Русима не дају у Босну

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
meni nije jasno ko je gazda u BiH, i cija je pogranicna policija, bosanska, ili srpska????
nije mi jasan ni razlog ove zabrane, ali sada ce forumasi da me obaveste o.....

Русима не дају у Босну!
17.01.2009.


Сарајево без најаве увело визе за руске држављане, због чега је више од стотину Руса у протеклих двадесет дана враћено с босанске границе. Москва прети санкцијама

Више од стотину Руса враћено је у протеклих двадесетак дана с границе БиХ јер су им власти БиХ, без икаквог обавештења крајем године, увели визе за руске држављане, сазнаје Пресс РС!

Један од оних који су „скинути" с границе је и новинар једног од најтиражнијих руских листова „Рос бизнис консалтинг" Анатолиј Поморцев, који је прексиноћ кренуо у Бањалуку како би урадио раније договорени интервју с премијером РС Милорадом Додиком.


http://www.enovosti.info/sr/opcija/btg_novosti/0/8589/Rusima/ne/daju/u/Bosnu!
 
Притисак на Додика због потписивања више споразума са Русима. А граница РС(Републике Српске) и РС(Републике Србије) је формална и моје је мишљења да се ту БиХ ништа не пита, мени последњи пут ни личну нису погледали.
 
nije mi jasno kako su to balijanderi mogli da ucine bez odobrenja vlasti republike srpske?

Ради се о томе, да мухамедови шејтани имају два кретена у министартсву који на своју руку раде, све ван институција...
Само за мухамедове да се спреме...

 
Притисак на Додика због потписивања више споразума са Русима. А граница РС(Републике Српске) и РС(Републике Србије) је формална и моје је мишљења да се ту БиХ ништа не пита, мени последњи пут ни личну нису погледали.

jeste formalno, ali bolje je nekom bez vize da slucanjno ne zaluta u federaciju, i ako ide u bl mora kroz brcko, a brcko nije u rs ni u federaciji nego odgovara sa zajednockim vlastima. tako da ako nema vizu moze da se nada da ga nece zaustaviti u brckom.
 
Притисак на Додика због потписивања више споразума са Русима. А граница РС(Републике Српске) и РС(Републике Србије) је формална и моје је мишљења да се ту БиХ ништа не пита, мени последњи пут ни личну нису погледали.

Državna granica je pod jurisdikcijom Državne granične službe (DGS) koja je od čitave BiH. A da je formalnost, nije uvek. Nekad znaju da se prave kao da rade svoj posao.

U svakom slučaju, ovo je jedna od onih čistih provokacija iz Sarajeva. Podsetimo da su Rusi pre kratkog vremena počeli proizvodnju nafte u Brodu, a za kratko vreme se počinje i sa proizvodnjom euro-dizela.
Ovo sve nekome nije milo, pa su odlučili da sabotiraju. Protiv ove odluke se treba boriti.

Sećate se kada je MiP BiH Sven Alkalaj (čini mi se da beše on) na svoju ruku ukinuo sporazum BiH i Srbije o dvojnom državljanstvu isto tako nenadano, pa je morao ko kreten da ga vraća?
 
meni nije jasno ko je gazda u BiH, i cija je pogranicna policija, bosanska, ili srpska????
nije mi jasan ni razlog ove zabrane, ali sada ce forumasi da me obaveste o.....

Кажу грешка. Министар Свен Алкалај (право босанско име и презиме!) и његов заменик Зоран Перковић,кажу:
Обелодањивање ове информације изазвало је прави скандал у дипломатским круговима у Сарајеву, па министар Свен Алкалај и његови сарадници покушавају да се оправдају на све могуће начине.

- Визе за Русе нису уведене и нема никаквих сметњи за њихов улазак у БиХ. Они су могли да буду враћени ако им није ваљао пасош, ако је био поцепан или ако се службенику на граници учинило да путна исправа није била ваљана. То су моје претпоставке, јер иначе нема никаквог разлога за враћање руских држављана са границе - рекао је министар Свен Алкалај.


Његов помоћник Зоран Перковић је, међутим, устврдио да је реч о штампарској грешци, не упуштајући се у даља образложења. Ипак, ако се пажљиво погледа и прочита члан 8 одлуке Савета министара о визама која је на снази од 24. децембра, веома је тешко уочити где би грешка могла да се поткраде.
 
meni nije jasno ko je gazda u BiH, i cija je pogranicna policija, bosanska, ili srpska????
nije mi jasan ni razlog ove zabrane, ali sada ce forumasi da me obaveste o.....


Ваљда су се сетили оне 1999, кад је руски батаљон из Босне,
из састава мировних снага УН,

на Косово и Метохију први стигао 12. јуна у 01.30 часова у центар Приштине, а потом наставио према Косову Пољу и аеродрому Слатина.

И не могу им то никако опростити,
али ће неко требати да потсети на тај догађај и Тачија и његове терористе!

Било је то, брзо, кратко и ефикасно,...тресле су се многе гаће тада,
а шта мислиш чије ће ли се трести сада???

.
 

Back
Top