O SAD pozitivno mišljenje imaju samo Indijci i Poljaci

Америка је

  • светионик демократије

  • hell yeah, ******* cowboys

  • Хомер Симпсон

  • ђубре империјалистичко


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
SAD s naklonošću posmatra većina građana samu u dve od 21 države s velikim ekonomijama, rezultati su danas objavljenog istraživanja.

Prema istraživanju urađenog s ciljem da se proceni globalno javno mnjenje objavljeno uoči inauguracije novoizabranog predsednika SAD Baraka Obame, Indija i Poljska, pored same SAD, jedine su zemlje u kojima većina građana Americi daje pozitivne ocene.
Internet istraživanje u kojem je učestvovalo 22.000 ljudi za Rojters je uradila agencija za ispitavanje javnog mnjenja Ipsos krajem novembra, nekoliko nedelja nakon što je Obama izabran kao naslednik Džordža Buša.
Buš napušta Belu kući sa zaostavštinom ratova u Iraku i Avganistanu, nezadovoljstvom svetske javnosti zatvorom u zalivu Gvantanamo na Kubi i globalnom ekonomskom krizom.
Najnenaklonjenije SAD su Rusija i Turska, nakon njih slede Argentina, Belgija, Nemačka i Holandija.

Ipsos je sproveo anketu u Argentini, Australiji, Belgiji, Brazilu, Kanadi, Kini, Češkoj, Francuskoj, Holandiji, Indiji, Italiji, Japanu, Južnoj Koreji, Meksiku, Nemačkoj, Poljskoj, Rusiji, SAD, Španiji, Švedskoj, Turskoj i Velikoj Britaniji. Te zemlje čine 75 odsto svetskog bruto domaćeg proizvoda, navodi Ipsos.
Istraživanje je trebalo da ustanovi šta ljudi smatraju važnim za ugled države i da li pozitvno gledaju na SAD, navodi Ipsos.
Najgore su SAD prošle kad je reč o spoljnoj politici. Samo je u SAD i Indiji većina Americi dala poztivne ocene po pitanju doprinosa međunarodnom miru i saradnji, dok su najlošije ocena došle iz Argentine, Turske, Meksika, Rusije i Brazila.
Anketirani su naveli da je za ugled države najbitnije poštovanje ljudskih prava, pa potom prava građana u toj zemlji i doprinos međunarodnom miru i saradnji.
SAD su dobro prošle kad je reč o standardu života i doprinosu svetskoj ekonomiji, ali su učesnici ankete te vrednosti rangirali kao manje značajne.
Sveukupno, SAD je povoljno ocenilo 72 odsto Indijaca, 53 odsto Poljaka i 74 odsto Amerikanaca, dok je 60 odsto Rusa i 55 odstu Turaka dalo nepovoljne ocene.
U devet zemlja su prevagnuli oni koji SAD nepovoljno ocenjuju, dok su u šest zemalja SAD imale više povoljnih nego nepovoljnih ocena, a nerešeno je u Velikoj Britaniji i Južnoj Koreji.

http://www.blic.rs/svet.php?id=74863

Интересантна анкета која показује да и такозвани савезници не гледају са одобравањем на потезе САД. Изненадила ме је Индија која једина уз луде Пољаке позитивно гледа на јенкије.

Пошто нису анкету спровели у Србији, а по економији, моћи и осталим параметрима смо дефинитивно заслужили, иде анкета и за нас.
 
a oni se bas brinu kako ih gleda narod neke drzave, zabole ih, oni su i dalje supersila broj 1, a sta ce biti u buducnosti- videcemo

То стоји, али доста ово говори о мишљењу о њиховом делању.

Модератори

Зашто ми је fuc.king под звездицама? Оћу да пише fuc.king! z:lol:
 
Poslednja izmena:
То стоји, али доста ово говори о мишљењу о њиховом делању.

Модератори

Зашто ми је ******* под звездицама? Оћу да пише *******! z:lol:

pa ybg, kako se ponasaju i sta rade, kako sprovode interese, kako neke napadaju a neke brane, onda rezultati ankete, slozicemo se, i nisu zacudjavajuci
 
Iako mi imamo negativna iskustva u poslednje vreme ,generalno su SAD dobre i korisne za svet , niko bolje od njih ne kara komunjare i mudzose po belom svetu evo vec 50 i kusur godinaz:mrgreen:

Њих отворено карају јер су задрти, а ови пајсери западноевропски нису ни свесни да су већ одрађени.
 
