Kako izgleda vas poslovni dan
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: Kako izgleda vas poslovni dan

Primećen član Lady Stardust (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Kako izgleda vas poslovni dan

Obzirom da se svi bavimo i radimo razlicite poslove,ovde mozemo podeliti iskustva.Kako izgleda vas poslovni dan?

Zainteresovan član jovans (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Kako izgleda vas poslovni dan

Stizem na posao u 5-25 h. Do 5-55 h pregledam izvestaj radova II smene, razmisljam i pravim plan za taj dan. Dolaze kolege iz drugih radnih jedinica da mi kukaju. U 6-05 h delim raspored radova. U 6-25 h odlazim kod kolege u kancelariju na kafu (gde se okupimo, rukovodioci i zamenici) i razgovaramo o danasnjim i kratkorocnim planovima kao i o neobaveznim stvarima (najvise). Od 7-00 h do 9-00 h vrsim kontrolu izvodjenja radova (kvalitet, kvantitet), raspravljam se i svadjam sa zabusantima, kontrolisem stanje u magacinu, trebujem (sam sebi)... 9-00 h do 9-30 h dorucak. Posle 9-30 h sve isto kao od 7.00 h do 9.00 h samo sto jos zovem dobavljace, saradnike, partnere, trazim cene, ponude, profakture, donosim odluke o nabavkama. Vecno se pojavi neki neresiv ili veci haos za koji trebam da intervenisem. Svi se nesto prave ludi i blesavi.... U 12-00 h ponovo kafa sa kolegama Do 13-50 h i dalje kontrole .... a zatim kuci pa onda a usput dok ne pocne novi radni dan razmisljaj o planu za sutra kao i o planu na srednjorocnom novou, a malo redje i na dugorocnom.

Ako moze da udje u poslovni dan, posle radnog vremena na Krstarici najvise vezano za tematiku "samostalno poslovanje, preduzetnistvo, preduzece ...)
    Poslednji put ažurirao/la jovans : 21.01.2009. u 15:13

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Svaka cast. U principu je ok, samo ako počneš da realizuješ ideju "preduzetnik", te kafe i doručke u tačno vreme ćeš prvo poremetiti... a odlazak u 13.50 ćeš zaboraviti skroz

Šalu na stranu, prođe ti dan dok trepneš. Svašta može da se postigne ako imaš dobro organizaciju i planiranje vremena i obaveza.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Moj za sada,ne hiperaktivno.Ali ono na cemu radim,blizi se pa ce mi napokon izgledati zadovoljavajuce.Nesto poput Jovanovogx2.Prosla sam vec to,tako da mi nije strano

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio UltraZvuk Pogledaj poruku
    Svaka cast. U principu je ok, samo ako počneš da realizuješ ideju "preduzetnik", te kafe i doručke u tačno vreme ćeš prvo poremetiti... a odlazak u 13.50 ćeš zaboraviti skroz

Šalu na stranu, prođe ti dan dok trepneš. Svašta može da se postigne ako imaš dobro organizaciju i planiranje vremena i obaveza.
    normalno da mi dan nije ovako sablonski. Ne mogu svaki dan posebno da opisujem. Dorucak je zvanicno od 9-00 do 9-30 h ali ponekada doruckujem i u 11-00 h. Cesto ostanem i produzeno pa cak i ceo dan tako da ona primedba za 13-50 h ne vazi, U 70% slucajeva mi je kratak radni dan i kao sto rece prodje dok trepnes. Na posao ne odlazim da bi uzivao, pio kafe i da bi mi proslo vreme vec zbog toga da nesto doprinesem sto me i cini zadovoljnim.

Pa ne diskutuje se ovde valda samo o mojem radnom danu. Sta je sa vasim ?
    http://www.limundo.com/

Zainteresovan član ladida (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Ustajem u 6h, u pola 8 sam na poslu, gde radim na tel. centrali, prosleđujem faksove, vodim evidenciju promena pojedinih cena i kurseva, dolazne/odlazne pošte, kuckam razne ponude, poruđbenice, dopise,ugovore,... Uveče odem na ples i to mi da energiju za sledeći radni dan.
    Poslednji put ažurirao/la ladida : 23.01.2009. u 08:21

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio jovans Pogledaj poruku
    normalno da mi dan nije ovako sablonski. Ne mogu svaki dan posebno da opisujem. Dorucak je zvanicno od 9-00 do 9-30 h ali ponekada doruckujem i u 11-00 h. Cesto ostanem i produzeno pa cak i ceo dan tako da ona primedba za 13-50 h ne vazi, U 70% slucajeva mi je kratak radni dan i kao sto rece prodje dok trepnes. Na posao ne odlazim da bi uzivao, pio kafe i da bi mi proslo vreme vec zbog toga da nesto doprinesem sto me i cini zadovoljnim.

