Da li ste psihopata?

Serije?! Ovo su, uslovno receno, pravi ljudi od krvi i mesa... pa citaj (pod uslovom da znas engleski)

http://www.carpenoctem.tv/killers/

A tebi prosto žao što ih nema kod nas,pa moramo da učimo engleski da bi čitali o njima. Treba i da deca uče u školi o njima da bi se možda neko od njih poistovetilo,pa da imamo i mi svog Džeka Trboseka. Kad smo već kod njega znaš li kad je on živeo i od kada razni "naučenjaci" razvlače pitu oko njega.z:plez::sanke:
 
Poslednja izmena:
Nemoj da nam pričaš strašne priče.z:cry:
Bolje nam ispričaj koji masan vic.:zstidljivko:

z:lol:
E, vidiš, antoniusss, takvi ljudi su postojali. Nažalost, postoje i sada, a postojaće i ubuduće.
Neću da vam pričam strašne priče. z:)
Dodaću samo da je filmska umetnost prilično eksploatisala biografije serijskih ubica.
E, o tome mogu da pričam, ali mislim da ovaj pdf. nije prikladan. Ili možda jeste, u svetlu psihološkog uticaja mas medija?
 
z:lol:
E, vidiš, antoniusss, takvi ljudi su postojali. Nažalost, postoje i sada, a postojaće i ubuduće.
Neću da vam pričam strašne priče. z:)
Dodaću samo da je filmska umetnost prilično eksploatisala biografije serijskih ubica.
E, o tome mogu da pričam, ali mislim da ovaj pdf. nije prikladan. Ili možda jeste, u svetlu psihološkog uticaja mas medija?

Verujem ja da postoje ali koliko njih 0,0000001% a o njima se razvlači žvaka,kao da su neko čudo.Čudna mi čuda Džek Trbosek. Pa ja lično sam na Kupresu video 8 golih žena sa izvađenim crevima,pa šta. Sad mi treba da razvijemo čitavu teoriju o tome ko je njih i zašto ubio. Te da ga nije mama tukla kad je bio mali. Odavno se zna da neki ljudi mogu postati zverima (priče o vukodlaku i sl.) a zato se i kaže:"Sud je za ljude,a za zveri nema suda" z;)z:poz:
 
A hocemo li dobiti odgovor sta radi ona zena sa pocetka price, kada usmeri paznju na drugog muskarca?
.

Verovatno ovo:

Predmet njihove fascinacije sluzi samo i iskljucivo ispunjenju njihovih potreba. Shodno tome potrosna su roba. Onog trenutka kada bi devojka-psihopata ispunila svoju potrebu upotrebom mladica, on bi postao suvisan, pretvorio bi se iz objekta za ispunjenje potrebe u prepreku. I bio bi eliminisan.
 
Verujem ja da postoje ali koliko njih 0,0000001% a o njima se razvlači žvaka,kao da su neko čudo.Čudna mi čuda Džek Trbosek. Pa ja lično sam na Kupresu video 8 golih žena sa izvađenim crevima,pa šta. Sad mi treba da razvijemo čitavu teoriju o tome ko je njih i zašto ubio. Te da ga nije mama tukla kad je bio mali. Odavno se zna da neki ljudi mogu postati zverima (priče o vukodlaku i sl.) a zato se i kaže:"Sud je za ljude,a za zveri nema suda" z;)z:poz:

Vidi, tema je o pshiopatama i mi zelimo i hocemo da razvijamo teorije o njima, ti ako neces, idi na neku drugu temu koja te vise zanima.
 
Većina ljudi kad cuje rec "psihopata" (i ja, priznajem posteno :)), odmah pomisli na serijske ubice. Medjutim, psihopate su cesto veoma inteligentne osobe koje uopste ne krse zakon. Psihopata moze biti predsednik drzave, general, doktor, svestenik....itd . Jedna od glavnih odlika psihopatskog sklopa licnosti je opsesivna potreba za nametanjem svoje volje, stavova, zamisli, umisljenih licnih vrednosti i ciljeva drugima, zelja za apsolutnom kontrolom nad svima i svakim. Vrlo cesto se desava da takve osobe odluce da se bave poslovima koji im donose moc i kontrolu nad drugima. Primera je bezbroj, pomislimo samo na nasu noviju istoriju, ne moramo ici dalje. Posto su to ljudi bez savesti a prilicno inteligentni, nije im nikakav problem da se probiju u hijerarhiji drustva na sam vrh, gde im je i najlakse da ostvare svoj cilj, sto i cine, bez obzira na cenu i zrtve.
 
