Je li Srbija napala i okupirala SAP Kosovo '89. godine?

Da li je Srbija napala i okupirala SAP Kosovo '89. godine?


  • Ukupno glasova
    105
  • Anketa je zatvorena .
Pa, koliko znam, čujemo priče da je otac silovao kćerke. Za silovanje ne treba da ih bude dosta. Albanci su, dok su Srbi bili većina, tretirani kao niža klasa.

I daesu, to nije razlog da se dignes na oruzje i ubijas policiju i silujes decu,i ko zna sta jos.

Ajde nemoj da pricamo prepricano 10000 puta,nisi u pravu i to se vidi.

Uzgred mogu da se odsele odakle su i skoro dosli ako im ne prija.

I da,srbi su bili vecina pre 300 godina a ti zasigurno ne znas sta se desavalo..........a koliko vidim ne znas ni sta je bilo 89-te a pricas o 300 god. unazad.
 
posto ne uvidjas zasto te to pitam.
dakle, koja mesta, sela, naselja...
Stvarno ne znam, nijesam živio na Kosovu da bih ti to rekao, a i ne zanima me mnogo. Mislim da Albanci nijesu bili jednaki sa Srbima dok su bili u manjini. Možda griješim, nijesam baš najbolje informisan o Kosovu u tim godinama, ako griješim, ispravi me.
Nemoj da pričaš gluposti.

Ako ti je cilj da provociraš onda to radi bar malo suptilnije. Ako nije, onda se informiši.
Ne znam kako nazivaš činjenicu da se srpska mesta na Kosovu sada broje prstima jedne ruke? Selidbom???

Ne, nije mi cilj da provociram.
Činjenicu da se srpska mjesta na Kosovu sad broje prstima nazivam prije svega pogrešnom politikom srpskih lidera iz tog vremena. Kada su se Albanci namnožili i postali većina, počeli su da vrše represije i zločine nad Srbima koji su doveli do ove činjenice.
 
I daesu, to nije razlog da se dignes na oruzje i ubijas policiju i silujes decu,i ko zna sta jos.

Ajde nemoj da pricamo prepricano 10000 puta,nisi u pravu i to se vidi.

Uzgred mogu da se odsele odakle su i skoro dosli ako im ne prija.

I da,srbi su bili vecina pre 300 godina a ti zasigurno ne znas sta se desavalo..........a koliko vidim ne znas ni sta je bilo 89-te a pricas o 300 god. unazad.

Slažem se, nije to razlog za nasilje i represije prema Srbima. Mada, ničija nije do zore gorjela, pa tako neće ni albanska. Vjeruj mi, izgubiće i oni Kosovo, kao što su ga izgubili Srbi. Bar ja tako mislim
 
Lazi,lazove.Gde bre "silovanih 1000 srpskih devojcica do 12 g"?Kada bi to bilo u tadashnje vreme,rezhim bi pola Kosova (Albanaca) pohapsila.
1989 g.Autonomija Kosova je silom oduzeta,to ceo svet a i ostali u bivshoj SFRJ znaju i zato doshlo do toga da danas i nema SFRJ.
Na Kosovo je pochelo i tu se zavrshilo,tako je hteo Miloshevich i njegovi sledbenici.:sanke:

Axaxaxaxa,hapsili bi sami sebe,jes z:mrgreen:

Izvini nije 1000,nego 1200 i nije 89-te nego u roku od 20-ak godina.

Jeste oduzeta je a ko vam je dao tu autonomiju?Milosevic?dali su vam jugosloveni.

Nije se nigde zavrsilo,pa nije kraj sveta.
 
Stvarno ne znam, nijesam živio na Kosovu da bih ti to rekao, a i ne zanima me mnogo. Mislim da Albanci nijesu bili jednaki sa Srbima dok su bili u manjini. Možda griješim, nijesam baš najbolje informisan o Kosovu u tim godinama, ako griješim, ispravi me.


Ne, nije mi cilj da provociram.
Činjenicu da se srpska mjesta na Kosovu sad broje prstima nazivam prije svega pogrešnom politikom srpskih lidera iz tog vremena. Kada su se Albanci namnožili i postali većina, počeli su da vrše represije i zločine nad Srbima koji su doveli do ove činjenice.

Ne opet nije tacno,nije ih proterala srpska politika nego albanci.

Sto sada srbi ne teraju crnogorce iz cr,ili gorci srbe?zato sto ni 1 ni 2 nisu siptari.
 
Ne opet nije tacno,nije ih proterala srpska politika nego albanci.

Sto sada srbi ne teraju crnogorce iz cr,ili gorci srbe?zato sto ni 1 ni 2 nisu siptari.

Prije svega srpska politika time što je dozvolila ilegalno naseljavanje Albanaca na Kosovo. Pola tih Albanaca do proglašenja samostalnosti nijesu imali nikakva lična dokumenta. To je bila velika greška.

Srbi ne ćeraju Crnogorce, ni Crnogorci Srbe zato što nema potrebe. Uvijek smo živjeli složno i u miru i tako ćemo živjeti i dalje.

E sad, često ste nas poredili sa Albancima i govorili kako smo isti, a sad odjednom nijesmo. Pa jesmo li, ili nijesmo? z:mrgreen:
 
81' godine, ja sam bio još klinac, moj ćale pita lokalnog piljara, Šiptara, u jednom gradu, bivše SFRJ, da mu objasni, ako već ubijaju Srbe (kontrarevolucija), što bar ne poštede decu...

Taj piljar, Šiptar mu mrtav ladan odgovori, komši danas je to deca, a sutra će bude vojnik...

....

Tog dana je moj ćale, prvi i jedini put u životu bio priveden u SUP...z:((
Mnogo ste pitali,jedino Rusi imaju pravi tretman za teroriste.Mi Srbi dugo nismo znali s kim imamo posla,Tito je većini isprao mozak.
 
