Da li ste psihopata?

Mogu da kažem da ja znam po sebi,da ne treba mesec dana. Promena se odigra onog trenutka kad obučem uniformu. Do uniforme ima šale,posle oblačenja nema. Kad nosim uniformu vrlo sam nezgodan i nepopustljiv,ali to se zove POŠTOVANJE PRAVILA SLUŽBE. Dok sam civil ne podležem tim pravilima.z:poz:
g018.gif


Ubijanje nije stvar izbora nego DUŽNOSTI.

evo primer poremecene savesti ili indoktrinacije z:(
Tačno tako immortal
 
Izvini decko....moral je po definiciji i shvatanju vecine , ako ne i svih , postovanje drustveno odredjenih pravila ponasanja, tj konvencija....

Znaci da je moralno....
Znaci da je dobro....
Ne znaci da je svima dobro....vec je jasno da je nekome dobro nekome lose....
Ja hoću da ukažem na činjenicu da su takve definicje morala i, u opšte, čitava takva nauka o moralu - neodrživi. Zašto? Prvo, zato što je to pre licemerstvo nego moral. Drugo, pribeglo se takvim 'naučnim' definicijama morala da bi se zaobišli stavovi religija i vera po tom pitanju, a koji su, kud i kamo, ispravniji i pravedniji. Poštovanje principa ne činjenja zla nikome i ničemu je jedina ispravna definicija morala. Zato, današnja nauka o moralu mora da pretrpi radikalne izmjene.
 
Poslednja izmena:
Zato i kazem....moral, od kada je nastao , jeste drustveni normativ, dogovor ljudi o medjusobnom ponasanju....

Zlo je subjektivno....i cesto podlozno oceni morala po logici podobno=dobro, nepodobno=zlo....
Ja to ne bih nikad tako definisao.....

Medjutim bas zato sam cesto dolazio u situaciju gde nesto provereno dobro nije dobro vec zlo, samo zato sto postoji totalno neznanje celog drustva na tom podrucju....lokalno.

...moralnost je sposobnost razlikovanja dobra i zla

...zlo je nanositi bol i patnju svesnim bicima

...kakve veze sa tim imaju nametnute norme ponasanja osim sto se njima pokusava to relativizovati

..po tebi je moralno slati ljude u gasne komore jer to nekome odgovara?
 
Fenomen serijskih ubica, koji ubijaju bez motiva i cije su zrtve nasumicno izabrane, potpuno me fascinira... Dosta sam citala kako o najozloglasenijim seriskim ubicama tako i psihopatoloskim poremecajima, podelicu delic toga sa vama :)

Psihopatija je jedna od najfascinantnijih i, za obicnog coveka, najuznemirujućijih pojava u društvu. Psihopata se nikada ni za koga i ni za šta ne vezuje. Oni žive i „operišu“ kao predatori. Ne osećaju kajanje niti sažaljenje, osim kada budu uhvaćeni. Potrebne su im veze sa drugim ljudima, ali suštinski oni ljude vide kao prepreku koju treba eliminisati. Koriste ljude zarad sopstvene stimulacije, izgradnje sopstvenog samopoštovanja i obično vrednuju ljude samo prema njihovoj materijalnoj vrednosti, u smislu para, imanja itd. Psihopate obično imaju visoku verbalnu inteligenciju, ali emocionalnu uopšte nemaju. Oni su su stručnjaci za manipulaciju drugima, za igranje sa tudjim emocijama redi postizanja nekih samo njima razumljivih ciljeva. Nedostatak emocionalne inteligencije prvi je dobar znak da imate posla sa psihopatom. Neke od osobina koje karakterišu najozloglašenije psihopate, od Hitlera do Teda Bandija, su površinski šarm (koji ne reflektuje pravu njihovu pravu narav), nadmenost i uobraženost – osećaj više vrednosti, potreba za uzbudjenjem – sklonost ka dosadjivanju, manipulativnost, patološko laganje i varanje, nedostatak empatije, kajanja ili osećanja krivice, parazitski način života, nedostatak kočnica u ponašanju...Psihopatska ličnost nije isto što i anti-socijalna ličnost. Antisocijalnost pre svega podrazumeva nemogućnost osobe da poštuje prava dugih i zakone i pravila koja nameće društvo. Psihopatija podrazumeva nedostatak emocionalne inteligencije, savesti i nesposobnost saosećanja sa ljudima osim u smislu prepoznavanja vrednosti drugih ljudi kao izvora stimulacije za psihopatu bilo u mentalnom bilo u materijalnom smislu. Postoji mnogo obilika psihopatoloških poremećaja: psihotični, paranoični, šizoidni, šizofreni, manično-depresivni, histerični, kompulsivni, opsesivno-kompulzivni itd. Ne dobije svaka osoba sa psihopatskim poremećajem ubilačke sklonosti, a psihopatske ličnosti, tačnije osobe sa psihopatskim poremećajem mnogo su brojnije nego što većina misli, i ko zna koliko puta dnevno prodjete pored psihopate a da toga niste svesni. Samo manje inteligentne psihopate završavaju u zatvorima, oni sa visokom inteligencijom mogu nesmetano da rukovode kompanijama.
 