Većina ljudi kad cuje rec "psihopata" (i ja, priznajem posteno :)), odmah pomisli na serijske ubice. Medjutim, psihopate su cesto veoma inteligentne osobe koje uopste ne krse zakon. Psihopata moze biti predsednik drzave, general, doktor, svestenik....itd . Jedna od glavnih odlika psihopatskog sklopa licnosti je opsesivna potreba za nametanjem svoje volje, stavova, zamisli, umisljenih licnih vrednosti i ciljeva drugima, zelja za apsolutnom kontrolom nad svima i svakim. Vrlo cesto se desava da takve osobe odluce da se bave poslovima koji im donose moc i kontrolu nad drugima. Primera je bezbroj, pomislimo samo na nasu noviju istoriju, ne moramo ici dalje. Posto su to ljudi bez savesti a prilicno inteligentni, nije im nikakav problem da se probiju u hijerarhiji drustva na sam vrh, gde im je i najlakse da ostvare svoj cilj, sto i cine, bez obzira na cenu i zrtve.

Ako je ovo tako kako kažeš,ja mislim da ćeš ih najlakše navatati kad uđu u skupštinu R Srbije.z:plez::sanke:
 
Ubila bi ponovo ... nekog drugog ženskog člana svoje porodice. z:mrgreen:

Hmm... a šta bi bilo ako se on ni tada ne bi pojavio? z:)

...borcice zar ne bi bilo jednostavnije da pita sestru da li poznaje tog lika pa ako ga poznaje onda nema potrebe da je ubije a ako ga ne poznaje zasto bi on njenoj sestri dosao na sahranu...to o cemu pricas ima samo u filmovima psihopate tako ne funkcionisu - ljudi samo iz ocaja ubijaju "neselektivno" i bez razmisljanja

...psihopate sebe smatraju savrsenim i zato ih je tesko leciti a i ako stignu do lecenja to je obicno posle nekog zlocina koji pocine...oni nece da se lece...da bi se covek lecio potrebno je da to zeli bar na nekom nivou...najlakse je leciti ljude koji su najzdraviji, najposteniji, ciji je nacin razmisljanja najmanje iskrivljen... reakcija zdravog coveka kada se nadje licem u lice sa "psihopatom" je da se udalji...cak i oni koji moraju raditi sa njima u njihovom prisustvu osecaju odvratnost
 
a ti kao to neznas ?? :manikir:

То је тај дуго очекивани одговор?

цццц...z:lol:

Дакле. Ти кажеш да је убијање увек зло, без обзира на разлог.
А кажеш и да је убијање добро, ако се убиством уништава зао човек.
Рече да је добро што је бог убио 42, 100% зле деце.
Да је добро када неко по налогу бога побије људе.

И сад мени није јасно шта ти заправо мислиш...z:(
 
PSIHOPATIJA = naziv za to kad je osoba (potpuno) indiferentna prema tome da li da bude dobra ili da bude zla, i uopste ne vidi razlog ni da se razmislja o tome da li dobro ili zlo, i kako.

Naravno, psihopate mogu svesno misliti da imaju neki moral (bilo kakav)... a u stvari ga nemaju. Termin "psihopata" je vrlo nestrucan, i sluzi da se cisto tehnicki oznaci grupa psihickih poremecaja koja nebi trebalo da spada ni u neuroze ni u psihoze.

Neki osobe sa "trenutacno" promenjivim i utilitaristickim moralima nazivaju psihopatama, sa dosta prava.

Svi redukcionisti i uopste ljudi koji su ubedjeni da covek i nema slobodu volje (pa ne moze biti ni dobar ni zao, nego "onakav kakvi nervni kazu") se mogu (zbog znacenja termina) zvati psihopatama. Neki se i hvale sa time...

Klasican primer psihopatije je ristob-ovo verovanje (zato sto misli da je to najbolje) da je sve do mozga... on za to nema dokaze, ali veruje u to, jer ta ideja se salaze sa njegovim verovanjem (opet nedokazanim) da sloboda volje ne postoji... pa da prema tome covek ni za sta ne moze biti kriv, jer to su sve nervi.
 
Poslednja izmena:
covek koji veruje i u boga i u to kako covek nema dusu ni licnost ni slobodu volje, vec je sve psihicko posledica mozga, i u to da ipak njegova licnost (koju nema) moze biti gresna kao sto hriscanska doktrina nalaze... i istovremeno veruje u redukcionizam i hriscansku dokrinu (sto je nemoguce) je tebi... ok, cool? :ok: On mozda i zeli da se predstavi kao dobar covek... to zeli i Satana. Zli ljudi inace zele da "Se misli" kako su dobri... onda kada je to "da se misli" pogodno za izvodjenje njihovih zlih maneavara.
 
Poslednja izmena:
... mozda si ga zamenio sa nekim...gde je to napisao?
....znam da veruje u boga a ako je bog ljudima dao slobodnu volju kako je mogao da tvrdi da je sve posledica hemije

A mozda i nisam... (nikad ne zamenjujem ljude) Napisao je ovde na nekoj temi na psihologiji, da je sve posledica mozga, ali pisao je i na religiji. Oces da ti dam link? Pre ce biti da je mozda on sebe zamenio sa nekim?
 

Back
Top