ZURKA ZA POMOC AZILU U BUDISAVI, UCESTVUJTE

PUKLAmiSTIKLA

Obećava
Poruka
87
DRAGI MOJI I DRAGE MOJE,
MOZDA NISAM BAS REDOVAN CLAN,ALI POMNO PRATIM STA SE DESAVA.VIDEVSI OVDE TEMU O AZILU TOLIKO SAM SE RAZNEZILA I TOLIKO BILA DIRNUTA DA SAM NA FACEBOOK-U NAPRAVILA CAUSE : POMOC AZILU ZA PSE U BUDISAVI, KOD NOVOG SADA.
JAKO PUNO LJUDI VEC IMA TAMO UCLANJENO I PONOSNO I ZAHVALNO MOGU DA TRVDIM DA JEDAN VELIKI BROJ TIH LJUDI JE ODNEO NESTO HRANE ILI UPLATIO NEKU DONACIJU,A NEKI SU I OTISLI DA VIDE I POMAZE TE DIVNE PSE.
I TAMO SAM JA STUPILA U KONTAKT SA JEDNOM SUPER DEVOJKOM KOJA JE, DA SE TAKO LAICKI IZRAZIM, FACA U NS-U I DJ I SVASTA NESTO I DODJOSMO NA IDEJU O ZURCI NA KOJOJ CE SE PARE OD ULAZNICA UPLATITI NA ZIRO RACUN AZILA U BUDISAVI.
ONA JE SVE TO SREDILA I ORGANIZOVALA I ZURKA JE 23. JANUARA...SAD U PETAK LJUDI.
NAZALOST JA NISAM U STANJU DA OVO KAKO TREBA PROPAGIRAM I IZREKLAMIRAM JER IMAM ZDRV PROBLEME I BILA SAM U BOLNICI. ISPOD CETE VIDETI NESTO VISE O ZURCI I DJ-EVE KOJI NASTUPAJU I GDE CE BITI ZURAJA I CENU KARTE TJ ULAZNICE I AKO JE MOGUCE DA SE OVO POSTAVI NA SVE ZIVE I NEZIVE ZIVOTINJESKE FORUME.MOLIM VAS SVE DA DODJETE.STO VISE VAS TO VISE HRANE ZA TE MILE PSICE I TO VISE HUMANOSTI.A NARAVNO SUPER ZURKA I EXTRA PROVOD SU ZAGARANTOVANI.

NAJAVA:

Ljudi koji ne vole kučiće sigurno ne vole ni lutalice, kojih po gradu ima na stotine. Ljudi koji vole kučiće često zaborave da su iste te lutalice, koje maze i hrane po ulicama, nosioci zaraza i bolesti.

Jedna osoba je svesna toga, ali kako obično biva, to nije dovoljno. U naselju Budisava, u blizini Novog Sada, nalazi se azil za pse lutalice, kojih trenutno ima 280. Starija godpođa, očigledno veliki ljubitelj životinja, nema dovoljno sredstava da se stara o njima.

Zato dođite u petak, 23. januara u Crnu Kuću. Sav prihod od žurke biće uplaćen na žiro račun azila.

Line up je sledeći:

Dragan Vukmirović [IN radio]vs Direct Control
Arhitek [AlterNacija]
Car Z [English Breakfast]
Dee Face [HNS DJs]
Vladimir Aćić [HNS DJs]
Klaus [AlterNacija]

Ovom prilikom šaljemo jedan veliki naklon za sve DJ-eve i ljude koji dobrovoljno pomažu akciju. Za sve koji baš i ne brigaju za bolji život svih tih čovekovih najboljih prijatelja, neka svejedno dođu, biće rejv , a mi ćemo vas već opravdano iskoristiti mig

Cena ulaznice je 200dinara
Vidimo se!
 
to je devojka koja je organizovala takvu najavu stavila.poenta je da se privole i ljudi koji vole pse i oni koji ih ne vole..jer ruku na srce ima uzasno puno (na velikuuu zalost) pasa lutalica....zamisli da nema jos i tog azila gde su oni zasticeni i voljeni i siti i mazeni i pazeni i vakcinisani..bar njih 300 ili koliko ih ima vec tamo....mogla je ova objava da bude sladunjava i sva puna nekih srceparajucih ideja o ljubavi i humanosti..ali, opet na veliku zalost, budimo realni...zivimo u svetu gde humanosti i ljubavi i paznje i tolerancije cesto manjka...pa idemo na razum (bar ono sto dosta ljudi smatra razumom)....niko ne voli lutalice...zar ne??? neko iz razloga sto mrzi pse, neko iz razloga sto ih se boji, neko jer mu je tesko da ih vidi same i gladne i napustene...razni su razlozi...pa ovaj azil je idealno mesto za bar neke od njih..ali im je potrebna pomoc da opstanu..jer to je dokaz nevidjene humanosti i ljubavi i tolerancije...a oni koji ne znaju za ove pojmove neka misle kako ciste grad od zaraza i ko zna cega vec...mi sada necemo ubedjivati ljude sta je dobro,a sta ne...mi hocemo da pomognemo i skupimo sto visee para (i ljudi)..:-))
crna kuca je u Novom Sadu
svi su pozvani...i ko je iz NS-a i ko nije....dobrodosli su svi:-)
 