Ovo sto je glasao kao demoNkrata odmah u lance

Amerika se mozda u nekim okvirima moze uzeti kao demokratska zemlja . Ali ipak je to zemlja koja je nastala na najvecem genocidu u istoriji covecanstva , koja je svoju demokratiju gradila u skladu sa interesima bankarske oligarhije , a svetli primeri kao sto su Linkoln , braca Kenedi , King kao iskreni borci za demokratiju brzo su zavrsavali pod kovcegom .
Mnogi koji misle da ce se sa Obamom nesto popraviti grese . Bus je odradio suvise dobar posao , potrebno je ipak napraviti malo zatisje , kako bi se smirile strati kako bi opao pritisak nezavisne javnosti , jedno 4-5 godina , a onda sledi novi udar . Ako se Obama suvise otrgne od interesa bankarske elite , zavrsice kao gore pominjani . Sto i nije nemoguce , postoji brdo scenarija . Na mitovima se najbolje pere mozak .
 
...у задње време видим губе штедњу, скачу под возове, хладни им радијатори, а улицама протестују муслимани.
ma i kod nas se vesaju i skacu pod vozove,i a eno muje se pobile oko dve prostorije pa nikom nista , bio sam bas za Novu Godinu u Italiji i nista se ne primecuje da je mnogo drugacije nego pre dve i tri godine kada sam bio , pune ulice radnje , kafane, restorani ,ljudi nisu narocito depresivni iako znaju sta ih je snaslo , ne kazem ja da se ne oseca kriza tamo ali nije sve bas tako katastrofalno kao sto se ovde pripoveda .
 
Amerika se mozda u nekim okvirima moze uzeti kao demokratska zemlja . Ali ipak je to zemlja koja je nastala na najvecem genocidu u istoriji covecanstva , koja je svoju demokratiju gradila u skladu sa interesima bankarske oligarhije , a svetli primeri kao sto su Linkoln , braca Kenedi , King kao iskreni borci za demokratiju brzo su zavrsavali pod kovcegom .
Mnogi koji misle da ce se sa Obamom nesto popraviti grese . Bus je odradio suvise dobar posao , potrebno je ipak napraviti malo zatisje , kako bi se smirile strati kako bi opao pritisak nezavisne javnosti , jedno 4-5 godina , a onda sledi novi udar . Ako se Obama suvise otrgne od interesa bankarske elite , zavrsice kao gore pominjani . Sto i nije nemoguce , postoji brdo scenarija . Na mitovima se najbolje pere mozak .

jes bogumi z:shock:
 
ma i kod nas se vesaju i skacu pod vozove,i a eno muje se pobile oko dve prostorije pa nikom nista , bio sam bas za Novu Godinu u Italiji i nista se ne primecuje da je mnogo drugacije nego pre dve i tri godine kada sam bio , pune ulice radnje , kafane, restorani ,ljudi nisu narocito depresivni iako znaju sta ih je snaslo , ne kazem ja da se ne oseca kriza tamo ali nije sve bas tako katastrofalno kao sto se ovde pripoveda .

Код нас све и да се бациш под воз не може да те убије којом брзином се креће. А ти си баш нашао пример Нову Годину, када би по њој гледали трпезу Срби би били наимућнији народ на свету. Видиш ја баш причао пре неки дан са тетком из Милана каже да су жабари генерално преплашени, док се ми овде спрдамо и верујемо да нас Деда Мраз и гитариста чувају од кризе.
 
Pa zato sto su razvaljivali komunizam su i losi.........to bi isto bilo kada bi sta ja znam pocela 1 stranka da napada 2 .......naravno bez razloga.

Kakva je to demokratija kada ti ne das napr. komunistickoj partiji u svojoj zemlji kako ona hoce.
poenta je bila sto su to rusi........a oni nisu progonili komuniste nego ruse i njihovu politicku imperiju.

E zato sto su progonili komuniste im treba neko kad tad frknuti atomku.........nebitno da li su komunisti losi ili dobri.......nego ovi sto su ljigavi......
 
Pa zato sto su razvaljivali komunizam su i losi.........to bi isto bilo kada bi sta ja znam pocela 1 stranka da napada 2 .......naravno bez razloga.

Kakva je to demokratija kada ti ne das napr. komunistickoj partiji u svojoj zemlji kako ona hoce.
poenta je bila sto su to rusi........a oni nisu progonili komuniste nego ruse i njihovu politicku imperiju.

E zato sto su progonili komuniste im treba neko kad tad frknuti atomku.........nebitno da li su komunisti losi ili dobri.......nego ovi sto su ljigavi......
 
Код нас све и да се бациш под воз не може да те убије којом брзином се креће. А ти си баш нашао пример Нову Годину, када би по њој гледали трпезу Срби би били наимућнији народ на свету. Видиш ја баш причао пре неки дан са тетком из Милана каже да су жабари генерално преплашени, док се ми овде спрдамо и верујемо да нас Деда Мраз и гитариста чувају од кризе.
pa jesu zabrinuti i to je dobro jer imaju neku svest o situaciji u kojoj se nalaze pa ce je lakse i prebroditi ,iako ce i oni snositi svoj deo krize , kao i Nemci , Rusi ,Kinezi a o nama i slicnim banana drzavama da i ne govorim ,
 

Back
Top