Poslednja izmena:
z:shock:z:shock:z:cry:

И баш ти је то прво пало на памет... или си се баш, баш потрудила да решиш тест? z:lol:

Pa znala sam da psihopate ne biraju sredstva da bi došli do cilja.
Ako imaš u vidu sledeće:
- devojčin cilj je da ponovo vidi mladića
- srela ga je samo jedanput, na majčinoj sahrani

(Psihopata je, pa je njeno sredstvo bilo šta, tj. bilo ko. Nema sposobnost empatije, niti savest, pa i ne oseća ono što bi osećala normalna osoba.)

onda je "logično" da se u njenoj glavi razvija zaključak da će ga opet sresti na nekoj sahrani, a još uvrnutije - na sahrani nekog iz njene porodice, i to po ženskoj liniji.

I, u slučaju da se on ne pojavi na sestrinoj sahrani, koji bi bio devojčin sledeći potez?
 
Pa znala sam da psihopate ne biraju sredstva da bi došli do cilja.
Ako imaš u vidu sledeće:
- devojčin cilj je da ponovo vidi mladića
- srela ga je samo jedanput, na majčinoj sahrani

(Psihopata je, pa je njeno sredstvo bilo šta, tj. bilo ko. Nema sposobnost empatije, niti savest, pa i ne oseća ono što bi osećala normalna osoba.)

onda je "logično" da se u njenoj glavi razvija zaključak da će ga opet sresti na nekoj sahrani, a još uvrnutije - na sahrani nekog iz njene porodice, i to po ženskoj liniji.

I, u slučaju da se on ne pojavi na sestrinoj sahrani, koji bi bio devojčin sledeći potez?

Па јесте логично...:lol: :hahaha:

Добро.. значи морала си да мозгаш... ја се препадох да си ти то онако рекла - из топа...z:lol:

Који би био следећи потез? z:hm:
 
Borka hajde prođi se teorija koje ne bi ozbiljno razmatrala ni Agata Kristi i vidi ovo
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=8618678&postcount=6578
:sanke::sanke::sanke:

Hmm...

То је и мени пало на памет.. ал видиш.. психопате су паметније од нас...z:D

Psihopate mogu imati različite IQ, kao i normalni ljudi.


flpflp je iznela jednu moguću pretpostavku.
Ali, ako cilj i dalje ostaje isti (opsesija mladićem), onda bi, verovatno, posle mnoštva neuspelih nastojanja da ga sretne, fokusirala pažnju na njemu nekog fizički sličnog.

Šta vi mislite?z:)
 
Ubila bi ponovo ... nekog drugog ženskog člana svoje porodice. z:mrgreen:

Hmm... a šta bi bilo ako se on ni tada ne bi pojavio? z:)

Prave psihopate visoke inteligencije izuzetno su kreativni u iznalazenju nacina za postizanje cilja... Nezamislivo kreativni za um obicnog coveka. Recimo: pratila bi ga danima; saznala koje su mu navike, sta i koga voli, kuda ide, kojim marsutama, saznala i najminornije detalje iz njegovog zivota. Onda bi smislila plan, veoma precizan i sprovela ga bez greske. Psihopate obicno nemaju "obicne" zelje niti ih ispunjavaju na "obican" nacin. Predmet njihove fascinacije sluzi samo i iskljucivo ispunjenju njihovih potreba. Shodno tome potrosna su roba. Onog trenutka kada bi devojka-psihopata ispunila svoju potrebu upotrebom mladica, on bi postao suvisan, pretvorio bi se iz objekta za ispunjenje potrebe u prepreku. I bio bi eliminisan.
 