to je devojka koja je organizovala takvu najavu stavila.poenta je da se privole i ljudi koji vole pse i oni koji ih ne vole..jer ruku na srce ima uzasno puno (na velikuuu zalost) pasa lutalica....zamisli da nema jos i tog azila gde su oni zasticeni i voljeni i siti i mazeni i pazeni i vakcinisani..bar njih 300 ili koliko ih ima vec tamo....mogla je ova objava da bude sladunjava i sva puna nekih srceparajucih ideja o ljubavi i humanosti..ali, opet na veliku zalost, budimo realni...zivimo u svetu gde humanosti i ljubavi i paznje i tolerancije cesto manjka...pa idemo na razum (bar ono sto dosta ljudi smatra razumom)....niko ne voli lutalice...zar ne??? neko iz razloga sto mrzi pse, neko iz razloga sto ih se boji, neko jer mu je tesko da ih vidi same i gladne i napustene...razni su razlozi...pa ovaj azil je idealno mesto za bar neke od njih..ali im je potrebna pomoc da opstanu..jer to je dokaz nevidjene humanosti i ljubavi i tolerancije...a oni koji ne znaju za ove pojmove neka misle kako ciste grad od zaraza i ko zna cega vec...mi sada necemo ubedjivati ljude sta je dobro,a sta ne...mi hocemo da pomognemo i skupimo sto visee para (i ljudi)..:-))
crna kuca je u Novom Sadu
svi su pozvani...i ko je iz NS-a i ko nije....dobrodosli su svi:-)
 
Ovim ce se skupiti pare za azil, ali je napravljena steta za sve ostale zivotinje na ulici. Odnos ka njima ce biti jos gori, progon jos nemilosrdniji. Verujem da ovo nije bio cilj. Problem je sa ljubiteljima zivotinja sto ne razmisle dovoljno pre nego sto nesto urade. Da bi za 300 pasa bilo malo bolje, za sve one ostale ce biti mnogo gore. Ovakav tekst je poziv za linc pasa na ulici. Ovo je primer kako dobra namera postaje svoja suprotnost.

Ako mislite da se samo azilima moze resiti problem, u zabludi ste i plasim se da ne znate u kojoj zemlji zivite. Ko ce i od kojih para da sagradi azile za hiljade pasa i macaka na ulicama gradova U Srbiji? To je utopija! Tako ni mnogo, mnogo bogatije zemlje nisu uspele da rese probleme ulicnih zivotinja . Resenje je CNR u kombinaciji sa azilima. Ovo znaci da mora da se puno objasnjava sugradjanima da zivotinje nisu opasne, a da se one sterilisu, vakcinisu i vrate na staniste. No, mora da se obezbedi tolerantnost prema njima na ulici.

Nije tacno da vecina mrzi ulicne zivotinje. Problem je sto su oni koji ih ne vole agresivniji i glasniji. Istrazivanje koje je nedavno radio Stratedzik marketing za potrebe emisije Stanje nacije indirektno pokazuje da se u Srbiji ne mrze zivotinje

URL=http://imageshack.us]
stanjexrh7.jpg
[/URL]


Ovo treba iskoristiti da se nesto pametno uradi, da se gradjanima lepo objasni sta je realno i moguce, a mrzitelji kao manjina moraju to da prihvate (visoke kazne za nepostovaoce dogovora vecine i zakona).
 
znam ja sve to.ja sam dobila od nje tu najavu i postavila je neprocitavsi jer sam jurila na infuziju.tek kada su mi skrenuli paznju videla sam i ja sta je i kako napisano.***....
na zalost znam u kojoj zemlji i kakvoj zemlji zivim u kojoj ni ljudi nemaju sta da jedu...cilj je bio pomoc konkretno ovom azilu (i jeste)....ali isto tako ne da se zamrze ulicne zivotinje...nisu one krive..nisu birale gde da se rode, ko da im bude vlasnik (ili bolje receno NEvlasnik), nisu one birale da budu ostavljene...
probacu da ispravim gresku...
 
Zelela bih da se zahvalim ljudima koji su ideju da pomognu psima u azilu u Budisavi i sproveli u delo, ali moram da istaknem jedan veliki propust.
Naime, pitali su me ljudi za tu zurku i bas niko iz naseg udruzenja "Bella" nije kontaktiran ni za dozvolu i saglasnost.Iako je sira javnost o tome informisana i pozvana da pomogne, sve se desavalo i planiralo bez nase saglasnosti.
Poenta cele price da smo mi drustveno odgovorni i ne daj boze da nesto krene naopako, po zlu i sl. svi ce optuziti ljude koji imaju direktnu vezu sa azilom.

Zato bih iskoristila ovu priliku da stavim napomenu da su sve vase ideje, organizacije za pomoc psima itd. dobro dosle, ali Vas molimo da se prvo nama obratite za dobijanje saglasnost i da bismo znali o cemu se radi, a ne da to cujemo od "ostatka sveta".

Kontakt telefon kad je u pitanju azil u Budisavi 064/ 15-05-200
Marijana
Sekretar Udruzenja za zastitu i dobrobit zivotinja "Bella" Novi Sad

Hvala Vam na razumevanju i pruzanju podrske
 

Back
Top