savet

  • Začetnik teme bata djora
  • Datum pokretanja
B

bata djora

Gost
Imam par pitanja:
1.Kako je moguce da dok sam na mrezi,neko prekine moju konekciju,blokira Internet Explorer
i kao slag na tortu: napravi NEKU SKROZ BEZVEZE KONEKCIJU KA NETU? Normalno ta konekcija je
blokirala modem i nije mi dozvolila da je prekinem. Logicno restart,i nakon podizanja u
Internet connections pronadjem konekciju pod imenom New Internet connection. Kako? Virus? Hakeri?
Kako da se zastitim od ovoga? Nesto slicno mi se desilo u januaru samo sto onda nisam odmah skontao sta se desava
skontao o cemu se radi pa me je to kostalo papreno. Ne bih hteo da se to ponovi pa ako neko ima neki savet....
Da napomenem da koristim Nortona2004. i Zone alarm?
2-go pitanje se odnosi na Zone Alarm,interesuje me dali za njega(kao za Norton) postoji neka opcija za skidanje
definicija virusa,ili slicno,neki update....
Unapred Hvala
 
Pa dobro ljudi svis te navalili na te sexi stranice. Slazem se tamo ima najvise problema li ipak nisu samo sexi stranice izvor tih jada koje nas zezaju svaki cas. Dosta sportskih stranica i kladionicarskih sajtova imaju iste zezansije i tamo se moze pokupiti svasta.
A odogovor ovom koji pita je..

Prvo, rekao si da imas NORTON 2004. Da li je registrovan i da li radi u punoj formi, drugo, da li skidas redovno njegov UPDATE i trece da li kontrolises rad NORTONA, odnosno karantin, ako ne izbaci virus napolje zadrzi li sta tamo.
Drugo..
Zone ALarm..
On ti sluzi da se stitis i branis od kojekakvih upada i hakera mada nikada ne mzoe 100% ali pomogne dosta. Dosta ljudi koristi trial verziju Zone ALarma...
Trece:
Dialeri i te gamadi uklanjas sa AD-Aware 6
Naravno instalisi to i redovno updatuj pa ces biti mirniji..
KOmbinacija ta tri su se pokazala dobrim mada nikada savrsenim jer takvih mislim nema.
A posto si vec fasovao nekoliko tih gamadi koji ti kradu konekciju odmah se baci na ciscenje..
Od Nortona ne ocekuj da ti uklanja Dialere jer ih on jednostavno ne smatra opasnim pa ih i ne prijavljuje. Ipak AD-Aware 6 je zakon za njih.. Ukoliko sumnjas uvijek se dobro pazi gdje i kako se nalazis na netu i kad se tamo nadjes pazi sta klikas. Otprilike sve sto ti se nudi besplatno je i mnogo i sumnjivo i opasno.. Poz.
 
Postoji update za ZoneAlarm nadji ga u opcijama ali u principu ti nije potreban jer uglavnom koristi kao firewall (ako vec imas Norton AntiVirus 2004)
 
GZ:
Pa dobro ljudi svis te navalili na te sexi stranice. Slazem se tamo ima najvise problema li ipak nisu samo sexi stranice izvor tih jada koje nas zezaju svaki cas. Dosta sportskih stranica i kladionicarskih sajtova imaju iste zezansije i tamo se moze pokupiti svasta.
A odogovor ovom koji pita je..

Prvo, rekao si da imas NORTON 2004. Da li je registrovan i da li radi u punoj formi, drugo, da li skidas redovno njegov UPDATE i trece da li kontrolises rad NORTONA, odnosno karantin, ako ne izbaci virus napolje zadrzi li sta tamo.
Drugo..
Zone ALarm..
On ti sluzi da se stitis i branis od kojekakvih upada i hakera mada nikada ne mzoe 100% ali pomogne dosta. Dosta ljudi koristi trial verziju Zone ALarma...
Trece:
Dialeri i te gamadi uklanjas sa AD-Aware 6
Naravno instalisi to i redovno updatuj pa ces biti mirniji..
KOmbinacija ta tri su se pokazala dobrim mada nikada savrsenim jer takvih mislim nema.
A posto si vec fasovao nekoliko tih gamadi koji ti kradu konekciju odmah se baci na ciscenje..
Od Nortona ne ocekuj da ti uklanja Dialere jer ih on jednostavno ne smatra opasnim pa ih i ne prijavljuje. Ipak AD-Aware 6 je zakon za njih.. Ukoliko sumnjas uvijek se dobro pazi gdje i kako se nalazis na netu i kad se tamo nadjes pazi sta klikas. Otprilike sve sto ti se nudi besplatno je i mnogo i sumnjivo i opasno.. Poz.
nasao sam Ad Aware 6 koji je pronasao 126 kojekakvih cuda po kompu hvala za savet.
A nisu posecivani erotski sajtovi kao sto je gore prigovoreno,skidan je program malo vece sadrzine(~26mb),pa sad zamisli kakva je bila reakcija kad je veza pukla na skinutih 16 mb samo zbog neznam zbog koga ili cega.Nadam se da je krivac sad otklonjen
 
Da, da, slazem se. Ukoliko koristis OPERU ni to ti nije potrebno, mozes i sa njom da nastavis prenos ukoliko pukne veza.. Poz.. I jos napomena. Redovno updatuj te programe za zastitu i nece biti vecih problema i naravno skeniraj posle svakog po tebi sumnjivog izlaska na net.. Jos jedna preporuka. Posto si nasao dosta gamadi u racunaru sa Ad-aware bilo bi dobro da preskeniras i sa njim i sa Nortonom u opciji SAFE MODE. Tek ces da vidis sta jos ima. POZ.
 

Back
Top