JA SAM CRNOGORAC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Master Čoldo Yodović

Početnik
Banovan
Poruka
19
Mapa Evrope iz 1660. godine:

http://www.tacitus.nu/images/kartor/europa/Europa1648.gif

Ko zna istoriju, a prevashodno geografiju, i bači pogled na Balkan – vidjeće da je Turska pregazila sve zemlje – i Grčku, i Bugarsku, i Srbiju, i Bosnu, i Rumuniju, i Mađarsku, i da je došla sve do Beča. Ali vidjeće i to da u tom ogromnom „turskom moru” egzistiraju dvije slobodne slovenske države – Crna Gora i Dubrovnik.

Ovu mapu nijesam ja nacrtao, pa da bude da lažem...

Koga vrijeđa to što njegovi preci 1660. godine nijesu imali državu, već su bili turska raja ili austrijski konjušari, može samo da mi sisa čolda…

Koga vrijeđa ova moja rečenica,
Moj čoldo mu pečenica…

JA SAM CRNOGORAC I NE PRIPADAM GENOCIDNOM NARODU!
 
Ovako zemljace, tvoja tvrdnja je djelimicno istinita, jer Crna Gora je ipak bila pod turskom okupacijom, ali je imala poseban polozaj u odnosu na druge zemlje koje su bile pod osmanskom vlascu.
Dok su druge zemlje morale da placaju harac Turcima, Crna Gora je morala da placa porez koji se zvao filurija i koji je bio manji od haraca, imali su vojnu, sudsku i crkvenu autonomiju, i takodje su osnovali Crnogoski zbor, koji je kasnije prerastao u senat.
 
Mapa Evrope iz 1660. godine:

http://www.tacitus.nu/images/kartor/europa/Europa1648.gif

Ko zna istoriju, a prevashodno geografiju, i bači pogled na Balkan – vidjeće da je Turska pregazila sve zemlje – i Grčku, i Bugarsku, i Srbiju, i Bosnu, i Rumuniju, i Mađarsku, i da je došla sve do Beča. Ali vidjeće i to da u tom ogromnom „turskom moru” egzistiraju dvije slobodne slovenske države – Crna Gora i Dubrovnik.

Ovu mapu nijesam ja nacrtao, pa da bude da lažem...

Koga vrijeđa to što njegovi preci 1660. godine nijesu imali državu, već su bili turska raja ili austrijski konjušari, može samo da mi sisa čolda…

Koga vrijeđa ova moja rečenica,
Moj čoldo mu pečenica…

JA SAM CRNOGORAC I NE PRIPADAM GENOCIDNOM NARODU!
A kako se to bača?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top