Politicki identitet

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Politikantstvo u srbiji je jedino uspelo u evropi da politicke stavove ljudi pretvori u politicki identitet....

Tako i zbog toga imamo krize i depresiju kod ljudi i nesigurnost kad se desavaju izbori....
Imamo stalno ciklicno vracanje i izivljavanje istih ili slicnih ljudi i principa....
Imamo na kraju i zelju ljudi da se sve prevede na politicke razloge (a ne gradjanske)....

A Srbija kao puna inteligentnih ljudi?
A ljute se srbi sto po istrazivanjima jesu medju poslednjima po inteligenciji u Evropi?
 
Не бих рекла да је то тако само у Србији.
Политика уствари политиканство је свуда и све у свим марионетским земљама- Србија, Хрватска, ЦГ, БиХ, Бугарска, Румунија, Грузија, Украјина......
То што се константно појављују исти људи и то је последица чињенице да смо марионетска држава.

А што се тиче тог истраживања које је показало да су Срби најглупљи народ или како већ, не би било лоше видети и ко је радио истраживање, затим кад, ко је финансирао ...
 
Vidite, pokusao sam da paralelno , sa dva udarca razvijam ovu tezu o politickom identitetu.
Jedno kroz identitet prihvatanja , a drugo kroz principe zabluda....
Zato sam pokrenuo temu demo(n)kratija , na psihologiji, koja je zatvorena od strane moderatora munje...
Time je moderator jasno pokazao svoje misljenje da je ova tema dovoljno jasno pokazala ogranicenja u percepciji i da bi ona druga tema bila jos vise neshvacena i zloupotrebljena....

I ja takva misljenja modova prihvatam, sasvim lako....nekad uz prepisku nekad bez, ali je jasno da zajedno pratimo razvoj i pokazano na forumu i podforumima....

Mozda zato sto sam koliko amoralan, toliko i apolitican....iako je zbog pristupa uvek najbolje uzeti najmasovniju obmanu....

Zato se ne trebaju da uzbudjuju oni koji ne razumeju sta pricam i o cemu pricam....
Zato opet ne treba ni opusteno tumaciti rec politikantstvo i izjednaciti ga sa politickim identitetom...
Ako pogledate hrvatsku mozete lako uociti da je tamo nacionalni identitet nesto sto je mnogo razvijenije od politickog identiteta....i zato ce se hrvatsko drustvo mentalno uzdici mnogo pre srpskog.....

Moze se postaviti pitanje, da li je namerno razvijanje politickog identiteta ustvari zavera, igra, da se ne razvije nacionalni identitet....?
Ovo nije moja sugestija, vec samo nepovezani idejni skok, ja to cesto znam da pubnem neku povezanu ideju, jer svako malo razumniji ce ostati ziv, a ostalima neka je mera na pomoci....
 
gotovo svi su ti postavili isto pitanje
a nije prvi put da o inteligenciji i začelju tabele govoriš u uvodnim postovima nekih svojih tema...

А што се тиче тог истраживања које је показало да су Срби најглупљи народ или како већ, не би било лоше видети и ко је радио истраживање, затим кад, ко је финансирао ...
 
gotovo svi su ti postavili isto pitanje
a nije prvi put da o inteligenciji i začelju tabele govoriš u uvodnim postovima nekih svojih tema...
Da bismo izbegli da vas Patak svojim manirom ucitelja koji daje smernice uceniku duznom da otkrije skriveno znacenje, uputi na gugl - ja cu objasniti o cemu se radi:
rec je o istrazivanju koje je bilo predmet teme i ovde, na Politici, ali nisam uspeo da pronadjem raspravu.

Dakle, naucno otkrice je obelodanio izvesni Ricard Lin, profesor Alster univerziteta u Belfastu, inace psiholog, koji je, pre nego sto je sasvim prso, diplomirao i doktorirao na Kembridzu.
Inace, u sadasnje vreme, profesor Lin je jedan matori prdonja i pišač u gaće, koji je britanskoj javnosti i kolegama poznat po nebuloznim idejama.

Izmedju ostalog, malo pre objavljivanja istrazivanja o kojem sad pricamo, Lin je zakljucio da su zene manje inteligentne od muskaraca za, u proseku, pet poena.

Cenim da bi uz tu tvrdnju, kao i uz pretpostavku da bi gospodin Lin bio idealan kandidat za naucnika kadrog da dokaze tvrdnju da je homoseksualnost bolest, profesor bio rado citiran na ovom forumu, samo da nije jedne manjkavosti - Ricard doktor Lin tvrdi da je Srblje najgluplje u Jevropu!

Tesko je nasem domacinu odvagati da l' mu je milije da je zena gluplja od njega i da je pederastija bolest, pod uslovom da ispadne glup u evropskom drustvu - ili mu je draze da profesor ipak nije u pravu.
Kakogod, srpska se sajkaca ipak izjasnila protivu nepravedne klevete.

Navodno istrazivanje je obavljano tokom trideset dugih godina presipanja iz supljeg u prazno diljem celog sveta - Ricard Lin je uspeo da izmeri inteligenciju cak i najzabacenijih africkih i azijskih plemena, ali nekako nije stigao do nasih komsija, koji ocigledno nisu relevantni u naucnim krugovima.

Ni na jednoj listi se ne nalaze ni Izraelci, ni kao narod, ni kao nacija. Postoje dva verovatna razloga za to: ili bi se Izraelci silno naljutili za razliku od nas koji smo sasvim zgodni da budemo glupi, ili bi profesor morao da zakljuci da su ti... ti... ne znam kako da ih nazovem - ipak vrlo, vrlo inteligentan narod.

