Britanija na ivici bankrota

Kazem ti da nisu u teshkom stanju...jesu uzdrmani, vishe drame da bi opravdali neke poreske rezove i sl. Najveci problem u Americi je pad cena nekretnina, sve ostalo je zanemarljivo.

pad cijena nekretnina jeste poslijedica jednog ozbiljnijeg uzroka, a koji se desio 1971. godine, kada je dolar počeo da se štampa bez zlatnog pokrića. Do ovog kraha došlo bi i znatno ranije da devedesetih godina ameri nisu mnogo izvozili svoju kompjutersku tehnologiju..ali, kad si već tako nedokazan, odgovori mi zbog čega je u stvari spala cijena nekretnina?
 
pad cijena nekretnina jeste poslijedica jednog ozbiljnijeg uzroka, a koji se desio 1971. godine, kada je dolar počeo da se štampa bez zlatnog pokrića. Do ovog kraha došlo bi i znatno ranije da devedesetih godina ameri nisu mnogo izvozili svoju kompjutersku tehnologiju..ali, kad si već tako nedokazan, odgovori mi zbog čega je u stvari spala cijena nekretnina?

Zbog kupovine na kredit.z:poz:
 
pad cijena nekretnina jeste poslijedica jednog ozbiljnijeg uzroka, a koji se desio 1971. godine, kada je dolar počeo da se štampa bez zlatnog pokrića. Do ovog kraha došlo bi i znatno ranije da devedesetih godina ameri nisu mnogo izvozili svoju kompjutersku tehnologiju..ali, kad si već tako nedokazan, odgovori mi zbog čega je u stvari spala cijena nekretnina?

Зато што у Америки нема бескућника па више није имао ко да купује куће... хихихихих....
 
To pitaj bankarski sistem Amerike.

vrlo rado, samo bankarski sistem amerike predstavlja u stvari 13 porodica koje kontrolišu FED i ne odgovaraju na pitanja običnih smrtnika.. u tragičnoj-zabludi neoliberalni prijatelju, krediti su bili dostupni svima, i likvidnima i nelikvidnima, jer su neoliberalni fundamentalisti, operisani od zdravog razuma, smatrali da je jedino ispravno stimulisati ljudsku pohlepu, konformizam i potrošnju. "potroši prije nego što zaradiš, život je jedan". trgovalo se fikcijama, tzv finansijskim derivatima, iako su ti "derivati" bili običan mjehur od sapunice..taj mjehur je raspršen, neoliberalna dogma je raspršena, ali neko ce ipak morati da taj račun plati. Misli o tome..
 
Voleo bih da smo mi na ivici takvog bankrota kakav je ovde u Engleskoj.Upravo sam dosao iz radnje,cak su i bebi pelene jevtinije nego kod nas a da ne govorim o hrani a da takodje su prodavnice pune kupaca,to govori kolika je kriza.
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da smo mi na ivici takvog banrkota kakav je ovde u Engleskoj.Upravo sam dosao iz radnje,cak su i bebi pelene jevtinije nego kod nas a da ne govorim o hrani a da takodje su prodavnice pune kupaca,to govori kolika je kriza.

Ne vredi prichati nerazumnima i zadojenim mrznjom.
Radovati se tudjoj nesreci, a nasha ekonomija je ko kula od karata, malo jachi vetar moze da je oduva.
 
Ja ne znam otkud ti ideja da time sto se mi radujemo ekonomskom slomu britanije - mislimo da je ekonomija Srbije u ista boljem stanju. Naravno, naprotiv. Ekonomija Srbije je jos u tezem stanju od zapadnih, ali to je posledica ekonomskog povezivanja sa tim istim zapadom (da ne spominjemo bombardovanje i slicna opsta mesta).
 

Back
Top