AMD Athlon X2 7750 Black Edition - najbolji odnos cene i perfromansi

slika sa linka koji si postavio
aw5c38.jpg

taj od 115 evra ili je greška ili je tray verzija procesora - znaći bez hladnjaka i kulera , u tom slučaju stavi AMD procesor bez hladnjaka i kulera koji ne košta više od 40 evra
A da dodam , nemaš ti pojma.
 
ybg, nismo svi savrsheni i pametnice kao TI!
Alooo jel ti imaš možda neki problem samnom?
Ja sa tobom nemam , a ti izgleda da imaš problem sam sa sobom.
1. Napisao si post na koji sam jednostavno MORAO da odreagujem , jer onako predstavljene i pojednostavljenje stvari kao što si ih ti prikazao u realnom svetu ne piju vodu.
2. Još sam ja bio blag , kako bi neko drugi odregovao na banalizaciju stvari i trku procesora sveo na keš memoriju i gigahertze , ovde postoje ljudi koji prate istorijate i razvoj celih generacija procesora , pa strukture izrade i svih ostalih sitnica koji sačinjavaju procesor.
3. Jedino i pravo merilo za procesore je MIPS , ako ne znaš štra je to to je skraćenica od Milion Instruktions Per Second , i na prvim procesorima je to podrazumevalo brzinu rada , samo je naš prosti svet pisao o MHZ , srećom po nas je došlo do razmimoilaženja među proizvođačima (AMD i Intel , Cyriks itd.) pa ste posle dobili i prave mhz. Znači kada upoređujete procesore imate ekvivalente koji postižu istu količinu MIPS-ova u isto vreme.
Nemam nameru da ti držim predavanje o procesorima i svemu ali mislim da bi prvo trebali svi da uzmete knjige u šake i naučite osnove , a ne lupate ovako kako jeste.

Ja sam svoje na ovoj temi izrekao i neću se dalje više uključivati u diskusiju.
 
taj od 115 evra ili je greška ili je tray verzija procesora - znaći bez hladnjaka i kulera QUOTE]

Daj ljudi nemojte lupati. pre par nedelja sam pazario e8400 za 110e radi ko lud i hladan kao zmija. poterao sam ga do nekih 3.3-3.4Ghz sa box kulerom i tada nije prelazilo 70 stepeni.
gledam sada cene mozda su zaista drasticno skocile, sada vec treba razmisliti da li dati tolike novce.
AMDov 7750 nisam imao priliku da koristim, ali sam se pre susretao sa nekim slabijim modelima i nisam nimalo bio zadovoljan amdom. intel konza :)
 
ovde i dalje neki pricaju napamet

ono sto pokazuje koji je procesor najbolji odnos cena i perfromansi jesu testovi razlicitih procesora u realnim aplikacijama i najzahtevnijim/najpopularnim igricama

intel je pre bio taj best buy a sada je nakon izlaska ovog 7750 procesora to AMD

jer nudi prakticno iste perfromanse intela za skoro duplo manje pare.

tako je u ovom trenutku a kako ce biti u buducnosti videcemo
 
Hladan ko zmija na 70 C ?
:hahaha: :hahaha:

Moj Q6600 na 3GHz ne prelazi 65 u full load.
Za koji dan stize Cooler Master V8, tad ce biti oko 45 C u full load.
Tad se moze reci da je 'ladan ko zmija ;)
Hmmmmm.....ja ne znam kako i sta vi to radite al to su za mene "visoke" temperature....Mogu ti reci da je V8 dobar i skup kuler(al samo to) U praksi se nije bas najbolje pokazao u hladjenju(ne znam zasto ali sam malo citao o njemu sta su drugi rekli).Ja recimo imam Q6700 i na njega ovaj kulerhttp://geizhals.at/a219559.html i meni ne prelazi 27-28 u defaultu i 33 full load-u!z;)(mozda to zavisi i od kucista i ventilatora u njemu)
Ne znam dal ti se za te pare isplati kupovati taj kuler kad ima jeftinijih ili za iste pare koji su mnogo bolji u svakom pogledu...eto recimo na primer ovaj http://geizhals.at/a295892.html ....za njega kazu da je jedan od najboljih kulera koji se ikada proizveo!
attachment.php
 
Ja sam na AMD 7750 BE stavio kuler OCZ Gladiator MAX i overclockovao sam ga sa 2.7 GHZ na 3.2 GHZ i mogu vam reci da radi ko sat. Normalna temperatura procesora mi je oko 40 C a kad je heavy load onda se popenje do 50-53 . Al u svakom slucaju ne preskace 53 stepena.

Evo slike iz CPU-Z . Povecao sam bus speed sa 200 na 205 MHZ i cpu multiplier stavio na 15.5x i povecao voltazu za 150 mV

7750overclock.jpg


Sistem je ultra stabilan nije se desilo ni jednom da padne. Temperatura procesora normalno oko 40 stepeni max 53 na full load.
 
Poslednja izmena:
@dupont
Na tom grafikonu nema klokovanih procesora, a tu se V8 najbolje pokazao :)

@tihi
Nije fora da mnozilac dignes u nebesa a da FSB bude 200 >.<
Mnozilac treba da bude manji a FSB veci ;)

fora je da ga overclockujes sto vise a da konfiguracija bude stabilna.

ova podesavanja rade ekstra stbilno nijednom mi se nije skucao komp tako da ne znam sto bi menjao nesto sto radi

intel i adm se drugacije overclockuju

intelu se stavlja veci FSB a amdu veci mnozilac a fsb se pojacava minimalno

recimo e6600 sam overclockovao tako sto je mnozilac ostao na 9.0 a povecan je fsb ne secam se sad al mislim negde na 355
 

Back
Top