Pa ne diskutuje se ovde valda samo o mojem radnom danu. Sta je sa vasim ?
    O tome se i radi sto ne.Svoj si radni dan u kratkim crtama vec opisao.Ne znam na ciji zahtev ili zelju si ovo ostalo

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Lady Stardust Pogledaj poruku
    O tome se i radi sto ne.Svoj si radni dan u kratkim crtama vec opisao.Ne znam na ciji zahtev ili zelju si ovo ostalo
    Na zahtev UltraZvuk JTDm

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

U tom slucaju,izvoli.Ne bode mi oci.

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

U tom slucaju,izvoli.Ne bode mi oci.
    Zato si stavila naocare ? Izvini, jeste da si ti postavila topik ali postavljes se kao da je tvoj sajt. Mozda zelis da budes moderator.
    Pre podne je a ti ponovo ovde ?

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Inace nosim dioptriju.-0,75.Kako moze sajt biti moj,odakle ti ta ideja.A ne zelim biti ni moderator.
    Ma,ja.Ko i ti

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ma,ja.Ko i ti
    Dao sam im smernice pa neka rade. Da dolazim na posao za 2 coveka i 1 poslovodju ? Sto im vise stojis iznad glave manje ce biti odgovorni i samostalni.

Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Ovo je skroz iskreno... Mada kod extra-kompleksnih operacija ipak volim da budem prisutan da ne bude greške

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ovo je skroz iskreno... Mada kod extra-kompleksnih operacija ipak volim da budem prisutan da ne bude greške
    Sta si po struci ? Takodje volim da budem prisutan

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ne moraju biti kompleksne radnje i situacije.Desi se npr.zaposlenom u banci da odobreni iznos kredita pogresno ukuca,umesto 100.000,milion evra.I tako covek sam sebi slucajno skoci u stomak.Ako nema nekoga da ga ispravi.Ko radi,taj i gresi.
    Ako jovan mislis,na gusenje,to je druga stvar.Nije ni svrha ni poenta gusiti zaposlene.Ali da li ih ostavljas bez kontrole i nadzora u potpunosti?

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ne moraju biti kompleksne radnje i situacije.Desi se npr.zaposlenom u banci da odobreni iznos kredita pogresno ukuca,umesto 100.000,milion evra.I tako covek sam sebi slucajno skoci u stomak.Ako nema nekoga da ga ispravi.Ko radi,taj i gresi.
    Ako jovan mislis,na gusenje,to je druga stvar.Nije ni svrha ni poenta gusiti zaposlene.Ali da li ih ostavljas bez kontrole i nadzora u potpunosti?
    Napisao sam u svom prvom postu "vrsim kontrolu izvodjenja radova (kvalitet, kvantitet), raspravljam se i svadjam sa zabusantima".
    Pa ja sam ovde na nekom propitivanju i proceni ! Valjda cu zadovoljiti kriterijume.

Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Suština nije u gušenju, već u praćenju kako ne bi došlo do greške. Doduše neki ljudi izgube kompas pa počne gušenje tokom vremena...
    Ali u principu, postoji kategorija ljudi koja je realno nesposobna da funkcioniše bez nadzora i prosto mora neko da ih prati stalno - ti ili ovlašćeni provereni poslovođa. I to razumem, ali takvi ljudi su plaćeni u skladu sa svojim mogućnostma. To odvaja rukovodioce od onih koji to nisu. Sposobnost samostalnog rešavanja problema.

Kod prostih poslova je manji rizik i normalno da ni kontrola nije obavezno striktna.

Moja struka je nešto vrlo zapetljano - kao inženjer sam, a opet nisam... kao ekonomista sam a ni to nisam... a najmanje sam ono zašta sam se školovao čitav život.

