SNAJE-nada ili strepnja

JOPE

Aktivan član
Poruka
1.271
Imate jednog, dva ili vise sinova, mozda rodjaka, prijatelja. Neki su ozenjeni, brak je na pocetku, drugi imaju staz a treci tek ocekuju "ulazak" snaje u kucu. Da li Vas raduje (!!!???) njen "dolazak", ako je odgovor DA iz kojih razloga, a ako zivite sa strepnjom-cega se plasite.
Molim Vas da komentarisete bez imaginacije.
 
Ja bi se pošteno zabrinula, agresivne ženke šljapkaju šakama svekrve po guzama uz reči ,,Sada će se peći palačinke... Sada će se kuvati kafa... Sada će se postaviti sto..." A pritom same ništa od navedenog ne rade i ne nameravaju. Svekar ćuti, gleda u pod... da je ko nekad isprobao bi on svoju snajku pre nego što bi je dao sinu al nije... Ma bolje mi njih da ogovaramo nego one nas...

Atheist Rap - Snajka

Jedno jutro rano čim zora zarudi,
usta vredna svekrva snaju da probudi.
Ustaj, ustaj snajka, ustaj mili rode,
da peremo košulje, donesi mi vode.

Snajo, *****, **********!
Snajo, *****, **********!

Ali lenja snajka neće ni da čuje,
a svekrva jadna po avliji psuje.
Aj' svekrvo napolje, i ugasi sveću,
ja sam tebi kazala da ti radit neću.

Snajo, *****, **********!

Snajo, *****, **********!

Zato svaka svekrva nek' ne bude ljuta,
kad dobije lenju snajku neka beži s'puta.

Snajo, *****, **********!

Snajo, *****, **********!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
ma, samo znam da je moja snajka želela da bude gazdarica, a da joj sve bude na ''izvol'te!''. mislim, da tako ne može....i ja sam snajka i znam koliko sam imala poštovanja za moju pokojnu svekrvu sve vreme njenog života...čak joj i dan danas idem na grob, iako to mnogo ređe rade i njen rođeni sin i ćerka.
danas devojke (i ne samo danas, nego i ranije) bi htele da sve bude po njihovom....odatle dolazi konflikt - još ako imaju za svekrvu neku goropadnicu - hebale su čvorka.
p.s. nemam pojma kakve će snajke da budu naše ćerke. za sada mi ne liči na dobro...
 
Strepnja - da ni nakon dvadeset godina (kad ovaj mali bude stasao za ženidbu) mladi parovi neće biti u mogućnosti da obezbede sebi samostalan život. Mislim,... biću ja super sveki, to znam, ali ni sama ne bih mogla da živim u zajednici ni sa svojima a kamoli sa njegovima ...
 
ma, samo znam da je moja snajka želela da bude gazdarica, a da joj sve bude na ''izvol'te!''. mislim, da tako ne može....i ja sam snajka i znam koliko sam imala poštovanja za moju pokojnu svekrvu sve vreme njenog života...čak joj i dan danas idem na grob, iako to mnogo ređe rade i njen rođeni sin i ćerka.
danas devojke (i ne samo danas, nego i ranije) bi htele da sve bude po njihovom....odatle dolazi konflikt - još ako imaju za svekrvu neku goropadnicu - hebale su čvorka.
p.s. nemam pojma kakve će snajke da budu naše ćerke. za sada mi ne liči na dobro...

Е, како ти завидим...и ја бих својој ишла на гроб, ал неће да она оде тамо... z:mrgreen:
 
Tvoje pitanje je (bar za nasu sredinu) nekako suvisno jer se snaja uvek ocekuje sa strepnjom!
A zasto, pa, evo Wandina "shala" ispod navedena je dobar pokazatelj - svekrva se GOTOVO uvek mrzi samo zato sto postoji, ma kakva bila.
Mozda se ne mrzi bas uvek, ali se nikako ne voli.

Pre nego sto sam postala svekrva, ja sam to primetila gledajuci oko sebe.
Tako da sam u startu snaju stavila tamo gde joj je i mesto - na odstojanje!

I sta ja, kao svekrva sada radim?
Bas isto ono sto je i moja svekrva radila kada je bila u mojim godinama: sa svojim dragim putujem po svetu, ne pada mi na pamet da cuvam unuce koje (sve i da hocu) ne mogu da cuvam jer zivi daleko od nas i vidimo ga 1x godisnje.

Tako da nemam sta da kazem ruzno (ali ni lepo) o svojoj snaji sem sto znam da i ona jako voli da putuje... ali neka saceka da postane svekrva pa da krene u putovanja uzitka radi.

Zene koje nemaju sina, to tesko mogu da shvate... bas kao sto nisu shvatale ni sta je rat kao sto su shvatale one majke koje su imale sinove u ratu....

Sinovi odlaze od kuce zauvek, cerke su obicno zauvek vezane za mame.... (moja snaja je jos uvek vezana za svoju majku preterano).... nisam imala sukobe sa snajom jer od samog pocetka zivimo odvojeno, ali sam odlican posmatrac i imala bih sto-sta da napisem ne samo o svojoj snaji, vec jos vise o nekadasnjim sinovljevm devojkama, ali samo o onim koje su zivele u nasoj kuci, sve su zivele daleko od svojih mama i sa te daljine su ih idealizovale.

Da jos dodam da sam i ja sama bila jako vezana za svoju majku koja je (srecom) bila jedna pitoma i razumna dusa koja je obozavala moga dragog i imala razumevanje za njegovu majku, pa nisam imala problema....

Kao sto vidis, u igri je mnogo sto-sta kada pominjemo snaje... vrlo komplexna tema...
 
Е, како ти завидим...и ја бих својој ишла на гроб, ал неће да она оде тамо... z:mrgreen:
znaš šta bih dala da je ovde, sa nama...bila je super žena. (doduše, mislim da ni ja nisam bila loša snajka z:shock:)
a što se tiče gornjeg posta - žena je u pravu. ne kapiram neke stvari, jer jesam bila snajka, ali neću biti svekrva. biću tašta, ako Bog da.
a kao tašta mislim da ću da se povučem maximalno....kao što su se moji roditelji povlačili i bili tu samo kad sam direktno tražila pomoć. jeste bilo teško i zahebano ponekad, ali nas je to naučilo da se borimo sa životom, tj. da znamo da život nije samo lalalalalalalalaaaaa...nego ima i ono drugo kad se stišću zubi.
još da dodam - nismo bili primorani da živimo u zajednici - mislim da je to bitan momenat.
 
Poslednja izmena:
Нећу овде да причам о својој свекрви, јер је невиђено ужасна жена, која ни сину ни унуцима ништа добро није учинила, нити чини. Ја сам небитна, а од како је не виђам, одлично сам!

Него читајући пост који је написала Онаона, мислим да је добро бити таква свекрва.

И зато рекох да мислим да се моје снаје неће мени радовати. Ја сам неко ко жели да учествује у породичним догађајима, ко би волео да много времена проводи са унуцима једног дана...
Али је сигурно да те неке снаје неће волети свекрву која би да им учествује у животу.

И потрудићу се да поштујем то, односно, да поштујем породице својих синова једног дана, онако како то њима буде одговарало.
Искрено, не знам колико ћу успети да се дистанцирам и то је оно што мене брине. Својим ставом не желим да им једног дана направим проблеме у браку, а то се често догађа на релацијама снаја- свекрва. Увек испашта синовљева породица, он се нађе ,,између две ватре''.
 

Back
Top