Počela hajka i na Srpsku crkvu?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Počela hajka i na Srpsku crkvu?

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Question Počela hajka i na Srpsku crkvu?

Полиција спречила молебан на Цетињу

Полиција спречила свештенство Цетињског Архијерејског Намесништва да служи литургију поводом светог Јована храмовске славе цркве у Бајицама код Цетиња.

Јаке полицијске снаге спречиле су свештенство Цетињског Архијерејског Намесништва да служи Свету Литургију поводом светог Јована, храмовске славе цркве у Бајицама код Цетиња, саопштила је Митрополија црногорско -приморска.

Наводи се да су свештеници покушали уђу у цркву, али да их је полицијски кордон силом спречио.

"Цетињско свештенство тренутно испред кордона полиције који и даље спречава улазак у цркву, обавља молебан Светом Јовану Крститељу и Мајци Божјој", наводи се у саопштењу.

----

Sljedeća faza u procesu rasrbljavanja Crnogoraca je počela znatno ranije nego što sam mislio...

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Re: Počela hajka i na Srpsku crkvu?

Ма ко их шљиви само да ми не помињу Његоша и да се овде не представљају као Срби, рецимо кад треба бесплатно да студирају...
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio Duh Sekire Pogledaj poruku
    Ма ко их шљиви само да ми не помињу Његоша и да се овде не представљају као Срби, рецимо кад треба бесплатно да студирају...
    ...ima i povređenih...

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

bez brige
    ochekuje se Tadicevo izvinjenje zbog agresivnog performansa pripadnika SPC koji je vredjao nacionalna osecanja poshtenih dukljana i izazvao opravdanu reakciju organa reda i mira
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Sukob za sukobom, a oni koji treba da iniciraju rešavanje zvižduću i gledaju u oblake. Nije nam prvi put.

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Arrow Re: Počela hajka i na Srpsku crkvu?

Evo malo detaljnije:

----

Јаке полицијске снаге спријечиле су јутрос физичким насиљем свештенство Цетињског архијерејског намјесништва да служи литургију у цркви Светог Јована Крститеља у Бајицама код Цетиња, која данас прославља своју славу.

Кордон специјалаца освануо је око цркве, а када су свештенство и вјерници покушали да уђу у храм, полиција је примијенила физичку силу. Један од полицајаца је након примјене силе говорио «немојте да нас провоцирате», док је други «објашњавао» сопствене поступке ријечима «ми радимо свој, а ви радите свој посао».

Цетињско свештенство онда је испред кордона одслужило молебан Светом Јовану и Мајци Божијој.

Затим су парох подгорички протојереј Драган Митровић и шеф кабинета Митрополита Црногорско-приморског протојереј Радомир Никчевић у храмовској порти под отвореним небом служили Свету литургију.

Све то је из непосредне близине посматрала групица припадника секте анатемисаног распопа Дедеића, која се повукла након што је почела Света служба Божија.

Ректор Цетињске Богословије и цетињски парох протојереј Гојко Перовић казао је након литургије Радио-Светигори да га је командир цетињске полиције Иван Раичевић јутрос око шест часова обавијестио да је «наређење с врха» да нико данас не може ући у цркву у Бајицама.

«Ово је, мислим, први пут у новијој црногорској историји да полиција примјењује физичко насиље према православном свештенству. Нама није преостало ништа друго до да одслужимо литургију испред бајичке цркве», рекао је он.

Он је најавио да ће консултовати чланове Правног савјета Митрополије о правним потезима поводом овог догађаја.

http://www.svetigora.com/audio/download/4868/

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

el ima i neka vest iz Moldavije mislim isto je znacajna zemlja ko i CG , a pi*ke su kud i kamo jeftinije
    The Show Must Go On...

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Nishta to nije bitno na ovaj svechani dan.

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    ...ima i povređenih...
    Биће занимљиво пратити вести, мислим како ће ко пренти...
    А ****** друже, имамо ми неке државне органе, па нек реагују, на заштити оних који се изјашњавају као Срби (али стално, а не кад им одговара)... Мада им је Црна Гора омиљена мета за доказивање...
    У Словенији обрисали Србе са списка, како је у Хрватској и да не говоримо, па наши кад се сретну са њиховима кажу "ми немамо међусобних проблема"...

п.с. Где су сада чедисти. Они много воле ЦГ
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Aktivan član
    Učlanjen
    05.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ово је скандал! И верујем да свесно режим у ЦГ подиже тензије пред изборе. Ово ни најгоре џукеле не би радиле.

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

O ovome je vec pricano na 6 strana:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=258561

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Samo ne razumijem koje će objašnjenje dati???

sandokan :) nije na forumu
    Da to sam ja, da to sam ja, da malo sam se promenila
    Početnik
    Učlanjen
    17.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Be obzira, nije na odmet još jednom reči da su trnutni crnogorski vlastodršci govna neviđena...

Teraju polovinu svog stanovništva da napravi SAO Brda, po uzoru na republiku Srpsku...