81' godine, ja sam bio još klinac, moj ćale pita lokalnog piljara, Šiptara, u jednom gradu, bivše SFRJ, da mu objasni, ako već ubijaju Srbe (kontrarevolucija), što bar ne poštede decu...

Taj piljar, Šiptar mu mrtav ladan odgovori, komši danas je to deca, a sutra će bude vojnik...

....

Tog dana je moj ćale, prvi i jedini put u životu bio priveden u SUP...z:((

Žalosno!
 
81' godine, ja sam bio još klinac, moj ćale pita lokalnog piljara, Šiptara, u jednom gradu, bivše SFRJ, da mu objasni, ako već ubijaju Srbe (kontrarevolucija), što bar ne poštede decu...

Taj piljar, Šiptar mu mrtav ladan odgovori, komši danas je to deca, a sutra će bude vojnik...

....

Tog dana je moj ćale, prvi i jedini put u životu bio priveden u SUP...z:((

Ето нека је ово свима за наук, шиптаре не треба ништа питати.
 
Slažem se, nije to razlog za nasilje i represije prema Srbima. Mada, ničija nije do zore gorjela, pa tako neće ni albanska. Vjeruj mi, izgubiće i oni Kosovo, kao što su ga izgubili Srbi. Bar ja tako mislim

Izgubice sigurno,nije bitno kada.......to je logicno razmisljanje........pa zar mislis da jedna oblast (mala) poput kosova moze da izdrzi 8 miliona srba kako stoji iznad nje i ceka sekund da je rastrgne........koliko mislis da moze tako?10,20...50 godina?da ce amerika biti 200 godina tu?ma hajde........to je ono sto oni vole da kazu realnost.
 
Prije svega srpska politika time što je dozvolila ilegalno naseljavanje Albanaca na Kosovo. Pola tih Albanaca do proglašenja samostalnosti nijesu imali nikakva lična dokumenta. To je bila velika greška.

Srbi ne ćeraju Crnogorce, ni Crnogorci Srbe zato što nema potrebe. Uvijek smo živjeli složno i u miru i tako ćemo živjeti i dalje.

E sad, često ste nas poredili sa Albancima i govorili kako smo isti, a sad odjednom nijesmo. Pa jesmo li, ili nijesmo? z:mrgreen:

A da li bi ti voleo da jeste?:)
@ tema
Pitanje je sasvim suvishno, Kosovo je bilo pokrajna tadashnje Jugoslavije.
 
Izgubice sigurno,nije bitno kada.......to je logicno razmisljanje........pa zar mislis da jedna oblast (mala) poput kosova moze da izdrzi 8 miliona srba kako stoji iznad nje i ceka sekund da je rastrgne........koliko mislis da moze tako?10,20...50 godina?da ce amerika biti 200 godina tu?ma hajde........to je ono sto oni vole da kazu realnost.

Pa i ja to kažem. Kako su ga dobili, tako će ga izgubiti. Samo je pitanje kad
 
Prije svega srpska politika time što je dozvolila ilegalno naseljavanje Albanaca na Kosovo. Pola tih Albanaca do proglašenja samostalnosti nijesu imali nikakva lična dokumenta. To je bila velika greška.

Srbi ne ćeraju Crnogorce, ni Crnogorci Srbe zato što nema potrebe. Uvijek smo živjeli složno i u miru i tako ćemo živjeti i dalje.

E sad, često ste nas poredili sa Albancima i govorili kako smo isti, a sad odjednom nijesmo. Pa jesmo li, ili nijesmo? z:mrgreen:

Nije srpska politika,to je bilo za vreme tita.

Opet za vreme tita.

Kako koz:mrgreen:

Pa ti se sam ovde bratimis sa binajem,a on ti jasno i u lice kaze da si albanac.
 
A u kom sastavu je bilo Kosovo 1989 ,pokrajina bez prava na otcepljenje ... samo su republike bile pravno opravdane za odlazak iz Yugoslavije... a posto je SAP Kosovo deo Srbije i gde je vrvilo kao u kosnici od separatista,s toga je i opravdano bilo "smirivanje " sipaca ... sta nije jasno ...???z:((z:((z:((

A Srbija je Republika, kojoj pripada Kosovo, bez prava na unutrašnje mešanje.

Albanci gledaju - pa čekaj, ako Srbi ne poštuju pravo, zašto bi oni?
 
Nije. Koliko znam Kosovo je sastavni deo Srbije bez obzira na dozu autonomije koju ima pa samim tim ni eventualna okupacija nije moguća.
Pretpostavljam da su se Šiptari našli malo ugroženi nakon Slobinog govora na Gazimestanu i da je taj govor i masa koja se okupila uslovila neke njihove kasnije akcije ali tu nema ni O od okupacije pošto je reč o teritoriji države Srbije.
 
Do dolaska Milosevica na vlast , siptari su nevidjeno maltretirali Srbe na Kosovu i Metohiji . A kad je on dosao , poceli su sa teroristickim napadima , na policajce , i na Srbe u opste . A onda se i srpska policija razularila , pa pocela da maltretira njih , i to je jedno vrazino kolo , koje su siptari zapoceli jos 41 godine i koje se nastavilo posle 45 godine , posto je tito proglasio AU. Pokrainu , a pojacano je prvi put naseljavanjem 150 hiljada Siptara iz Albanije , narocito po donosenju Ustava iz 74 godine , po kome su pokraine mogle same da odlucuju bez republike , kako god hoce , a republika nije mogla bez pokraine da odluci bilo sta . Jedini covek koji se suprodstavio tom Ustavu je bio , tada veoma mladi Voislav Kostunica .
 

Back
Top