НАТО за разговор о укидању зоне безбедности

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Генерални секретар НАТО-а Јап де Хоп Схефер изјавио је јуче у Бриселу да је спреман да размотри питање укидања војне зоне безбедности око Косова, ако то предложе власти Србије, преноси Бета. „Ако Србија буде хтела да изнесе предлоге с тим у вези, спреман сам да то размотрим”, рекао је Схефер на традиционалном новогодишњем пријему за акредитоване новинаре у седишту НАТО-а.

Укидање копнене зоне безбедности, установљене после бомбардовања НАТО-а, Кумановским споразумом из јуна 1999. године, било би, према оценама Зорана Драгишића са Факултета безбедности, политички, војно и безбедносно значајно за Србију.

– Највећи би био политички значај, јер би тиме и НАТО, након вишегодишње коректне сарадње између Војске Србије и Кфора, коначно показао да Србију прихвата као партнера. Била би то и још једна дипломатска победа Београда – каже Драгишић за „Политику”. – Безбедносни значај огледао би се пре свега у томе што би српски државни органи лакше могли да се боре са шверцом и организованим криминалом који је присутан уз административну линију са Косовом и Метохијом.
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/NATO-za-razgovor-o-ukidanju-zone-bezbednosti.sr.html

A ovi su to vec predlozili pre neki mesec.
:think:
 
..све иде у правцу:

.."..јер би тиме и НАТО, ..... коначно показао да Србију прихвата као партнера."

И ја сам због тога веома срећна, да срећнија не могу бити,
(ал` кад бих се зезала)!
7.gif



.
 

Back
Top