Ističe se Mille Dragic (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    64

у црну гору сам био још у прошлом миленијуму, па ме занима јел им ово регуларна униформа?
    смешне су им те плаве капице тзв. качкети, а тек јакне шушкаваци, шта ли је већ. министарсту унутрашњих послова црне горе потребан је стилиста, како ће таки у јевропу.

Aktivan član ivanpo (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Jos dok su bilu u savezu sa Srbijom bila je hajka drzave na SPC. Time hoce da ojacaju svoju drzavnost. Crkva je od uvek bila u sprezi sa drazavom,crkva i sluzi za manipulacaciju naroda. Institucija koja najvise skrnavi veru je sama crkva. Koliko su samo mrznje doprinele obe crkve u Crnoj Gori. Da su pravi vernici oni bi propagirali mir a ne sukobe,

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...zasto policija sprecava scestenike da odrze liturgiju...jesu li dali neko objasnjenje...saopstenje?

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mora neko i SPC da juri.Neka vide kako je to.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

U mamicu im siptarsku
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    ...zasto policija sprecava scestenike da odrze liturgiju...jesu li dali neko objasnjenje...saopstenje?
    Da.

Kako se ne bi sukobili CPC i SPC oko službe. Kako bi izbjegli sukobe i podizanje tenzija ili nasilja, niti jednoj strani nije dozvoljena služba. Naravno, i CPC je imao neke veze s tim, jer su ih gledali dok se nisu osigurali da im pristup nije bio dozvoljen - politički cilj Crnogorske pravoslavne crkve je postignut, a to je izjednačavanje CPC i SPC i predstavljanje toga kao neutralne opcije između "dva izbora".

Ne mogu ovdje nikako braniti vlasti Crne Gore, već zaista samo reći da ovo predstavlja crnogorsku sramotu, ljagu na ime koja se teško može obrisati.

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

20 Jan 2009. 17:30 | Izvor: CdM

MUP: Svještenstvu zabranjen ulaz iz bezbjednosnih razloga

Uprava policije je jutros, iz razloga bezbjednosti i očuvanja sigurnosti građana i imovine, svještenstvu SPC i CPC zabranila ulazak u crkvu Svetog Jovana Krstitelja u Bajicama, saopšteno je iz Uprave policije.

Policija je saopštila da tokom događaja nije bilo incidenata.

Naime, Crnogorska pravoslavna crkva je, 15. januara ove godine, obavijestila Ispostavu Cetinje da će 20. januara, u toj crkvi služiti liturgiju, ne precizirajući vrijeme početka službe.

Mitropolija crnogorsko - primorska Srpske pravoslavne crkve, kako navode iz Uprave policije, nije obavijestila Ispostavu Cetinju da će istog dana, na istom mjestu, održati liturgiju, mada je policija bila u saznanju o toj namjeri.

"Obzirom da se nekoliko puta u ranijem periodu dešavalo da, uoči svetaca, na crkvi bude polomljena brava i da se u nju provaljuje, policijski službenici su jutros svještenicima SPC i CPC saopštili da je ulaz u crkvu zabranjen iz razloga bezbjednosti i očuvanja javnog reda i mira“, navode iz policije.

Prema navodima policije, svještenici SPC su, međutim, i pored obavještenja, ostali na vratima crkve.

"Saopšteno im je da se moraju udaljiti od ulaza crkve, o što su se oglušili, nakon čega su ih policijski službenici sklonili sa ulaza i oformili kordon oko crkve", navodi se u saopštenju.

Budući da se broj pristalica SPC i CPC uvećavao, policija je, kako se dodaje u saopštenju, još jednom saopštila da ni jednoj, ni drugoj strani, neće biti dozvoljen ulazak u crkvu, "nakon čega je sveštenstvo SPC održalo litirgiju u dvorišnom prostoru, što su svještenici CPC mirno posmatrali".

"Sveštenstvo CPC je prvo napustilo prostor oko crkve, dok je svještenstvo SPC otišlo desetak minuta kasnije, nakon što su završili liturgiju", saopštili su.

Uprava policije će, kako je saopšteno, i ubuduće, u svim sličnim situacijama, preduzimati neophodne mjere radi sprječavanja narušavanja javnog reda i mira i eventualnih posljedica po život i zdravlje ljudi.
    ==========
    L I N K
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Све то је из непосредне близине посматрала групица припадника секте анатемисаног распопа Дедеића, која се повукла након што је почела Света служба Божија.
    ...ovo je bas fuj bljak... ko hijene

... sad ce to da rade u svim crkvama...ovi iz CPC se nacrtaju ispred SPC a policija zabrani sluzbu?

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Stoka dukljanska.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...ma lopovi...saneri ...kako god...sve ove godine im nije smetala SPC...valjda su tek od skoro postali vernici pa im i crkva treba

Slične teme

1. Hajka na Vuka Jeremica u EU
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.11.2008., 16:48
  2. Hajka na partizane
    Autor nezavisna Backa u forumu Politika
    Odgovora: 351
    Poslednja poruka: 23.03.2008., 14:01
  3. Hajka na Zorana Đinđića
    Autor nikolla90 u forumu Politika
    Odgovora: 404