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Moja struka je nešto vrlo zapetljano - kao inženjer sam, a opet nisam... kao ekonomista sam a ni to nisam... a najmanje sam ono zašta sam se školovao čitav život.
    Pa izjasni se.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Nisi jovan naproceni,barem sto se mene tice.Vec ne idu i jare i pare.Flexibilan sam,ali nadgledam i strojim.Sredina postoji,svakako.

Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Odslušao sam svih 5 godina tehničkog fakulteta, položio 35 od 36 ispita... paralelno razvijao posao od 2. godine faxa...a posle je ponestalo vremena i volje i ostade tako. Delatnost koju sad obavljam nema veze sa medicinskom tehnikom i opremom za koju sam se školovao, tako da i kojim slučajem jesam diplomirao, ne radim posao u struci. Trenutno radim menadžerske poslove u proizvodnji i uslugama, a kad napravim prostora 2-3 meseca da smanjim tempo rada, pozabaviću se diplomom, čisto da stavim na vizitku dipl. ing.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Ja nemam ni jedan fakultet,ali kao da imam tri.I celog zivota radim ono sto nema veze sa mojom strukom.Diplome mi ne smetaju,one su povoljnost,ukoliko se raspolaze sa njima na ok nacin.To uostalom covek uradi sebe radi.Ako je razlog tome da bi se drugima iskazivao,onda je los povod i manjka mu samopouzdanja,pa se mora negde svrstati.Ne mislim ni na kog konkretno sa topica.
    Fakultet koji traje 5 godina je zahtevan,bez daljnjeg.Ako ce se na doktorat jos 5

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Odslušao sam svih 5 godina tehničkog fakulteta, položio 35 od 36 ispita... paralelno razvijao posao od 2. godine faxa...a posle je ponestalo vremena i volje i ostade tako. Delatnost koju sad obavljam nema veze sa medicinskom tehnikom i opremom za koju sam se školovao, tako da i kojim slučajem jesam diplomirao, ne radim posao u struci. Trenutno radim menadžerske poslove u proizvodnji i uslugama, a kad napravim prostora 2-3 meseca da smanjim tempo rada, pozabaviću se diplomom, čisto da stavim na vizitku dipl. ing.
    Zakljucujem da si isao na T.F. Mihajlo Pupin u Zrenjaninu zato sto oni imaju taj tvoj smer. Ja sam na tom Faxu zavrsio smer Diplomirani Inzenjer za upravljanje tehnickim sistemima -odrzavanje masina

To uostalom covek uradi sebe radi.Ako je razlog tome da bi se drugima iskazivao,onda je los povod i manjka mu samopouzdanja,pa se mora negde svrstati.Ne mislim ni na kog konkretno sa topica.
    Evo, sam cu sebe da prozovem. Neka misli ko kako i sta hoce ali je bolje imati fax, pa neka neko misli da sam ga zavrsio radi drugih. Mozda i jesam, ali se nesto i nauci i znaci u zivotu pa makar zbog statusa u drustvu ako nizasta drugo.
    Poslednji put ažurirao/la jovans : 24.01.2009. u 16:41

Učlanjen
    19.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ja nemam ni jedan fakultet,ali kao da imam tri.I celog zivota radim ono sto nema veze sa mojom strukom.
    Sta si po struci i sta radis sto nema veze sa tom strukom ? Mislim, cime si se sve bavila ?

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Zavrsena skola-krojac.Bavila sam se maloprodajom,veleprodajom,uvozom-predstavnistvo,izdavastvom,i sada ovo cime se bavim.
    Fax sam po sebi,neka misli ko sta hoce,naravno.Sto se tice statusa,fax nije zagarantovana prolazna karta,ako se ne poseduju jos neke osobine.Osim toga uvek ima neko ko ima vise,ali nije poenta mahati time.Moja sestrica je diplomirani molekularni biolog na doktoratu u americi.Sad bi ja po tim kriterijumuma trebala misliti da svako ko nema slicno,vredi manje?

Domaćin
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Oglas: povoljno prodajem diplome iz različitih oblasti. koj oće da bidne dipl.ing. nek mi pošalje pp ostalo će sredimo.Uplate mogu žiralno al bolje solarno.

Slične teme

1. Kako izgleda vaš savršen dan???
    Autor Kexi_90 u forumu Svaštara
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 17.06.2012., 16:42
  2. Kako izgleda
    Autor mari mari u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 05.06.2008., 23:36
  3. Kako to izgleda?
    Autor njiokmm u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 39