Prave psihopate visoke inteligencije izuzetno su kreativni u iznalazenju nacina za postizanje cilja... Nezamislivo kreativni za um obicnog coveka. Recimo: pratila bi ga danima; saznala koje su mu navike, sta i koga voli, kuda ide, kojim marsutama, saznala i najminornije detalje iz njegovog zivota. Onda bi smislila plan, veoma precizan i sprovela ga bez greske. Psihopate obicno nemaju "obicne" zelje niti ih ispunjavaju na "obican" nacin. Predmet njihove fascinacije sluzi samo i iskljucivo ispunjenju njihovih potreba. Shodno tome potrosna su roba. Onog trenutka kada bi devojka-psihopata ispunila svoju potrebu upotrebom mladica, on bi postao suvisan, pretvorio bi se iz objekta za ispunjenje potrebe u prepreku. I bio bi eliminisan.

Iiiiii BRE što nam ove serije upropastiše omladinu.z:plez::sanke:
 
manično-depresivni, histerični, kompulsivni, opsesivno-kompulzivni itd. Ne dobije svaka osoba sa psihopatskim poremećajem ubilačke sklonosti, a psihopatske ličnosti, tačnije osobe sa psihopatskim poremećajem mnogo su brojnije nego što većina misli, i ko zna koliko puta dnevno prodjete pored psihopate a da toga niste svesni.

Ali, ako cilj i dalje ostaje isti (opsesija mladićem), onda bi, verovatno, posle mnoštva neuspelih nastojanja da ga sretne, fokusirala pažnju na njemu nekog fizički sličnog.

Šta vi mislite

Onda bi smislila plan, veoma precizan i sprovela ga bez greske

Iz ovoga sledi da sam ja poznavala psihopatu, ali planovi su bili sa greskama, jer je nedostajala inteligencija i zbog toga sto je postojalo samosazaljenje i ocaj i jos nesto potreba da zrtva shvati da je pobedjena.
Boldovano- moguce je da bi ubila neku zenu iz familije tog novog muskarca (objekta svoje paznje), ako bi cilj bio da se sretnu na sahrani i ako bi mislila da ga samo na sahrani moze sresti.
1. prethodno bi se zblizila sa buducom zenskom zrtvom, kako bi kasnije mogla da tesi ozaloscenog muskarca
2.prethodno se ne bi zblizila sa zenskom zrtvom

Pitanje je da li ona zaista zeli da upozna muskarca ili je on samo razlog da ona nastavi da ubija?
Ako bi zelela da ga upozna izabrala bi opciju 1, a ako je ovo drugo ili ima potrebu samo da ga srece bila bi opcija 2.

Ili bi u krajnjem slucaju nastavila da ubija zene iz svoje familije, ocekujuci da ce objekat doci, medjutim to bi bilo veoma glupo, jer objekat ne mora nuzno da bude u vezi sa bilo kim iz njene familije.
 
Iz ovoga sledi da sam ja poznavala psihopatu, ali planovi su bili sa greskama, jer je nedostajala inteligencija i zbog toga sto je postojalo samosazaljenje i ocaj i jos nesto potreba da zrtva shvati da je pobedjena.
Boldovano- moguce je da bi ubila neku zenu iz familije tog novog muskarca (objekta svoje paznje), ako bi cilj bio da se sretnu na sahrani i ako bi mislila da ga samo na sahrani moze sresti.
1. prethodno bi se zblizila sa buducom zenskom zrtvom, kako bi kasnije mogla da tesi ozaloscenog muskarca
2.prethodno se ne bi zblizila sa zenskom zrtvom

Pitanje je da li ona zaista zeli da upozna muskarca ili je on samo razlog da ona nastavi da ubija?
Ako bi zelela da ga upozna izabrala bi opciju 1, a ako je ovo drugo ili ima potrebu samo da ga srece bila bi opcija 2.

Ili bi u krajnjem slucaju nastavila da ubija zene iz svoje familije, ocekujuci da ce objekat doci, medjutim to bi bilo veoma glupo, jer objekat ne mora nuzno da bude u vezi sa bilo kim iz njene familije.

I ti mnogo gladaš ove serije na Pinku i sl. Ne valja ti to.:zima::zima2:z:cry:
 

Back
Top