Elem, top lista izgleda ovako:

0,,282652,00.gif


Posto nas ovi pametni ne zanimaju previse, mozemo da zakljucimo da se na zacelju tabele odigrava balkansko prvenstvo, uz dodatak Britancima poslovicno neomiljenih Francuza.
Naravno, mi smo poslednji, tik ispod donje granice koja oznacava prosek inteligencije. Taj poencic koji nam nedostaje je cisto za nauk - da znamo gde nam je mesto.
Odmah iznad nas su Turci. Izgleda da su se malo kasno, ali ipak na vreme oslobodili naseg podanistva. Ko zna sta bi bilo da nisu pobegli na vreme.

Ako mislimo da smo lose prosli, treba da pogledamo svetsku rang listu. Videcemo da smo suvi genijalci za neke tamo Afrikance i ostale Azijate -
stanovnistvo jugoistocne Azije, kao i indijanci su stali na 87, oni iz juzne Azije i severne Afrike 67, Aboridzini 62, a nesrecni Busmani (koje sam pre neki dan ovde pominjao po bistrini), kao i maleni Pigmeji koji ne mogu da se brane od pobesnelog profesora - 52!
Time su ovi potonji gotovo dostigli nivo inteligencije koju poseduje Ricard Lin, koji je trideset godina izucavao sve svetske narode lutajuci sa slamnatim sesirom na glavi bespucima svog kabineta.

Za utehu mogu da nam posluze neki drugi podaci, koji ipak govore u prilog tome da medju nama zive i inteligentni ljudi, a koje sada necu iznositi.
I ovako sam smorio.
 
Da se vratimo na identitet....koji je ocigledno ugrozen, cim je nekome bitno koji je na lestvici inteligencije...
To ukazuje da nam je inteligencija jedna od postapalica identiteta (sto ne bi smelo da se desi iole pametnom coveku)....
To sirenje prostora za trazenje identiteta ukazuje na psiholosku potrebu ljudi da kad nemaju svoj osnovni licni i egzistencijalni identitet , traze sublimate i surogate....

Jedan od osnovnih surogata koji je masovno sugerisan je upravo politicki identitet....zamena za nekadasnju drustvenu odgovornost.....ali bleda i glupa zamena....

P.S. Tablicu IQ ne treba shvatati apsolutom, ali je pravljena po nekim kriterijumima koji ocigledno pokazuju bolje reagovanje odredjenih gradjana u odnosu na druge gradjane....
Takodje su mnogima prihvatljivi neki delovi tvrdnji (o neinteligentnijim zenama prosecno i homoseksualizmu kao bolesti psihopatoloskoj) tog profesora, dok negativu treba apsolutno ignorisati...
Istina....o svemu treba pricati, to je moc istine....
 
onog trenutka kad su se ujedinile (hm...ujedinile...:lol: dobro de, napravile koaliciju) sps i ds, ja sam definitivno digao ruke od politike, jer su mi se zgadili momentalno...
Danas...kad vidim bilo koji talk show na tv-u u kojem je političar, odmah menjam kanal...a ranije nisam propustao...i reprize utiska nedelje sam gledo...


Nikad više...
 
NE, to je idiotizam....
Apoliticnost je kad vrednujes stvari nezavisno od toga da li je DS, DSS ili radikalski predlog, covek, namera....

Ne postoji iole pametan potez koji je upucen na izolaciju i ignorisanje negativnih poteza, jer to se ili odmah placa ili vraca pa placa....
 
Politikantstvo u srbiji je jedino uspelo u evropi da politicke stavove ljudi pretvori u politicki identitet....

Tako i zbog toga imamo krize i depresiju kod ljudi i nesigurnost kad se desavaju izbori....
Imamo stalno ciklicno vracanje i izivljavanje istih ili slicnih ljudi i principa....
Imamo na kraju i zelju ljudi da se sve prevede na politicke razloge (a ne gradjanske)....

A Srbija kao puna inteligentnih ljudi?
A ljute se srbi sto po istrazivanjima jesu medju poslednjima po inteligenciji u Evropi?


dietcola-1.jpg
 
A Srbija kao puna inteligentnih ljudi?
A ljute se srbi sto po istrazivanjima jesu medju poslednjima po inteligenciji u Evropi?

Ovo zavisi od mnogo cega , npr vrste testova , kojoj kulturi su prilagodjeni itd...
Srbi su mnogo inteligentniji od vecine europskih nacija. Jer kad dete iz nase skole ode u inostranstvo neretko ga unapredjuju razred dva u veca odeljenja.

Ovde moram da navedem fazon sa polu praznom / punom casom vode i pitanjem da li je ona polupuna ili prazna ???
ovo je jako glupo pitanj jer ako ste upravo punili casu vodom ona je polu puna ako ste pili vodu iz nje vi ce te je videti kao polu praznu ...
Koliko vidim ova IQ tabela je sacometrijski pravljena.
ne pise koliko je ljudi testirano u svakoj drzavi koliki su uzorci itd.. Statistika je cudo moze svasta da dokaze.
Jer ako je u Nemackoj testirano 2000 ljudi od kojih je 1500 univerzitetski profesori ,a u Srbiji ljudi 2000 a od kojih je 1500 iz dusevnih bolnica???
Ne verujem da su srbi malo inteligentniji nego retardirane osobe.
 
Poslednja izmena:

Back
Top