa nizhom rasom pod uslovom da imaju koristi od toga?

Verovatno si mislio ,,nizom rasom". Nadam se da ne mislis stvarno tako.

Da, Judenrat je bio sistem gde su Jevreji formalno upravljali Jevrejima, da bi se smanjio otpor stanovnistva.

Sto se mene tice, nikada se nije ni prestalo sa tim modelom posredne vlasti preko istaknutih Jevreja, pa se zato i protivim paranoicnim pricama o jevrejskim vladarima sveta na osnovu sacice jevrejskih cinovnika kojima neko poveri prljav posao americke diplomatije.

Zna se gde su nacisti prebegli posle Drugog Svetskog rata:

http://maps.google.com/maps?hl=en&q=32.676148,-117.157742&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl
 
Podrazumeva se da sam govorio iz njihovog ugla, te nisam turio navodnike.

Stvar je u tome da sam chuo da su Nacisti zadrzhavali neke jevrejske nauchnike u zemlji kako bi im ovi pomogli pri vojnom razvoju.

Najpre zbog toga sam otvorio ovu temu. Daklem, pre svega misleci na jevrejske nauchnike.

Usput se nadam da nece neko od dezhurnih bolida uleteti sa onim prichama da su Jevreji sami smislili Nacizam, podigli Hitlera na vlast i ostalo, pa josh da mi kopira ovde zidove texta. Za te gluposti otvorite drugu temu.
 
sigurno je da je tako bilo da su nazisti zadrzavali jevreje naucnike i nije samo jevreje nego i druge nacionalnosti, vamo na zapadu u zadnje vreme se prica da je lekar hitlerove majke bio jevrej, i bio je pod licnom zastitom hitlera. tako pisu dobro poznati ljudi kada je taj doticni doktor pobegao u ameriku od tada je hitler poceo da se sveti jevrejima. kao sto su nemci drzali druge naucnike tako su i amerikanci, englezi,franzuzi kada su osvojili nemacku pokupili su sve njihove poznate naucnike i oni su tada radili za te zemlje samo jedan primer pronalazac atomske bombe je bio rodjeni nemac i taj isti je skoro uspeo da tu bombu proizvede za hitlera ali hvala bogu nije uspeo nego je to napravio amerikancima (jadni ituzni japanci i danas dan pate od te atomske bombe)z:dm2:z:hi:
 
sve sto je ukljucivalo saradnju jevreja sa nacistickom vlasti,bilo je iskljucivo sa jednim ciljem,a to je,zavlaciti i smirivati stanovnistvo pred konacno resenje,da nebi doslo do nereda kao npr u varsavskom getu
ako mislis o pojedincima,imenom i prezimenom,moguvce je da su postojali,mada opet,to su pojedinci,sve ostalo,bilo je sa ciljem da se stvori lazna slika o preseljenju na istok,gde ce imati svoju drzavu,svoje gradove i svoj drzavni aparat,u suprotnom,doslo bi do nereda,a veliki je problem da ti u sred rata vodis brigu o stotinama hiljada ljudi koji su svesni da hoces da ih eliminises
u jednom trenutku,su ljudi ipak bili svesni sta ih ceka,i da nema spasa,onda su pojedini saradjivali sa nemcima da bi koliko toliko produzili zivot....imas primer u filmu pijanista....jevrejska policija u warszawi
to ti je cist primer nemacke fore i trika,gde su ih naselili u geto,i dali im satro njihovu policiju,upravu itd itd,a ovima jevrejima je to dobro doslo,jer su kao davljenik,mogli koliko toliko da ostanu duze zivi nego vecina
znas,komso,cudan je to osecaj kad je smrt blizu,i to toliko blizu da dise za vratom,kad covek oseti taj ledeni dah,spreman je na bilo sta samo da odlozi to na koliko god......bilo kojim trikom,pokusace da produzi taj konacni trenutak makar na minut,dva
poput davljenika,koji do zadnjeg trenutka mlatara rukama i nogama dok ne nestane sa povrsine
 
hajzenberg je bio nemac
vidi,do 37-38 je bilo mesano drustvo,jer je ta vrsta fizike bila,kako i sam firer kaze,cisto jevrejska nauka
od tu negde 37-38 posle kristalne noci pa na dalje,krece sve veci upliv nacista na kajzer wilhelm univerzitet,i sve veca kontrola i maltretiranje profesora
tako da su svi jevereji pobegli u ameriku,iz te ekipe,niko nije vise ostao...osim hajdelberga i jos nekih
kazu,da je hajdelberg mogao da napravi bombu,ali nije hteo
naravno,ti i ja kao novobeogradjani znamo,a i amerikanci kazu da nije mogao...jer svi tipovi kada ih pitas...jesi kresno onu,kazu....ma mogao sam ali nisam hteo.....ako je malo losija riba...naravno,za bolju se uvek kaze da je *****..jer neda :):)
elem,off toppic....znaci,nisu imali saznanja da urade sve do kraja,a jevreji su pobegli,do,najkasnije 1938,kada je i pogrom vec postao vrlo aktivan,a i razne zabrane su stupile na snagu...izmedju ostalog oduzelo im se pravo da rade

kazem ti,cela ta saradnja je bila da ih umire i lakse pokokaju,jer,da su se uznemirili,bio bi spektakl

mislim,zamisli scenu kada stize voz sa jevrejima,koji znaju da mesto na tusiranje idu u gasnu komoru,sta mislis kako bi ih ugurali unutra,i koliko ljudi bi ti trebalo
 
E to mi je uvek izgledalo neverovatno, ta nacistička manipulacija masama kako žrtvama tako i njihovim dželatima.Mora da su u svojim redovima imali neke uvrnute psihologe koji su usavrsili tu doktrinu terora kako bi smanjili otpor stanovništva.
Ja mislim da je otpor logoraša u svim tim logorima (kada se uzme broj žrtava u odnosu na njihove dželate) bio gotovo nikakav,ljudi su se nekako malodušno prepuštali sudbini.
 
Да ли су јевреји нижа или супарничка(једнака) раса било је полемике и у 3.Рајху...то није утврђена чињеница.Слично је и са причом о словенима...нису сви нацисти сматрали словене нижом расом.
Рецимо Химлер иако је то мало парадоксално сматрао је да су јевреји једнака раса са аријевцима а за козаке(словени) је сматрао да су најхрабрији и најбољи војници на свету.Па онда герингова жена је била словенске расе а његова деца микс.Не верујем да је геринг сматрао своју децу нижом расом...итд
Примера је много а једно је сигурно...то питање о нижим-вишим расама није тачно утврђено него је резултат субјективне процене појединих чланова НСДАП и појдиних историчара који све што је нацистичко сматрају лошим и покушавају да оспоре поједина достигнућа.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jasno iz naslova shta me zanima.

Dakle, koliko su Nacisti bili spremni da pojedu sva govna koja su izasrali i da prihvate saradnju sa nizhom rasom pod uslovom da imaju koristi od toga?

Berthold Epštajn. Jedan od najbližih saradnika Jozefa Mengelea, baveći se istraživanjem Mengeleovih rezultata u nacističkim eksperimentima nad romskom djecom i uopšteno.

Mengele je imao koristi od njegovog istraživanja, i to ne malo.
 

Back
Top